Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Grillowe podsumowanie sezonu


Zmiana kortów otwartych na zamknięte sale to okazja, którą Tenis Club Szczytno co roku wykorzystuje na piknikowe podsumowanie letniego sezonu rozgrywek. W tym roku odbyło się ono w Pasymiu.Tegoroczny sezon letni, na kortach otwartych, trwał wyjątkowo długo, bo od kwietnia aż do końca października. Członkowie klubu, o rozpiętości wiekowej od 10 do 68 lat, uczestniczyli w licznych wydarzeniach sportowych, sięgając w nich po laury. Autorską imprezą sportową Tenis Club Szczytno jest organizowana co roku liga męska i żeńska. W pierwszej uczestniczyło 20 panów podzielonych na dwie grupy. Rozegrali ponad 150 spotkań.

 

- Chętnych do gry jest więcej, ale za to mało dostępnych kortów. Korzystamy z gościnności właścicieli prywatnych boisk oraz z kortów gminnych w pobliżu Szczytna – mówi szef klubu Witold Mocarski. - Szkoda, że w mieście wciąż brak jest tenisowego boiska.

 

„Ligowe” panie grały w jednej grupie, która pod koniec uległa osłabieniu.

 

- Rodzina ważniejsza niż rakieta – komentuje Witold. – Jedna z koleżanek wyszła za mąż i wyjechała do USA, druga została mamą. Trudności i dzieci nas jednak nie zrażają i obie ligi: męską i żeńską będziemy organizować także w przyszłym roku. O kobiecą się nie martwię, bo obecnie, w ramach nieodpłatnego kursu, tajniki tej gry zgłębia osiem pań.


 

Wszyscy uczestnicy ligi zostali uhonorowani statuetkami i wyróżnieniami.

 

- Obecnie już schowaliśmy się pod dachy. Nasi członkowie trenują w halach w Wielbarku, Pasymiu i Szczytnie – mówi Mocarski. - Naszym celem, jako klubu, jest przede wszystkim popularyzacja tenisa ziemnego na terenie powiatu szczycieńskiego, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w nieodpłatnych szkoleniach.Komentarze do artykułu

dr

Jak to jest? Pana Burmistrza nie ma na fotce.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-06 11:51:59

SZKOLNA LIGA PŁYWACKA - podsumowanie

  • Czwartek, 2018-08-30 11:10:08

Fatalny start sezonu SKSu

  • Poniedziałek, 2016-03-14 11:24:33

Intensywne przygotowania do sezonu


Komentarze