Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Grali i śpiewali dla Dawida


W niedzielę, 24 marca w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację 12-letniego Dawida. Zebrano prawie 17 tys. zł.12-letni Dawid to utalentowany sportowiec. Jego pasją jest piłka nożna i pływanie. Niestety, chłopiec został zaatakowany przez nowotwór i dziś potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację.

 

Podczas niedzielnego koncertu na scenie pojawili się chór Kantata, Maja Wierzchołowska, chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, Oscar Jensen i Rock&Roni, Cyrla, Smoking Rose i Frajda. Natomiast na holach górnym i dolnym przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się animacje dla dzieci, kiermasze ciast, rękodzieła i badanie wad postawy.

 

W przerwie między kolejnymi licytacjami widzowie wspólnie odśpiewali "sto lat" dla Dawida, którego jednak zabrakło w MDK. Chłopiec ze względu na stan zdrowia jest w szpitalu.

 

W licytacji na rzecz Dawida wziął udział między innymi wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, który jakiś czas temu sam przeżył dramat utraty syna. Doskonale wie, jak rodzice walczą o życie dziecka. Nie szczędził pieniędzy na licytację. Wylicytował między innymi ekskluzywne pióro, które oddał na rzecz Dawida burmistrz Krzysztof Mańkowski. Wojciechowski przy odbieraniu z rąk Mańkowskiego pióra powiedział, że to właśnie nim podpisze umowę na pierwszą wspólną inwestycję miasta i gminy. Czy to krok w stronę połączenia samorządów?


 

 

Podziękowanie

 

Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Dawida, który odbył się 24.03.2019 roku w MDK-u w Szczytnie.

Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom, artystom i darczyńcom oraz wszystkim obecnym, którzy poświęcili swój czas i okazali bezinteresowną pomoc.

Dziękujemy również tym, którzy nam pomagają i wspierają od początku walki z chorobą.

Jesteście niesamowici!

 

Dawid z rodzicamiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54