Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Grali i śpiewali dla Dawida


W niedzielę, 24 marca w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację 12-letniego Dawida. Zebrano prawie 17 tys. zł.12-letni Dawid to utalentowany sportowiec. Jego pasją jest piłka nożna i pływanie. Niestety, chłopiec został zaatakowany przez nowotwór i dziś potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację.

 

Podczas niedzielnego koncertu na scenie pojawili się chór Kantata, Maja Wierzchołowska, chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, Oscar Jensen i Rock&Roni, Cyrla, Smoking Rose i Frajda. Natomiast na holach górnym i dolnym przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się animacje dla dzieci, kiermasze ciast, rękodzieła i badanie wad postawy.

 

W przerwie między kolejnymi licytacjami widzowie wspólnie odśpiewali "sto lat" dla Dawida, którego jednak zabrakło w MDK. Chłopiec ze względu na stan zdrowia jest w szpitalu.

 

W licytacji na rzecz Dawida wziął udział między innymi wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, który jakiś czas temu sam przeżył dramat utraty syna. Doskonale wie, jak rodzice walczą o życie dziecka. Nie szczędził pieniędzy na licytację. Wylicytował między innymi ekskluzywne pióro, które oddał na rzecz Dawida burmistrz Krzysztof Mańkowski. Wojciechowski przy odbieraniu z rąk Mańkowskiego pióra powiedział, że to właśnie nim podpisze umowę na pierwszą wspólną inwestycję miasta i gminy. Czy to krok w stronę połączenia samorządów?


 

 

Podziękowanie

 

Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Dawida, który odbył się 24.03.2019 roku w MDK-u w Szczytnie.

Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom, artystom i darczyńcom oraz wszystkim obecnym, którzy poświęcili swój czas i okazali bezinteresowną pomoc.

Dziękujemy również tym, którzy nam pomagają i wspierają od początku walki z chorobą.

Jesteście niesamowici!

 

Dawid z rodzicamiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48