Środa, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Gowin z wizytą w gminie Dźwierzuty


Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin odwiedził we wtorek Dźwierzuty.Przyjechał tam razem z kandydatem do sejmu Michałem Wypijem. Pan minister przeszedł się po Dźwierzutach, porozmawiał z mieszkańcami i spotkał z samorządowcami.

 


Reklama

- Pytał o nasze problemy, to wspomnieliśmy między innymi o naszym kłopocie z przekazaniem gruntów w Popowej Woli pod budowę ścieżki rowerowej przez PKP – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. - Mister Gowin obiecał, że spróbuje pomóc w tej kwestii. Rozmowy dotyczyły też samych mieszkańców, ale i sytuacji samorządów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Cytat

\"Zbigniew Ćwiąkalski: Nie możemy mówić o likwidacji sądów. Chodzi o zmianę samodzielnych sądów rejonowych na wydziały zamiejscowe sądów rejonowych w sąsiednich, najczęściej większych miejscowościach. Z punktu widzenia klienta sądu nie zmienia się absolutnie nic. [...] Po prostu w sądzie nie będzie prezesa, a często też wiceprezesa. Ograniczona zostanie także administracja.\" \"Gowin w wywiadzie dla \"Rzeczpospolitej\" powiedział: \"(...) Parlament dał jednak dowód, że ważniejszy dla posłów i senatorów jest interes lokalnych elit i korporacji prawniczych niż obywateli.\"\"

Michał Zjedz

A czy Szydlikowa zaprowadziła Wypija na przystanek autobusowy na Szczycieńskiej? Rezydenci przystanku na pewno by skandowali jego nazwisko.

Śmieszek

No - filozof Gowin - to na pewno zajmie się ścieżką rowerową w Popowej Woli! Ścieżką awansu naukowego już się zajął - to teraz przyszła pora na inne ścieżki. Wcześniej też likwidował sądy rejonowe - bo ich za dużo. Jak się ścieżce w Popowej Woli przyjrzy - to może stwierdzić, że tych dróżek jest tak dużo - że ta właśnie nie jest potrzebna. LUDZIE! Z CZYM DO KOGO

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-02-12 17:20:38

Dino ma chrapkę na Dźwierzuty

 • Poniedziałek, 2020-01-27 08:55:07

Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno

 • Piątek, 2019-12-27 09:36:22

Dźwierzuty na „ty” z ortografią

 • Czwartek, 2019-12-19 13:55:49

Wyższe podatki w gminie Świętajno

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama