Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gowin z wizytą w gminie Dźwierzuty


Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin odwiedził we wtorek Dźwierzuty.Przyjechał tam razem z kandydatem do sejmu Michałem Wypijem. Pan minister przeszedł się po Dźwierzutach, porozmawiał z mieszkańcami i spotkał z samorządowcami.

 

- Pytał o nasze problemy, to wspomnieliśmy między innymi o naszym kłopocie z przekazaniem gruntów w Popowej Woli pod budowę ścieżki rowerowej przez PKP – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. - Mister Gowin obiecał, że spróbuje pomóc w tej kwestii. Rozmowy dotyczyły też samych mieszkańców, ale i sytuacji samorządów.
Komentarze do artykułu

Cytat

\"Zbigniew Ćwiąkalski: Nie możemy mówić o likwidacji sądów. Chodzi o zmianę samodzielnych sądów rejonowych na wydziały zamiejscowe sądów rejonowych w sąsiednich, najczęściej większych miejscowościach. Z punktu widzenia klienta sądu nie zmienia się absolutnie nic. [...] Po prostu w sądzie nie będzie prezesa, a często też wiceprezesa. Ograniczona zostanie także administracja.\" \"Gowin w wywiadzie dla \"Rzeczpospolitej\" powiedział: \"(...) Parlament dał jednak dowód, że ważniejszy dla posłów i senatorów jest interes lokalnych elit i korporacji prawniczych niż obywateli.\"\"

Michał Zjedz

A czy Szydlikowa zaprowadziła Wypija na przystanek autobusowy na Szczycieńskiej? Rezydenci przystanku na pewno by skandowali jego nazwisko.

Śmieszek

No - filozof Gowin - to na pewno zajmie się ścieżką rowerową w Popowej Woli! Ścieżką awansu naukowego już się zajął - to teraz przyszła pora na inne ścieżki. Wcześniej też likwidował sądy rejonowe - bo ich za dużo. Jak się ścieżce w Popowej Woli przyjrzy - to może stwierdzić, że tych dróżek jest tak dużo - że ta właśnie nie jest potrzebna. LUDZIE! Z CZYM DO KOGO

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-10-11 12:38:03

Historyczna wizyta w Jedwabnie

 • Czwartek, 2019-10-10 10:24:33

Wzmożony ruch inwestycyjny w gminie Pasym

 • Wtorek, 2019-10-08 16:21:11

Prezydent z wizytą w Szczytnie

 • Czwartek, 2019-09-26 10:52:56

Dźwierzuty zdemolowały rywala


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50