Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Placu Juranda odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków w Szczytnie!


Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Placu Juranda odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków w Szczytnie!

 Lato w pełni, dni są coraz cieplejsze, a mobilne restauracje serwują swoje popisowe dania w różnych zakątkach Polski. Wkrótce przyjadą także do Szczytna. W sobotę i niedzielę, 17 i 18 lipca, Plac Juranda wypełni się smakami i zapachami dań z najróżniejszych zakątków świata.


Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?


To wydarzenie, które od ponad 6 lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mini i mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje – strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, dmuchane atrakcje, wielkie bańki mydlane, konkursy, gry terenowe, zawody jedzenia na czas oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka.


Do kogo kierowane jest wydarzenie?


Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny – to wydarzenie jest dla Ciebie!  Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Węgier lub Hiszpanii.


Czego się spodziewać?


Tym razem do Szczytna przyjedzie blisko 20 food trucków. Poniżej prezentujemy pełną listę:

MIMUS Street Food – dania międzynarodowe
Nood-Lee – makarony z woka
Beef’N’Roll – burgery
Food Cab – zapiekane buły
Węgierska Fabryczka – węgierskie langosze
Corn Dogi z Drogi – parówki w cieście kukurydzianym
Zebra Burger – burgery
Słodka Fabryczka – węgierskie ciastka kominkowe
Zrollowane – lody tajskie
Burger Shop – burgery
Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
Świnki Trzy – pulled pork
Fresh Donuts – amerykańskie pączki z dziurką
Jack Burger – burgery
Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
Churros Amigos – hiszpańskie pączki z dodatkami
The Dumplings – pierożki dim sum

 

Bezpieczeństwo:


Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.


Szczegóły!
Miejsce: Plac Juranda, Szczytno
Data: 17 i 18.07.2021
Godziny: sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Strona wydarzenia: facebook.com/events/511267830192310

WSTĘP WOLNY!

 

Partnerzy:


Miasto Szczytno
Miejski Dom Kultury Szczytno
Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Radio Olsztyn
Tygodnik Szczytno
Kopernik.tv
Nasz MazurKomentarze do artykułu

bogo

dr ,a liczyć nie umie-z tej okazji zjawi się na Pl. Juranda nie pięćset a pięć tysięcy ludzi,którzy popróbują,pojedzą,a i tak w mieście coś innego kupią-lody,piwo,napoje zimne etc. ,zobaczą nasz zamek,plażę,parki...i przynajmniej 70 procent wróci tu przynajmniej raz jeszcze...a ile zostawią gotówki niech sobie dr policzy

do dr

\"troskę o przedsiębiorców pokazano już raz przy okazji ustalania zasad odbioru śmieci\" To PIS Rząd ustalił takie zasady, nie samorząd. Widzę że jesteś lokalnym fanem. Kupujmy tylko piwo szczycieńskie i produkty spożywcze też, i przemysłowe itd, nic co jest z poza Szczytna nie powinno być dopuszczone do obrotu na terenie miasta. Ciekawa wizja, a potem do jaskiń.

dr

Nasz lokalny biznes gastronomiczny jest w rozkwicie jak widać. Dlatego można w szczycie sezonu wyjąć im dwa handlowe dni. Lokalny biznes daje zatrudnienie mieszkańcom a także płaci podatki do lokalnej kasy. Ale co tam, troskę o przedsiębiorców pokazano już raz przy okazji ustalania zasad odbioru śmieci, teraz następny kwiatek. Najważniejsze , że będzie okazja do strzelenia fotek. Zatrważająca krótkowzroczność moim zdaniem.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze