Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Placu Juranda odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków w Szczytnie!


Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Placu Juranda odbędzie się II Festiwal Smaków Food Trucków w Szczytnie!

 Lato w pełni, dni są coraz cieplejsze, a mobilne restauracje serwują swoje popisowe dania w różnych zakątkach Polski. Wkrótce przyjadą także do Szczytna. W sobotę i niedzielę, 17 i 18 lipca, Plac Juranda wypełni się smakami i zapachami dań z najróżniejszych zakątków świata.


Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?


To wydarzenie, które od ponad 6 lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mini i mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje – strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, dmuchane atrakcje, wielkie bańki mydlane, konkursy, gry terenowe, zawody jedzenia na czas oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka.


Do kogo kierowane jest wydarzenie?


Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny – to wydarzenie jest dla Ciebie!  Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Węgier lub Hiszpanii.


Czego się spodziewać?


Tym razem do Szczytna przyjedzie blisko 20 food trucków. Poniżej prezentujemy pełną listę:

MIMUS Street Food – dania międzynarodowe
Nood-Lee – makarony z woka
Beef’N’Roll – burgery
Food Cab – zapiekane buły
Węgierska Fabryczka – węgierskie langosze
Corn Dogi z Drogi – parówki w cieście kukurydzianym
Zebra Burger – burgery
Słodka Fabryczka – węgierskie ciastka kominkowe
Zrollowane – lody tajskie
Burger Shop – burgery
Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
Świnki Trzy – pulled pork
Fresh Donuts – amerykańskie pączki z dziurką
Jack Burger – burgery
Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
Churros Amigos – hiszpańskie pączki z dodatkami
The Dumplings – pierożki dim sum

 

Bezpieczeństwo:


Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.


Szczegóły!
Miejsce: Plac Juranda, Szczytno
Data: 17 i 18.07.2021
Godziny: sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Strona wydarzenia: facebook.com/events/511267830192310

WSTĘP WOLNY!

 

Partnerzy:


Miasto Szczytno
Miejski Dom Kultury Szczytno
Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Radio Olsztyn
Tygodnik Szczytno
Kopernik.tv
Nasz MazurKomentarze do artykułu

bogo

dr ,a liczyć nie umie-z tej okazji zjawi się na Pl. Juranda nie pięćset a pięć tysięcy ludzi,którzy popróbują,pojedzą,a i tak w mieście coś innego kupią-lody,piwo,napoje zimne etc. ,zobaczą nasz zamek,plażę,parki...i przynajmniej 70 procent wróci tu przynajmniej raz jeszcze...a ile zostawią gotówki niech sobie dr policzy

do dr

\"troskę o przedsiębiorców pokazano już raz przy okazji ustalania zasad odbioru śmieci\" To PIS Rząd ustalił takie zasady, nie samorząd. Widzę że jesteś lokalnym fanem. Kupujmy tylko piwo szczycieńskie i produkty spożywcze też, i przemysłowe itd, nic co jest z poza Szczytna nie powinno być dopuszczone do obrotu na terenie miasta. Ciekawa wizja, a potem do jaskiń.

dr

Nasz lokalny biznes gastronomiczny jest w rozkwicie jak widać. Dlatego można w szczycie sezonu wyjąć im dwa handlowe dni. Lokalny biznes daje zatrudnienie mieszkańcom a także płaci podatki do lokalnej kasy. Ale co tam, troskę o przedsiębiorców pokazano już raz przy okazji ustalania zasad odbioru śmieci, teraz następny kwiatek. Najważniejsze , że będzie okazja do strzelenia fotek. Zatrważająca krótkowzroczność moim zdaniem.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama