Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Google odwiedzą Szczytno


Na ulicach wielu polskich miast pojawiają się samochody z charakterystycznym logo portalu Google. Będzie je można dostrzec także w Szczytnie.Googlowskie wizyty związane są z aktualizacją funkcji Street View, dostępnej w lokalizacjach Google Maps i Google Earth. Funkcja „uliczna” umożliwia internautom obejrzenie wybranych miejsc na świecie za sprawą panoramicznych zdjęć, wykonanych z poziomu ulicy.

W ramach prowadzonych działań w googlowskich mapach mają się pojawić także aktualne zdjęcia nie tylko ze Szczytna, ale i okolicznych miejscowości.

Ta lokalizacyjna funkcja Google budzi jednak nieco wątpliwości. Pojawiają się np. zarzuty mówiące o naruszaniu prywatności, nawet jeśli zdjęcia pokazują szczegóły „martwej natury”, a twarze osób, które znajdą się przypadkiem w obiektywie, są zamazywane. Z tego, m.in. powodu, każdy, kto obawia się o swoją prywatność, może zażądać od Google, by jego dom, mieszkanie, nieruchomość została na mapach zamazana. W tym celu w Google Street View należy skorzystać z dostępnych tam opcji, np. poprzez kliknięcie w ikonę: „zgłoś problem”. Tą drogą można wysłać prośbę o zmazanie obrazu, wskazując, o jaki obiekt chodzi. Trzeba jednak tę prośbę także uzasadnić.


Reklama

Reklama

Dodatkową ciekawostką googlowskiego fotografowania ulic i domów jest zapewne i to, że takie prośby o zamazanie ich domów m.in. wystosowali najważniejsi w państwie: sam prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze