Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Golian, Kijewski, Bukowiecki - wybitne grono

Specjalnej miejskiej kapitule udało się w tym roku wyłonić trójkę mieszkańców Szczytna, których osiągnięcia w sposób wybitny rozsławiają miasto. Każdy z nagrodzonych otrzymał 3 tysiące złotych. W dziedzinie twórczości artystycznej nagrodę otrzymał śpiewający Maciej Golian. Wybitnymi sportowcami okazali się młody kulomiot Karol Kijewski i i jego trener Maciej Bukowiecki.

• Data:

Lista osiągnięć Macieja Goliana, 14-letniego ucznia SP 3, jest bardzo długa, do tej pory ma około 150 wygranych przeróżnych konkursów wokalnych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej. Chłopiec brał też udział m.in. w programie „Szansa na sukces Eurovision Junior”, a jego występ zaowocował umową impresaryjną z TVP. W Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie zdobył dwie nagrody specjalne, a w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym z okazji Dnia Matki w Chodowie zajął I miejsce.

Karol Kijewski jest bardzo zdolnym zawodnikiem, głównie w pchnięciu kulą. Najważniejsze osiągnięcia Karola w 2020 roku to złoty medal w pchnięciu kulą i srebrny w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Polski U16 w Słupsku oraz złote medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ciechanowie.

Maciej Bukowiecki jest pełnym pasji trenerem. Jego podopieczni (w tym Karol Kijewski) w ubiegłym roku zdobyli aż 6 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto zawodnicy trenowani przez Macieja Bukowieckiego zdobyli również 3 medale w zawodach międzypaństwowych.