Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Golian, Kijewski, Bukowiecki - wybitne grono


Specjalnej miejskiej kapitule udało się w tym roku wyłonić trójkę mieszkańców Szczytna, których osiągnięcia w sposób wybitny rozsławiają miasto. Każdy z nagrodzonych otrzymał 3 tysiące złotych. W dziedzinie twórczości artystycznej nagrodę otrzymał śpiewający Maciej Golian. Wybitnymi sportowcami okazali się młody kulomiot Karol Kijewski i i jego trener Maciej Bukowiecki.Lista osiągnięć Macieja Goliana, 14-letniego ucznia SP 3, jest bardzo długa, do tej pory ma około 150 wygranych przeróżnych konkursów wokalnych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej. Chłopiec brał też udział m.in. w programie „Szansa na sukces Eurovision Junior”, a jego występ zaowocował umową impresaryjną z TVP. W Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie zdobył dwie nagrody specjalne, a w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym z okazji Dnia Matki w Chodowie zajął I miejsce.


Reklama

 

Karol Kijewski jest bardzo zdolnym zawodnikiem, głównie w pchnięciu kulą. Najważniejsze osiągnięcia Karola w 2020 roku to złoty medal w pchnięciu kulą i srebrny w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Polski U16 w Słupsku oraz złote medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ciechanowie.

 

Maciej Bukowiecki jest pełnym pasji trenerem. Jego podopieczni (w tym Karol Kijewski) w ubiegłym roku zdobyli aż 6 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto zawodnicy trenowani przez Macieja Bukowieckiego zdobyli również 3 medale w zawodach międzypaństwowych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43