Reklama


Reklama

Gminna spółka przygotowana do odbioru śmieci


Od poniedziałku zaczęła działać gminna spółka komunalna, która zajmie się w gminie Szczytno odbiorem odpadów. Dzięki temu zabiegowi gmina chce zaoszczędzić rocznie około 150 tys. zł – o tyle mniej mają zapłacić mieszkańcy gminy za śmieci. Dodatkowo powstało sześć nowych miejsc pracy.Spółka działa na bazie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. Jej prezesem został dotychczasowy kierownik ZGKiM Aleksander Godlewski.

 

- Spółka będzie zajmowała się tym samym, co ZGM do tej pory, czyli m.in.: remontami dróg, budową wodociągów, kanalizacji, administrowaniem mieszkaniami, porządkowaniem placów zabaw, ale dodatkowo dojdzie jej działka dotycząca odbioru odpadów komunalnych na terenie naszej gminy – mówi wójt Sławomir Wojciechowski.

 


Reklama

Spółka jest na etapie organizacji.

 

- Jesteśmy po przetargu na zakup dwóch śmieciarek oraz specjalistycznego samochodu do odbioru odpadów segregowanych – mówi wójt Wojciechowski. - w tym drugim przypadku pierwszy przetarg został unieważniony, bo początkowo chcieliśmy kupić samochód używany, ale teraz doszliśmy do wniosku, że bardziej opłacalny jest zakup nowego pojazdu.

 

Dwie pierwsze śmieciarki mają trafić do zakładu do końca lipca. Ich wartość to ponad 690 tys. zł. Na auto do odbioru odpadów segregowanych właśnie ogłoszono kolejny przetarg.

Reklama

 

W nowej spółce powstanie dodatkowo sześć miejsc pracy. Łącznie zatrudnienie znajdzie tam 20 osób. Odbiór odpadów przez rodzimą spółkę ma ruszyć od września.

 

 

 

Fot. Aleksander Godlewski od poniedziałku formalnie jest już prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku Spółka z o.o.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze