Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Gminna spółka przygotowana do odbioru śmieci


Od poniedziałku zaczęła działać gminna spółka komunalna, która zajmie się w gminie Szczytno odbiorem odpadów. Dzięki temu zabiegowi gmina chce zaoszczędzić rocznie około 150 tys. zł – o tyle mniej mają zapłacić mieszkańcy gminy za śmieci. Dodatkowo powstało sześć nowych miejsc pracy.



Spółka działa na bazie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. Jej prezesem został dotychczasowy kierownik ZGKiM Aleksander Godlewski.

 

- Spółka będzie zajmowała się tym samym, co ZGM do tej pory, czyli m.in.: remontami dróg, budową wodociągów, kanalizacji, administrowaniem mieszkaniami, porządkowaniem placów zabaw, ale dodatkowo dojdzie jej działka dotycząca odbioru odpadów komunalnych na terenie naszej gminy – mówi wójt Sławomir Wojciechowski.

 


Reklama

Spółka jest na etapie organizacji.

 

- Jesteśmy po przetargu na zakup dwóch śmieciarek oraz specjalistycznego samochodu do odbioru odpadów segregowanych – mówi wójt Wojciechowski. - w tym drugim przypadku pierwszy przetarg został unieważniony, bo początkowo chcieliśmy kupić samochód używany, ale teraz doszliśmy do wniosku, że bardziej opłacalny jest zakup nowego pojazdu.

 

Dwie pierwsze śmieciarki mają trafić do zakładu do końca lipca. Ich wartość to ponad 690 tys. zł. Na auto do odbioru odpadów segregowanych właśnie ogłoszono kolejny przetarg.

Reklama

 

W nowej spółce powstanie dodatkowo sześć miejsc pracy. Łącznie zatrudnienie znajdzie tam 20 osób. Odbiór odpadów przez rodzimą spółkę ma ruszyć od września.

 

 

 

Fot. Aleksander Godlewski od poniedziałku formalnie jest już prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku Spółka z o.o.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-05-17 21:15:34

List do redakcji – śmieci zasypują gminę

  • Poniedziałek, 2020-05-11 13:56:37

Śmieci we własnym odbiorze

  • Środa, 2020-02-05 18:53:06

Skuteczna walka ze „śmieciuchami”

  • Środa, 2020-02-05 18:17:23

Tańsza własna firma śmieciowa

Reklama


Komentarze

  • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
    Super. Pozdrawiam

    Arek


    2020-07-07 23:08:30
  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

    mol \"do mol\"


    2020-07-07 22:35:53
  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

    Kreti


    2020-07-07 22:07:13
  • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
    Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

    Czas ucieka.


    2020-07-07 18:56:21
  • Czujne kamery i burmistrz
    No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

    Tomasz


    2020-07-07 18:51:51
  • Czujne kamery i burmistrz
    Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

    Iga koziel


    2020-07-07 18:38:27
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

    k.arzyna


    2020-07-07 18:25:15
  • Czujne kamery i burmistrz
    No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

    Pan.M


    2020-07-07 15:49:27
  • Policjanci ukarali... policjantkę
    Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

    Ale mi sensacja.


    2020-07-07 14:11:17
  • Dowóz uczniów z „postojowym”
    A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

    Żeby za darmo nie płacić.


    2020-07-07 14:02:53