Reklama


Reklama

Gmina tworzy PSZOK w Kamionku


W Kamionku powstaje gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo nie udało się nam porozumieć w tej kwestii z władzami Szczytna – mówi wójt Sławomir Wojciechowski.Do tej pory mieszkańcy gminy wiejskiej Szczytno korzystają z PSZOK-u znajdującego się w Nowym Gizewie czyli na terenie gminy, ale stanowiącego własność miasta. Obsługuje go operator zewnętrzny.

 

- Chcieliśmy, aby dalej tak było, ale nie dogadaliśmy się z miastem w sprawie kosztów – mówi wprost wójt Sławomir Wojciechowski. - Zmieniamy cały system śmieciowy w naszej gminie. Odbiorem odpadów komunalnych zajmie się nasza gminna spółka. Poszliśmy krok dalej i tworzymy też własny PSZOK. Liczę, że dzięki temu ceny śmieci w naszej gminie nie wzrosną, a jeśli mieszkańcy podejdą do tego sumiennie i uczciwie złożą deklaracje, to być może uda nam się nawet cenę obniżyć. Ale – podkreślam - wiele zależy od uczciwości mieszkańców naszej gminy. Po publikacjach w „Tygodniku Szczytno” liczba deklaracji, które wpłynęły do urzędu wzrosła, ale wciąż nie wszyscy je złożyli zgodnie z prawdą.


Reklama

 

Reklama

PSZOK to obowiązek ustawowy. Ten w Kamionku zacznie działać od 1 września.

 

- PSZOK to takie miejsce, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przywieźć na przykład kanapę, meble, czy pozostałości z remontu budowlanego, jakieś gabaryty – mówi Aleksander Godlewski, prezes spółki Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku, która od września zajmie się również odbieraniem odpadów komunalnych z terenu gminy Szczytno. - Owszem, będziemy je też odbierać, ale mamy wyznaczone terminy do odbiorów, a że nie każdy chce czekać na przykład miesiąc na odbiór tych rzeczy, więc będzie mógł je dostarczyć sam. PSZOK to taka baza transportowa-magazynowa, na którą nie mogą trafić jednak odpady zmieszane i brzydko pachnące. Mówię o tym, aby uspokoić mieszkańców Kamionka.

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Na zebraniach mówiono że chyba w Kamionku koło tej ich bazy ale czy to prawda ??? Tam chyba przedszkole jest .....

Mariusz

A gdzie to będzie się mieściło?

Napisz

Reklama


Komentarze