Reklama


Reklama

Gmina przetestuje fotowoltaikę na świetlicy


Do końca listopada na budynku świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach pojawi się mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp.- Chcemy zobaczyć, jak takie instalacje sprawdzają się w realnym działaniu – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Jest to projekt testowy, choć muszę przyznać, że mamy zaplanowaną budowę takich instalacji na innych obiektach gminnych. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję chcemy przekonać się, czy rzeczywiście to się opłaca i czy spełni nasze oczekiwania.


Reklama

 

Pierwszą gminną mikroinstalację w Dźwierzutach wybuduje firma z Olsztyna. Koszt prac to 53,5 tys. zł. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu gminy. Instalacja ma dać prąd na podgrzewanie wody, oświetlenie świetlicy, a być może również częściowe jej ogrzanie.

ReklamaKomentarze do artykułu

radiowiec

Zamiast testować (to co dawno wielu sprawdziło) do roboty się wziąć! A może jak w gospodarstwie domowym tylko zbiera gmina pieniądze z podatków, subwencji i tudzież innych wpływów a potem cyk-lampeczkę, monitoring nad rzeczką, postumencik itd. .. i artykulik w gazetce. Rozwój aż piszczy.....

ciekawa

Ponawiam pytanie: dlaczego od pewnego czasu wypowiedzi do mediów w sprawach gminy, to słowa Pani Sekretarz? Czy Wójtowej aż tak brakuje kompetencji, czy już nie ma nic do powiedzenia?

Miliardy, nie na to ,co dane są.

A nic gminy i miasta nie robią dezynfekcji czy to chodników czy miejsc publicznych , tylko pieniądze przeznaczone do walki z koronawirusem przeznaczają na inne cele. Kiedy za to NIK się weźmie i UE.

Napisz

Reklama


Komentarze