Reklama


Reklama

Gmina przejmuje miasto? Zaczyna od śmieci


Miejscy radni odwrócili się od przedsiębiorców w sprawie odbioru odpadów. Przyjęli uchwałę, która sprawia, że od lutego miasto nie będzie się tym zajmowało. Każdy z przedsiębiorców będzie musiał sobie ze śmieciami radzić na własną rękę.Sprawą zniesmaczony był radny Paweł Krassowski.


Reklama

 

- Przedsiębiorcy to też mieszkańcy naszego miasta, a tymczasem odwracamy się do nich plecami – mówił na sesji. - Przestańmy uprawiać politykę, a zajmijmy się rozwiązywaniem problemów mieszkańców – apelował. Sugerował utworzenie miejskiej spółki, jak to robią inne samorządy, co zostało przyjęte sceptycznie. - Trochę to mnie dziwi – komentował z kolei radny Krassowski. - Innym gminom się to opłaci, a w naszym mieście tradycyjnie: „nie da się”.

 

Reklama

- Ustawa śmieciowa nakłada na nas pewne ograniczenia i nie możemy za śmieci przedsiębiorców wziąć większej kwoty, a to się z kolei nam nie bilansuje, dlatego zdjęliśmy to z naszego miejskiego systemu, bo musielibyśmy opłatę naliczaną dla każdego mieszkańca podwyższyć aż o 3,5 zł – tłumaczyła Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna. - Przedsiębiorcy mają jednak wybór, otrzymali listę podmiotów, z którymi mogą zawrzeć umowę na odbiór odpadów.

 

Z tego śmieciowego zamieszania w Szczytnie zadowolony zdaje się być Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku, gminna spółka komunalna, która małymi krokami przejmuje śmieciowy rynek w Szczytnie.

 

- Rzeczywiście, wygląda to trochę tak, jakby gmina wiejska przejmowała miasto – śmieje się wójt Sławomir Wojciechowski. - Z tego co wiem, to nasza spółka odbierająca odpady ma podpisane już umowy z przedsiębiorcami z targowiska, czy nawet dużymi sieciami handlowymi.Komentarze do artykułu

Janusz

Pan przewodniczący to na nauki do sołtysa z Gawryjałki powinien się udać, gdyż realia miejskie przewyższają jego możliwości....

Kamil

Panie przewodniczący rady weź pan się za pracę lecz nie na rzecz miasta bo nie długo tylko zaorać to miasto będzie trzeba.

do Greg

o czym Ty piszesz. Chyba nie jesteś z tąd, bo widać że nie wiesz co się dzieje. Komisarz to niech zajmie się Twoim domem i rodziną. Najlepiej komisarz Kaczyński. Nasze miasto zostaw w spokoju.

Pawel

Ale czy gminna (wiejska) spółka może wywozić śmieci komunalne z terenu gminy miejskiej ? tzn. czy podmiot ten jest wpisany do rejestru działalności regulowanej ? Jak to jest ?

Greg

JAKI BURMISTRZ TAKIE MIASTO , JAKI PRZEWODNICZĄCY RADY TAKIE UMOWY ŚMIECIOWE... OBAJ CI PANOWIE POWINNI ODPOWIADAĆ SWOIMI MAJĄTKAMI ZA TE DECYZJE NA SZKODĘ MIASTA I MIESZKAŃCÓW... ZACZELI OD INNOPOLICE GDZIE ZERWALI UMOWY, ZACHACZYLI O KRUS , KTÓRY PRZENOSI SIĘ TERAZ DO GMINY WIEJSKIEJ A TERAZ UMOWY ŚMIECIOWE............KOMISARZ POWINIEN PRZEJĄĆ ZARZĄDZANIE MIASTEM.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35