Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Gmina przejmuje miasto? Zaczyna od śmieci


Miejscy radni odwrócili się od przedsiębiorców w sprawie odbioru odpadów. Przyjęli uchwałę, która sprawia, że od lutego miasto nie będzie się tym zajmowało. Każdy z przedsiębiorców będzie musiał sobie ze śmieciami radzić na własną rękę.Sprawą zniesmaczony był radny Paweł Krassowski.


Reklama

 

- Przedsiębiorcy to też mieszkańcy naszego miasta, a tymczasem odwracamy się do nich plecami – mówił na sesji. - Przestańmy uprawiać politykę, a zajmijmy się rozwiązywaniem problemów mieszkańców – apelował. Sugerował utworzenie miejskiej spółki, jak to robią inne samorządy, co zostało przyjęte sceptycznie. - Trochę to mnie dziwi – komentował z kolei radny Krassowski. - Innym gminom się to opłaci, a w naszym mieście tradycyjnie: „nie da się”.

 

Reklama

- Ustawa śmieciowa nakłada na nas pewne ograniczenia i nie możemy za śmieci przedsiębiorców wziąć większej kwoty, a to się z kolei nam nie bilansuje, dlatego zdjęliśmy to z naszego miejskiego systemu, bo musielibyśmy opłatę naliczaną dla każdego mieszkańca podwyższyć aż o 3,5 zł – tłumaczyła Ilona Bańkowska, zastępczyni burmistrza Szczytna. - Przedsiębiorcy mają jednak wybór, otrzymali listę podmiotów, z którymi mogą zawrzeć umowę na odbiór odpadów.

 

Z tego śmieciowego zamieszania w Szczytnie zadowolony zdaje się być Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku, gminna spółka komunalna, która małymi krokami przejmuje śmieciowy rynek w Szczytnie.

 

- Rzeczywiście, wygląda to trochę tak, jakby gmina wiejska przejmowała miasto – śmieje się wójt Sławomir Wojciechowski. - Z tego co wiem, to nasza spółka odbierająca odpady ma podpisane już umowy z przedsiębiorcami z targowiska, czy nawet dużymi sieciami handlowymi.Komentarze do artykułu

Janusz

Pan przewodniczący to na nauki do sołtysa z Gawryjałki powinien się udać, gdyż realia miejskie przewyższają jego możliwości....

Kamil

Panie przewodniczący rady weź pan się za pracę lecz nie na rzecz miasta bo nie długo tylko zaorać to miasto będzie trzeba.

do Greg

o czym Ty piszesz. Chyba nie jesteś z tąd, bo widać że nie wiesz co się dzieje. Komisarz to niech zajmie się Twoim domem i rodziną. Najlepiej komisarz Kaczyński. Nasze miasto zostaw w spokoju.

Pawel

Ale czy gminna (wiejska) spółka może wywozić śmieci komunalne z terenu gminy miejskiej ? tzn. czy podmiot ten jest wpisany do rejestru działalności regulowanej ? Jak to jest ?

Greg

JAKI BURMISTRZ TAKIE MIASTO , JAKI PRZEWODNICZĄCY RADY TAKIE UMOWY ŚMIECIOWE... OBAJ CI PANOWIE POWINNI ODPOWIADAĆ SWOIMI MAJĄTKAMI ZA TE DECYZJE NA SZKODĘ MIASTA I MIESZKAŃCÓW... ZACZELI OD INNOPOLICE GDZIE ZERWALI UMOWY, ZACHACZYLI O KRUS , KTÓRY PRZENOSI SIĘ TERAZ DO GMINY WIEJSKIEJ A TERAZ UMOWY ŚMIECIOWE............KOMISARZ POWINIEN PRZEJĄĆ ZARZĄDZANIE MIASTEM.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama