Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Gmina pomoże starszym dotrzeć na szczepienia


W Urzędzie Gminy w Dźwierzutach od piątku 15 stycznia 2021 roku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod numerem telefonu 695 808 881 działa infolinia dla osób, które będą potrzebowały pomocy w zorganizowaniu transportu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.Pomoc ta dotyczy:

✅ osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

✅ osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu.

Urzędnicy apelują, by chęć skorzystania z tej pomocy, osoby zainteresowane zgłaszały co najmniej dwa dni wcześniej.


Reklama

 

 

W Dźwierzutach punkt szczepień jest zlokalizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej - Przychodni Lekarskiej "Medical" Marioli Kurpiel-Jędrzejek.

 

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób, którzy skończyli 80. rok życia, natomiast od 22 stycznia rejestrować mogą się osoby powyżej 70. roku życia. Bezpłatna rejestracja odbywa się w trzech formach (do wyboru): poprzez krajową infolinię pod numerem 989, internetowe konto pacjenta lub też u lekarza rodzinnego.

Reklama

 

Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów mają rozpocząć się 25 stycznia br. Czy tak się stanie? Może być trudno w świetle ostatnich informacji o problemach z dostępem do preparatu.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze