Reklama


Reklama

Gmina „handluje” z nadleśnictwami


Gmina Wielbark po niemal 2-letniej batalii, finalizuje zamianę gruntów z nadleśnictwami Wielbark i Szczytno. - Bez aktów własności nie mogliśmy uruchomić pewnych inwestycji drogowych – tłumaczy Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka.



Sprawa dotyczy na przykład dróg dojazdowych do Łysaka, czy Jakubowego Borku. Tylko w pierwszym etapie zmian sprawa dotyczy kilkudziesięciu działek.

 

- Nikt tym się nie zajmował właściwie od powojnia – mówi Zapadka. - Kiedy wszystkie grunty należały do Skarbu Państwa nie miało to większego znaczenia. Teraz musi być to uregulowane. Gmina musi mieć akt własności, aby realizować inwestycje na tych drogach. Wymianie podlegają działki, ale nawet całe drogi dojazdowe do pojedynczych gospodarstw.


Reklama

 

Procedury trwają dość długo. Trzeba mieć najpierw ogólną zgodę Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych.

 

- A potem uzgadniać, wyceniać, negocjować każdą działkę oddzielnie – wylicza burmistrz Wielbarka. - Jest to żmudny i czasochłonny proces. Ale nie mamy wyjścia, trzeba to zrobić.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-07-01 15:31:08

Gmina tworzy PSZOK w Kamionku

  • Wtorek, 2020-06-09 10:22:47

Gmina z bezludnymi wsiami

  • Poniedziałek, 2020-05-11 14:08:51

Gmina Jedwabno dołożyła się do szpitala

  • Poniedziałek, 2020-05-04 19:49:00

Gmina i klub nawodnią stadion

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04