Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Gmina dzieli kasę, chce odbudować piłkę nożną


W Gminie Świętajno ogłoszono konkurs dla organizacji pozarządowych, które realizują zadania publiczne służące mieszkańcom gminy Świętajno. Do podziału jest 60 tys. zł. Z tym że aż 20 tys. zł jest już przyznane. Pośrednio otrzyma je sekcja piłki nożnej. Gminie marzy się odbudowanie klubu piłkarskiego.- W tym roku do podziału mamy 40 tys. zł – mówi dr Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno. - Właściwie to 60 tys., ale 20 tys. zł jest przyznane na sztywno sekcji piłkarskiej, która coraz prężniej rozwija się w naszej gminie za sprawą Marcina Tańskiego.

 

Mazur reaktywacja?

 

Gminni urzędnicy nie ukrywają, że zaangażowanie nauczyciela wychowania fizycznego oraz ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży piłką nożną chcą wykorzystać do odbudowy seniorskiej piłki nożnej w gminie. Wiele lat temu działał tam klub piłkarski Mazur Świętajno.

 

- Czy to będzie Mazur, czy inny klub, tego jeszcze nie wiemy, ale skoro piłką nożną interesuje się tak wiele osób, to próbujemy zrobić wszystko, aby wróciła ona do naszej gminy – mówi wójt Alicja Kołkowska.

 

Sport w centrum... kultury

 


Reklama

Na razie sekcja piłkarska złożona jest wyłącznie z dzieci. Namiastka klubu funkcjonuje przy miejscowym ośrodku kultury. I to właśnie GOK otrzyma te 20 tys. zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby młodych piłkarzy trenowanych przez Marcina Tańskiego.

 

Gmina od dobrych dwóch lat małymi krokami próbuje przywrócić piłkarskie tradycje na swoim terenie.

 

- Na razie trenujemy wyłącznie dzieci w wieku szkolnym, bo nie spełniamy wymogów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej co do naszych obiektów sportowych – mówi Wojciech Lenkiewicz z UG Świętajno. - Boisko, szatnie nie byłyby dopuszczone przez związek do rozgrywek, ale nad tym już pracujemy – dodaje z uśmiechem urzędnik.

 

Małe kroki z małymi grantami

 

Gmina niemal co roku korzysta z małych sportowych grantów marszałka. To dzięki tym pieniądzom udało się wybudować ogrodzenie boiska przy ulicy Kościelnej, w piłkarskiej płycie zamontować system nawodnienia. W trakcie jest wymiana nawierzchni murawy. Na razie płyta wygląda jak zaorane pole, ale już wkrótce będzie rosła tam piłkarska trawa.

Reklama

 

- Liczymy, że uda nam się w tym roku pozyskać pieniądze na zakup piłkochwytów – dodaje wójt Kołakowska. - Bardzo się cieszę, że na te działania przychylnym okiem patrzą też inne sołectwa naszej gminy, które od dwóch lat systematycznie wspierają piłkarskie inwestycje w Świętajnie, przeznaczając na sekcje część budżetów sołeckich. W tym roku jest to kwota 3 tys. zł.

 

Od boiska do... seniorów

 

W tym roku planowana jest budowa szatni bądź ławek albo dalsze porządkowanie gruntu wokół boiska. - Decydować będą o tym osoby, które najlepiej znają się na piłkarskich wymaganiach – śmieje się wójt Alicja Kołakowska. - Potrzeb jest sporo, a funduszy nie za wiele, ale staramy się małymi krokami iść do przodu, aby drużyna seniorów pojawiła się w ligowych rozgrywkach naszego województwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43