Reklama


Reklama

Gmina Jedwabno dołożyła się do szpitala


Najmniejsza i praktycznie najmniej zasobna gmina z powiatu szczycieńskiego zdecydowała się wspomóc szpital powiatowy. Jedwabno przeznacza 30 tysięcy złotych na zakup mobilnego USG.- To bardzo potrzebne urządzenie, które pozwoli badać pacjentów bez konieczności ich przewożenia z miejsca na miejsce – mówi dyrektor szpitala Beata Kostrzewa.


Reklama

 

Reklama

- Konsultowaliśmy zakup z kilkoma lekarzami i każdy z nich podkreślał, że najmniejszy ruch związany ze zmianą pozycji, przeniesieniem na wózek i przewożeniem nawet tylko po szpitalnych korytarzach to dla pacjentów z chorobą Covid19 niewyobrażalny ból i dlatego, w porozumieniu ze szpitalem, zdecydowaliśmy się na zakup tego specjalnego USG – dodaje wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak.

 

Mimo że odgórne przepisy obecnie pozwalają wójtowi na samodzielne dysponowanie środkami budżetowymi, przeznaczanymi na walkę z koronawirusem, zamiar wsparcia szpitala gminnymi pieniędzmi był też omówiony z radnymi. - Nie zwoływaliśmy i nie będziemy zwoływać specjalnej sesji, ale rozmawiałem telefonicznie z przewodnicząca Rady Gminy i z radnymi i nikt nie był przeciwny.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze