Reklama


Reklama

Gmina Dźwierzuty wyprzedza rząd, wirus „wspomaga” inwestycje


Gmina Dźwierzuty wyprzedza rząd i przygotowuje się do budowy biologicznej oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Grodziskach. Gminni urzędnicy szacują, że na ten cel mogą otrzymać nawet 5 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid19 dla gmin z przeznaczaniem na inwestycje realizowane na terenach, na których kiedyś działały Państwowe Gospodarstwa Rolne.- Fundusz jest na etapie wprowadzania, ale jeśli się do niego przygotujemy, to będziemy mieli większe szanse na skorzystanie z tych środków – przekonuje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - W najbliższych dniach mamy spotkanie z projektantem i będziemy analizowali dokładne koszty tej inwestycji.


Reklama

 

W Grodziskach miałaby postać oczyszczalnia ścieków oraz sieć kanalizacyjna, do której też z czasem mogłaby być podpięta Popowa Wola. Z covidowskiego funduszu gmina chce też pobudować drogę w Małszewku.

 

- Liczymy na wsparcie w wysokości 5 mln zł, z czego 500 tys. zamierzamy przeznaczyć na drogę, a pozostałą kwotę na budowę oczyszczalni i kanalizacji – mówi Trusewicz. - Z tego, co wiemy, program nie będzie wymagał od nas angażowania środków własnych. Warto zaryzykować i przygotować się dokumentacyjnie na ten program.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze