Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Gmina Dźwierzuty w serialu „Żmijowisko”


W niedzielę, 3 listopada, stacja Canal+ rozpoczęła emisję nowego serialu kryminalnego pt. „Żmijowisko”. To ważna informacja nie tyle dla miłośników sensacji, a dla wszystkich mieszkańców powiatu. Istotne jest bowiem to, że znaczna część produkcji odbyła się w gminie Dźwierzuty, przede wszystkim w Orzynach, ale także w Jeleniowie czy w miejscowości Śledzie. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.).Mroczny thriller powstał w oparciu o bestseller Wojciech Chmielarza z 2018 r. o tym samym tytule. Reżyserem jest Łukasz Palkowski (dotychczasowe produkcje, to m.in. I sezon serialu „Belfer” oraz wielokrotnie nagradzany film „Bogowie”). W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.). Ale nie tylko z powodu tych nazwisk serial zapowiada się interesująco. W tym bowiem gronie znalazła się też grupa aktorów – amatorów z Nieformalnej Grupy Teatralnej „Domalesja”, którzy statystowali w zdjęciach do jednego z odcinków.

 

 

 

- Pierwszy kontakt z producentami miałem w czerwcu za pośrednictwem scenografa, Radosława Zielonki – mówi Wiesław Domalewski, twórca „Domalesji”. – Trafił do mnie, ponieważ poszukiwał na plan kilku kóz. I tak filmowymi „gwiazdami” zostały nasze zwierzaki, kozy Baśka i Jewka – śmieje się były sołtys. - Przy okazji dowiedział się o naszej działalności teatralnej, co okazało się niezwykle przydatne dla realizatorów serialu. W scenariuszu przewidziano scenę rozgrywającą się na tle festiwalu archeologicznego, a posiadane przez nas zaplecze scenograficzne pozwoliło nam na zaimprowizowanie właśnie takiego wydarzenia.


Reklama

 

 

Tym sposobem filmowcy, zupełnie się tego nie spodziewając, zdobyli w gminie Dźwierzuty „gotowca”: średniowieczny namiot, posąg Światowida, stoiska z ceramiką i skórami dzikich zwierząt, repliki starego oręża itp.

 

 

- Również grająca w tej scenie trójka prawdziwych aktorów skorzystała z naszych średniowiecznych strojów – opowiada pan Wiesław. - Natomiast mała reprezentacja grupy teatralnej, tzn. ja wraz z synami i żoną oraz jej siostrą, Grażyną Wawrzyńską ze Szczytna, wcieliliśmy się w role uczestników festiwalu. Zgodnie ze scenariuszem nasze zadanie polegało na zbieraniu i pakowaniu rekwizytów z miejsca kończącego się festiwalu. Przygotowanie scenografii, przebranie się i charakteryzacja, ujęcia, demontaż i spakowanie rekwizytów – to wszystko zajęło nam prawie cały dzień. W filmie ta scena będzie trwała pewnie około minuty. Ale było to bardzo ciekawe przeżycie i doświadczenie. Wszystko to działo się 25 lipca i był to ostatni dzień zdjęciowy serialu (realizowano go na Mazurach od kwietnia), toteż byliśmy świadkami zakończenia zdjęć i fetowania tego przez całą ekipę.

Reklama

 

 

 

W tym całym filmowym epizodzie przykre jest jedynie to, że w medialnych zapowiedziach i opisach dotyczących realizacji serialu mówi się o Orzynach koło... Mrągowa! To może oznaczać, że lokalni spece od kultury i promocji nie wiedzą, co się na naszym terenie dzieje i nie potrafią (nie chcą) tego wykorzystać. Dostępne w sieci zwiastuny zapowiadają naprawdę mocny i mroczny 7-odcinkowy thriller psychologiczny. Scena z udziałem NGT Domalesja na pojawić się w 5. odcinku.

 

 

- Oczywiście, przeczytałem książkę, na której podstawie powstał scenariusz serialu – zaznacza Wiesław Domalewski. - Polecam. Przede wszystkim z uwagi na nadzwyczaj intrygującą fabułę z zaskakującym zakończeniem. Serial zapowiada się równie interesująco.

 

 

Fot. Jarosław Sosiński / Canal+ /archiwum Wiesława DomalewskiegoKomentarze do artykułu

Wiesław Domalewski

Dziękuję , a jednocześnie bardzo proszę - bez przesady. Nie ma tu żadnej mojej zasługi, po prostu tak się ciekawie trafiło i zdarzyło. Dobrego dnia :)

ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki wsi ORZYNY koło SZCZYTNA , a także utalentowanego, kreatywnego, pełnego zapału,osobistej kultury i inteligencji , pana Wiesława Domalewskiego i grupy teatralnej \"Domalesja\" Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki NFG \" Domalesja\" i utalentowanemu panu Wiesławowi Domalewskiemu z ORZYN kolo SZCZYTNA. Brawo!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-12-27 09:36:22

Dźwierzuty na „ty” z ortografią

 • Niedziela, 2019-11-17 20:32:39

Dźwierzuty z własną monografią

 • Piątek, 2019-11-08 12:46:27

Złote Gody w gminie Dźwierzuty (zdjęcie)

 • Wtorek, 2019-10-08 15:59:57

Gowin z wizytą w gminie Dźwierzuty

 • Czwartek, 2019-09-26 10:52:56

Dźwierzuty zdemolowały rywala

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama