Reklama


Reklama

Gmina Dźwierzuty w serialu „Żmijowisko”


W niedzielę, 3 listopada, stacja Canal+ rozpoczęła emisję nowego serialu kryminalnego pt. „Żmijowisko”. To ważna informacja nie tyle dla miłośników sensacji, a dla wszystkich mieszkańców powiatu. Istotne jest bowiem to, że znaczna część produkcji odbyła się w gminie Dźwierzuty, przede wszystkim w Orzynach, ale także w Jeleniowie czy w miejscowości Śledzie. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.).Mroczny thriller powstał w oparciu o bestseller Wojciech Chmielarza z 2018 r. o tym samym tytule. Reżyserem jest Łukasz Palkowski (dotychczasowe produkcje, to m.in. I sezon serialu „Belfer” oraz wielokrotnie nagradzany film „Bogowie”). W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.). Ale nie tylko z powodu tych nazwisk serial zapowiada się interesująco. W tym bowiem gronie znalazła się też grupa aktorów – amatorów z Nieformalnej Grupy Teatralnej „Domalesja”, którzy statystowali w zdjęciach do jednego z odcinków.


Reklama

 

 

 

- Pierwszy kontakt z producentami miałem w czerwcu za pośrednictwem scenografa, Radosława Zielonki – mówi Wiesław Domalewski, twórca „Domalesji”. – Trafił do mnie, ponieważ poszukiwał na plan kilku kóz. I tak filmowymi „gwiazdami” zostały nasze zwierzaki, kozy Baśka i Jewka – śmieje się były sołtys. - Przy okazji dowiedział się o naszej działalności teatralnej, co okazało się niezwykle przydatne dla realizatorów serialu. W scenariuszu przewidziano scenę rozgrywającą się na tle festiwalu archeologicznego, a posiadane przez nas zaplecze scenograficzne pozwoliło nam na zaimprowizowanie właśnie takiego wydarzenia.

 

 

Tym sposobem filmowcy, zupełnie się tego nie spodziewając, zdobyli w gminie Dźwierzuty „gotowca”: średniowieczny namiot, posąg Światowida, stoiska z ceramiką i skórami dzikich zwierząt, repliki starego oręża itp.

Reklama

 

 

- Również grająca w tej scenie trójka prawdziwych aktorów skorzystała z naszych średniowiecznych strojów – opowiada pan Wiesław. - Natomiast mała reprezentacja grupy teatralnej, tzn. ja wraz z synami i żoną oraz jej siostrą, Grażyną Wawrzyńską ze Szczytna, wcieliliśmy się w role uczestników festiwalu. Zgodnie ze scenariuszem nasze zadanie polegało na zbieraniu i pakowaniu rekwizytów z miejsca kończącego się festiwalu. Przygotowanie scenografii, przebranie się i charakteryzacja, ujęcia, demontaż i spakowanie rekwizytów – to wszystko zajęło nam prawie cały dzień. W filmie ta scena będzie trwała pewnie około minuty. Ale było to bardzo ciekawe przeżycie i doświadczenie. Wszystko to działo się 25 lipca i był to ostatni dzień zdjęciowy serialu (realizowano go na Mazurach od kwietnia), toteż byliśmy świadkami zakończenia zdjęć i fetowania tego przez całą ekipę.

 

 

 

W tym całym filmowym epizodzie przykre jest jedynie to, że w medialnych zapowiedziach i opisach dotyczących realizacji serialu mówi się o Orzynach koło... Mrągowa! To może oznaczać, że lokalni spece od kultury i promocji nie wiedzą, co się na naszym terenie dzieje i nie potrafią (nie chcą) tego wykorzystać. Dostępne w sieci zwiastuny zapowiadają naprawdę mocny i mroczny 7-odcinkowy thriller psychologiczny. Scena z udziałem NGT Domalesja na pojawić się w 5. odcinku.

 

 

- Oczywiście, przeczytałem książkę, na której podstawie powstał scenariusz serialu – zaznacza Wiesław Domalewski. - Polecam. Przede wszystkim z uwagi na nadzwyczaj intrygującą fabułę z zaskakującym zakończeniem. Serial zapowiada się równie interesująco.

 

 

Fot. Jarosław Sosiński / Canal+ /archiwum Wiesława DomalewskiegoKomentarze do artykułu

Wiesław Domalewski

Dziękuję , a jednocześnie bardzo proszę - bez przesady. Nie ma tu żadnej mojej zasługi, po prostu tak się ciekawie trafiło i zdarzyło. Dobrego dnia :)

ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki wsi ORZYNY koło SZCZYTNA , a także utalentowanego, kreatywnego, pełnego zapału,osobistej kultury i inteligencji , pana Wiesława Domalewskiego i grupy teatralnej \"Domalesja\" Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki NFG \" Domalesja\" i utalentowanemu panu Wiesławowi Domalewskiemu z ORZYN kolo SZCZYTNA. Brawo!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze