Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Gmina Dźwierzuty w serialu „Żmijowisko”


W niedzielę, 3 listopada, stacja Canal+ rozpoczęła emisję nowego serialu kryminalnego pt. „Żmijowisko”. To ważna informacja nie tyle dla miłośników sensacji, a dla wszystkich mieszkańców powiatu. Istotne jest bowiem to, że znaczna część produkcji odbyła się w gminie Dźwierzuty, przede wszystkim w Orzynach, ale także w Jeleniowie czy w miejscowości Śledzie. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.).Mroczny thriller powstał w oparciu o bestseller Wojciech Chmielarza z 2018 r. o tym samym tytule. Reżyserem jest Łukasz Palkowski (dotychczasowe produkcje, to m.in. I sezon serialu „Belfer” oraz wielokrotnie nagradzany film „Bogowie”). W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski czy Davina Reeves-Ciara (miss Nowego Jorku z 2010 r.). Ale nie tylko z powodu tych nazwisk serial zapowiada się interesująco. W tym bowiem gronie znalazła się też grupa aktorów – amatorów z Nieformalnej Grupy Teatralnej „Domalesja”, którzy statystowali w zdjęciach do jednego z odcinków.


Reklama

 

 

 

- Pierwszy kontakt z producentami miałem w czerwcu za pośrednictwem scenografa, Radosława Zielonki – mówi Wiesław Domalewski, twórca „Domalesji”. – Trafił do mnie, ponieważ poszukiwał na plan kilku kóz. I tak filmowymi „gwiazdami” zostały nasze zwierzaki, kozy Baśka i Jewka – śmieje się były sołtys. - Przy okazji dowiedział się o naszej działalności teatralnej, co okazało się niezwykle przydatne dla realizatorów serialu. W scenariuszu przewidziano scenę rozgrywającą się na tle festiwalu archeologicznego, a posiadane przez nas zaplecze scenograficzne pozwoliło nam na zaimprowizowanie właśnie takiego wydarzenia.

 

 

Tym sposobem filmowcy, zupełnie się tego nie spodziewając, zdobyli w gminie Dźwierzuty „gotowca”: średniowieczny namiot, posąg Światowida, stoiska z ceramiką i skórami dzikich zwierząt, repliki starego oręża itp.

Reklama

 

 

- Również grająca w tej scenie trójka prawdziwych aktorów skorzystała z naszych średniowiecznych strojów – opowiada pan Wiesław. - Natomiast mała reprezentacja grupy teatralnej, tzn. ja wraz z synami i żoną oraz jej siostrą, Grażyną Wawrzyńską ze Szczytna, wcieliliśmy się w role uczestników festiwalu. Zgodnie ze scenariuszem nasze zadanie polegało na zbieraniu i pakowaniu rekwizytów z miejsca kończącego się festiwalu. Przygotowanie scenografii, przebranie się i charakteryzacja, ujęcia, demontaż i spakowanie rekwizytów – to wszystko zajęło nam prawie cały dzień. W filmie ta scena będzie trwała pewnie około minuty. Ale było to bardzo ciekawe przeżycie i doświadczenie. Wszystko to działo się 25 lipca i był to ostatni dzień zdjęciowy serialu (realizowano go na Mazurach od kwietnia), toteż byliśmy świadkami zakończenia zdjęć i fetowania tego przez całą ekipę.

 

 

 

W tym całym filmowym epizodzie przykre jest jedynie to, że w medialnych zapowiedziach i opisach dotyczących realizacji serialu mówi się o Orzynach koło... Mrągowa! To może oznaczać, że lokalni spece od kultury i promocji nie wiedzą, co się na naszym terenie dzieje i nie potrafią (nie chcą) tego wykorzystać. Dostępne w sieci zwiastuny zapowiadają naprawdę mocny i mroczny 7-odcinkowy thriller psychologiczny. Scena z udziałem NGT Domalesja na pojawić się w 5. odcinku.

 

 

- Oczywiście, przeczytałem książkę, na której podstawie powstał scenariusz serialu – zaznacza Wiesław Domalewski. - Polecam. Przede wszystkim z uwagi na nadzwyczaj intrygującą fabułę z zaskakującym zakończeniem. Serial zapowiada się równie interesująco.

 

 

Fot. Jarosław Sosiński / Canal+ /archiwum Wiesława DomalewskiegoKomentarze do artykułu

Wiesław Domalewski

Dziękuję , a jednocześnie bardzo proszę - bez przesady. Nie ma tu żadnej mojej zasługi, po prostu tak się ciekawie trafiło i zdarzyło. Dobrego dnia :)

ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki wsi ORZYNY koło SZCZYTNA , a także utalentowanego, kreatywnego, pełnego zapału,osobistej kultury i inteligencji , pana Wiesława Domalewskiego i grupy teatralnej \"Domalesja\" Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to ja

Piękna promocja gminy Dzwierzuty dzieki NFG \" Domalesja\" i utalentowanemu panu Wiesławowi Domalewskiemu z ORZYN kolo SZCZYTNA. Brawo!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-07-01 15:31:08

Gmina tworzy PSZOK w Kamionku

 • Wtorek, 2020-06-09 10:22:47

Gmina z bezludnymi wsiami

 • Poniedziałek, 2020-05-11 14:08:51

Gmina Jedwabno dołożyła się do szpitala

 • Środa, 2020-05-06 13:13:33

Gmina „handluje” z nadleśnictwami

 • Poniedziałek, 2020-05-04 19:49:00

Gmina i klub nawodnią stadion

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18