Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Gigantyczne oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice Banku Pocztowego w Szczytnie


Pracownice z Banku Pocztowego w Szczytnie uratowały prywatne 800 tys. zł. Pieniądze od 80-letniej kobiety chciał wyłudzić przestępca, który podszył się pod policjanta. Jego słowa były tak przekonujące, że 80-latka zaczęła wykonywać jego polecenia i chciała przelać mu... 800 tys. zł.

 Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 października. Około południa do 80-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Poinformował kobietę, że prowadzi działania operacyjne przeciwko nieuczciwym pracownikom banku, w którym ma ona konto. Ostrzegł ją, że może stracić wszystkie oszczędności i nakazał założenie konta w innym banku, który umożliwi jej też dostęp do płatności internetowych. Powiedział także, aby tam przelała wszystkie swoje pieniądze, bo dzięki temu uniknie ich utraty.


Reklama

 

 

Dziwne zachowanie wzbudziło niepokój

 

Staruszka udała się do Banku Pocztowego w Szczytnie, którego placówka mieści się przy ulicy Polskiej. Poinformowała doradczynię, że chce założyć konto. W międzyczasie nieustannie odbierała telefony. Przyjmowała jakieś polecenia. Co i rusz odchodziła od stanowiska doradczyni bankowej.

 

- Widać było ogromne zdenerwowanie u tej pani – mówi „Tygodnikowi Szczytno” jedna z pracownic banku. - To wzbudziło nasze zaniepokojenie. Zaczęłyśmy podpytywać, co się dzieje i dlaczego zależy jej na tak szybkim założeniu konta z dostępem do płatności internetowych.

 

Policja szuka oszusta

 

Doradczynie banku zorientowały się, że 80-latka może być ofiarą oszusta. Przeciągały założenie konta i jednocześnie zawiadomiły o sprawie policję. Konta ostatecznie kobiecie nie założono, dzięki temu udaremniono wyłudzenie pieniędzy.

Sprawą już zajęli się policjanci.

 

- Rzeczywiście, takie zdarzenie miało miejsce – przyznaje Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przesłuchaliśmy już 80-letnią kobietę w tej sprawie. Trwają też działania operacyjne w celu ustalenia mężczyzny, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić od tej pani tak ogromną kwotę.

Reklama

 

 

Niezwykła czujność

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują panie z banku, które zachowały niezwykłą czujność.

 

- Bezpieczeństwo naszych klientów jest zawsze dla nas najważniejsze – mówi jedna z pracownic Banku Pocztowego w Szczytnie, która obsługiwała 80-latkę. Prosi jednak o anonimowość, bo nie ukrywa, że trochę obawia się o swoje bezpieczeństwo. - Nie sądziłam, że może chodzić aż o tak wielką kwotę. W tym przypadku zadziałały wszystkie nasze procedury bezpieczeństwa. Dzięki temu pieniądze tej pani są bezpieczne.

 

 

Komentarz:

 

 

Bartosz Trzciński,

Rzecznik Prasowy Bank Pocztowy S.A.

 

 

Cieszymy się, że nasze pracownice zareagowały prawidłowo, zadziałały procedury bezpieczeństwa Banku Pocztowego, ale efekt przyniosły także szerokie działania edukacyjne realizowane przez nasz bank, które mają przygotować pracowników na tego typu sytuacje i w rezultacie zapewnić bezpieczeństwo naszym Klientom.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55