Niedziela, 26 Styczeń, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Gigantyczne oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice Banku Pocztowego w Szczytnie


Pracownice z Banku Pocztowego w Szczytnie uratowały prywatne 800 tys. zł. Pieniądze od 80-letniej kobiety chciał wyłudzić przestępca, który podszył się pod policjanta. Jego słowa były tak przekonujące, że 80-latka zaczęła wykonywać jego polecenia i chciała przelać mu... 800 tys. zł.

 Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 października. Około południa do 80-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Poinformował kobietę, że prowadzi działania operacyjne przeciwko nieuczciwym pracownikom banku, w którym ma ona konto. Ostrzegł ją, że może stracić wszystkie oszczędności i nakazał założenie konta w innym banku, który umożliwi jej też dostęp do płatności internetowych. Powiedział także, aby tam przelała wszystkie swoje pieniądze, bo dzięki temu uniknie ich utraty.

 

 

Dziwne zachowanie wzbudziło niepokój

 

Staruszka udała się do Banku Pocztowego w Szczytnie, którego placówka mieści się przy ulicy Polskiej. Poinformowała doradczynię, że chce założyć konto. W międzyczasie nieustannie odbierała telefony. Przyjmowała jakieś polecenia. Co i rusz odchodziła od stanowiska doradczyni bankowej.

 

- Widać było ogromne zdenerwowanie u tej pani – mówi „Tygodnikowi Szczytno” jedna z pracownic banku. - To wzbudziło nasze zaniepokojenie. Zaczęłyśmy podpytywać, co się dzieje i dlaczego zależy jej na tak szybkim założeniu konta z dostępem do płatności internetowych.


Reklama

 

Policja szuka oszusta

 

Doradczynie banku zorientowały się, że 80-latka może być ofiarą oszusta. Przeciągały założenie konta i jednocześnie zawiadomiły o sprawie policję. Konta ostatecznie kobiecie nie założono, dzięki temu udaremniono wyłudzenie pieniędzy.

Sprawą już zajęli się policjanci.

 

- Rzeczywiście, takie zdarzenie miało miejsce – przyznaje Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przesłuchaliśmy już 80-letnią kobietę w tej sprawie. Trwają też działania operacyjne w celu ustalenia mężczyzny, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić od tej pani tak ogromną kwotę.

 

 

Niezwykła czujność

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują panie z banku, które zachowały niezwykłą czujność.

 

- Bezpieczeństwo naszych klientów jest zawsze dla nas najważniejsze – mówi jedna z pracownic Banku Pocztowego w Szczytnie, która obsługiwała 80-latkę. Prosi jednak o anonimowość, bo nie ukrywa, że trochę obawia się o swoje bezpieczeństwo. - Nie sądziłam, że może chodzić aż o tak wielką kwotę. W tym przypadku zadziałały wszystkie nasze procedury bezpieczeństwa. Dzięki temu pieniądze tej pani są bezpieczne.

Reklama

 

 

Komentarz:

 

 

Bartosz Trzciński,

Rzecznik Prasowy Bank Pocztowy S.A.

 

 

Cieszymy się, że nasze pracownice zareagowały prawidłowo, zadziałały procedury bezpieczeństwa Banku Pocztowego, ale efekt przyniosły także szerokie działania edukacyjne realizowane przez nasz bank, które mają przygotować pracowników na tego typu sytuacje i w rezultacie zapewnić bezpieczeństwo naszym Klientom.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  Każdy pretekst dobry , żeby strzyc owieczki.
  Autor: dr
  2020-01-26 19:12:55
 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Wielkie mi trafienie,niech przyjadą przed Jurgi gm.Pasym ,tu kilka lat już jeździ bez prawa jazdy cała okolica o tym wie
  Autor: Kolekcjonerskie prawo jazdy
  2020-01-26 12:04:21
 • Ruszył remont ulicy Nauczycielskiej
  Mieszkańcy ulicy Nauczycielskiej i całego osiedla z całego serca dziękują radnemu Arkadiuszowi Myslakowi za zajęcie się sprawą remontu i pomoc. Aby tak dalej. Trzymamy kciuki.
  Autor: Kasia
  2020-01-26 11:39:40
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  Dlaczego Starosta nie wystawił do walki swojego zwierzchnika partyjnego Rafała?
  Autor: Tomasz
  2020-01-26 11:34:22
 • Koperta czy dobre słowo?
  Gdybym należała do parafii Ks. Andrzeja Preuss to księdza bym przyjęła a że należę do St. Kostki to niestety ale nie chcę tego PANA biznesmena oglądać.
  Autor: Anna
  2020-01-25 22:52:26
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  No nie mogę gangster, który teraz udaje świętego. Obejrzyjcie sobie \' Strachu frajer z kina i wolności\'
  Autor: Bb
  2020-01-25 22:38:46
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  Panie Jarosławie, wiem jaki będzie wynik meczu :-D. Oglądałem właśnie wystąpienie dr. ekonomii i zarządzanie z pańskiego elektoratu. Człowiek udowadniał, że 500+ to kłamstwo. Argumentował to, 500+ na drugie dziecko, na pierwsze brak, a dzietność w kraju 1,3. Wyciągnął więc równanie: 500(1.3-1)=150. Uważam , że równanie jest błędne i nie zawiera wszystkich wiadomych. Powinien jeszcze uwzględnić kwadrat przyprostokątnej, obwód kraju, coś podzielić, dodać, a może i coś odpierwiastkować. Wynik zaskoczyłby nawet tych co biorą 500+. Okazało by się, że ludzie dopłacają do tematu:-D. To pewnie z tych doktorów, co to chcieli Rosjan wysłać na słońce. Słońce gorące, to z wyliczeń im wyszło, że powinni lądować w nocy :-D Elektorat :-D
  Autor: Tomasz
  2020-01-25 21:23:47
 • „Nowy” licznik z lepszym stanem kupił na złomie
  Ciekawe, to co zrobić gdy stary licznik na prawde się zepsuje? Jechać po wymianie na korekte licznika I dajmy np. Na to jechac ok 100 km do najbliższego warsztatu i po drodze kontrola. To wg. Zaje prawa trzeba jechać na lawecie. Co raz piekniejsze prawo I sprawiedliwość oraz postęp cywilizacyjny w kraju.
  Autor: Zxy
  2020-01-25 20:10:27
 • „Nowy” licznik z lepszym stanem kupił na złomie
  Też tak miałem , kupiłem używany licznik z przebiegiem ok 90 tyś km mniejszym , ponieważ licznik oryginalny uległ uszkodzeniu i co wtedy ? czy też byłem przestępcą???
  Autor: Dany
  2020-01-25 12:04:42
 • Koperta czy dobre słowo?
  \"bo to jest nasza parafia, nie moja. To są nasze inwestycje, sprawy – nie moje.\" Ksiadz wypowiada sie jako kosciol jest nasz. Mialam okazje sie przekonac. Para mloda nie ma wyboru nie moze udekorowac sama kosciola ma narzucane z gory przez kogo i za ile. Kazdy z nas ma inne podejscie do slubu i nie koniecznie musi sie z tym zgadzac co ksiadz narzuca . Szkoda ze proboszcz nie moze tego zrozumiec i traktuje kosciol jak swoja wlasnosc. Ja rowniez uslyszalam cene za slub.
  Autor: W.
  2020-01-25 11:02:59

Reklama