Niedziela, 26 Styczeń, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Gigantyczne Oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice banku pocztowego


Pracownice Banku Pocztowego udaremniły oszustwo. Dzięki nim 80-latka nie straciła 800 tys. złotych. Dzisiaj osobiście podziękował im Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach. O sprawie "Tygodnik Szczytno" pisał jako pierwszy w papierowym wydaniu.Dzięki czujności pracowników Banku Pocztowego 80-letnia kobieta nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Pracownice banku po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez kobietę częstych połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w banku celem założenia konta może nosić znamiona oszustwa.

 

O swoich podejrzeniach poinformowały policjantów.

 

Dzisiaj insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie osobiście podziękował pracownikom banku za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie.

 

 

Próba oszukania seniorki miała miejsce 22 października br. Sprawca dzwoniąc do 80-letniej kobiety zdołał ją przekonać, że jest funkcjonariuszem Policji i właśnie prowadzone są działania operacyjne skierowane przeciwko skorumpowanym pracownikom Banku w którym kobieta posiada rachunek bankowy.


Reklama

 

Podczas rozmowy telefonicznej osoba podająca się za policjanta poleciła kobiecie założenie konta w jednym ze szczycieńskich banków, przy czym dodała że przedmiotowe konto musi koniecznie posiadać dostęp do Internetu.

 

Mężczyzna poinstruował także kobietę, aby podczas zakładania konta podała do umowy wskazany przez niego numer telefonu. Podczas sporządzania przez pracownika banku dokumentów kobieta kilka razy odchodziła od stoiska celem odebrania telefonu. To zachowanie oraz zdenerwowanie kobiety wzbudziło podejrzenia pracownika banku co do zasadności oraz przeznaczenia zakładanego rachunku bankowego.

 

W rozmowie z 80-latką uzyskała informację, iż takie polecenie otrzymała od „funkcjonariusza”, który prowadzi akcję policyjną wymierzoną w pracowników banku w którym posiada konto. Po tej informacji pracownica banku była już pewna, że kobieta padła ofiarą oszustwa. W powyższej sprawie skontaktowała się z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki, który potwierdził jej przypuszczenia.

Reklama

 

 

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie zaprosił pracowników Banku Pocztowego na spotkanie. Było ono okazją do podziękowania za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie. Dzięki temu mieszkanka gminy Szczytno nie straciła oszczędności swojego życia.

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Pofajdok

Brawo Panie z BP za czujnośc i rekacje. Niezwykla empatia w dzisiejszych czasach. Seniorka powinna Paniom odpalic po niezlej premii.

urzadskarbowy

Ciekawe skąd polska emerytka miała taki \"piniądz\"?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  Każdy pretekst dobry , żeby strzyc owieczki.
  Autor: dr
  2020-01-26 19:12:55
 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Wielkie mi trafienie,niech przyjadą przed Jurgi gm.Pasym ,tu kilka lat już jeździ bez prawa jazdy cała okolica o tym wie
  Autor: Kolekcjonerskie prawo jazdy
  2020-01-26 12:04:21
 • Ruszył remont ulicy Nauczycielskiej
  Mieszkańcy ulicy Nauczycielskiej i całego osiedla z całego serca dziękują radnemu Arkadiuszowi Myslakowi za zajęcie się sprawą remontu i pomoc. Aby tak dalej. Trzymamy kciuki.
  Autor: Kasia
  2020-01-26 11:39:40
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  Dlaczego Starosta nie wystawił do walki swojego zwierzchnika partyjnego Rafała?
  Autor: Tomasz
  2020-01-26 11:34:22
 • Koperta czy dobre słowo?
  Gdybym należała do parafii Ks. Andrzeja Preuss to księdza bym przyjęła a że należę do St. Kostki to niestety ale nie chcę tego PANA biznesmena oglądać.
  Autor: Anna
  2020-01-25 22:52:26
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  No nie mogę gangster, który teraz udaje świętego. Obejrzyjcie sobie \' Strachu frajer z kina i wolności\'
  Autor: Bb
  2020-01-25 22:38:46
 • Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny
  Panie Jarosławie, wiem jaki będzie wynik meczu :-D. Oglądałem właśnie wystąpienie dr. ekonomii i zarządzanie z pańskiego elektoratu. Człowiek udowadniał, że 500+ to kłamstwo. Argumentował to, 500+ na drugie dziecko, na pierwsze brak, a dzietność w kraju 1,3. Wyciągnął więc równanie: 500(1.3-1)=150. Uważam , że równanie jest błędne i nie zawiera wszystkich wiadomych. Powinien jeszcze uwzględnić kwadrat przyprostokątnej, obwód kraju, coś podzielić, dodać, a może i coś odpierwiastkować. Wynik zaskoczyłby nawet tych co biorą 500+. Okazało by się, że ludzie dopłacają do tematu:-D. To pewnie z tych doktorów, co to chcieli Rosjan wysłać na słońce. Słońce gorące, to z wyliczeń im wyszło, że powinni lądować w nocy :-D Elektorat :-D
  Autor: Tomasz
  2020-01-25 21:23:47
 • „Nowy” licznik z lepszym stanem kupił na złomie
  Ciekawe, to co zrobić gdy stary licznik na prawde się zepsuje? Jechać po wymianie na korekte licznika I dajmy np. Na to jechac ok 100 km do najbliższego warsztatu i po drodze kontrola. To wg. Zaje prawa trzeba jechać na lawecie. Co raz piekniejsze prawo I sprawiedliwość oraz postęp cywilizacyjny w kraju.
  Autor: Zxy
  2020-01-25 20:10:27
 • „Nowy” licznik z lepszym stanem kupił na złomie
  Też tak miałem , kupiłem używany licznik z przebiegiem ok 90 tyś km mniejszym , ponieważ licznik oryginalny uległ uszkodzeniu i co wtedy ? czy też byłem przestępcą???
  Autor: Dany
  2020-01-25 12:04:42
 • Koperta czy dobre słowo?
  \"bo to jest nasza parafia, nie moja. To są nasze inwestycje, sprawy – nie moje.\" Ksiadz wypowiada sie jako kosciol jest nasz. Mialam okazje sie przekonac. Para mloda nie ma wyboru nie moze udekorowac sama kosciola ma narzucane z gory przez kogo i za ile. Kazdy z nas ma inne podejscie do slubu i nie koniecznie musi sie z tym zgadzac co ksiadz narzuca . Szkoda ze proboszcz nie moze tego zrozumiec i traktuje kosciol jak swoja wlasnosc. Ja rowniez uslyszalam cene za slub.
  Autor: W.
  2020-01-25 11:02:59

Reklama