Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gigantyczne Oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice banku pocztowego


Pracownice Banku Pocztowego udaremniły oszustwo. Dzięki nim 80-latka nie straciła 800 tys. złotych. Dzisiaj osobiście podziękował im Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach. O sprawie "Tygodnik Szczytno" pisał jako pierwszy w papierowym wydaniu.



Dzięki czujności pracowników Banku Pocztowego 80-letnia kobieta nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Pracownice banku po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez kobietę częstych połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w banku celem założenia konta może nosić znamiona oszustwa.

 

O swoich podejrzeniach poinformowały policjantów.

 

Dzisiaj insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie osobiście podziękował pracownikom banku za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie.

 

 

Próba oszukania seniorki miała miejsce 22 października br. Sprawca dzwoniąc do 80-letniej kobiety zdołał ją przekonać, że jest funkcjonariuszem Policji i właśnie prowadzone są działania operacyjne skierowane przeciwko skorumpowanym pracownikom Banku w którym kobieta posiada rachunek bankowy.

 

Podczas rozmowy telefonicznej osoba podająca się za policjanta poleciła kobiecie założenie konta w jednym ze szczycieńskich banków, przy czym dodała że przedmiotowe konto musi koniecznie posiadać dostęp do Internetu.

 


Mężczyzna poinstruował także kobietę, aby podczas zakładania konta podała do umowy wskazany przez niego numer telefonu. Podczas sporządzania przez pracownika banku dokumentów kobieta kilka razy odchodziła od stoiska celem odebrania telefonu. To zachowanie oraz zdenerwowanie kobiety wzbudziło podejrzenia pracownika banku co do zasadności oraz przeznaczenia zakładanego rachunku bankowego.

 

W rozmowie z 80-latką uzyskała informację, iż takie polecenie otrzymała od „funkcjonariusza”, który prowadzi akcję policyjną wymierzoną w pracowników banku w którym posiada konto. Po tej informacji pracownica banku była już pewna, że kobieta padła ofiarą oszustwa. W powyższej sprawie skontaktowała się z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki, który potwierdził jej przypuszczenia.

 

 

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie zaprosił pracowników Banku Pocztowego na spotkanie. Było ono okazją do podziękowania za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie. Dzięki temu mieszkanka gminy Szczytno nie straciła oszczędności swojego życia.

 

KPP Szczytno/ip

 



Komentarze do artykułu

Pofajdok

Brawo Panie z BP za czujnośc i rekacje. Niezwykla empatia w dzisiejszych czasach. Seniorka powinna Paniom odpalic po niezlej premii.

urzadskarbowy

Ciekawe skąd polska emerytka miała taki \"piniądz\"?

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30