Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Gigantyczne Oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice banku pocztowego


Pracownice Banku Pocztowego udaremniły oszustwo. Dzięki nim 80-latka nie straciła 800 tys. złotych. Dzisiaj osobiście podziękował im Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach. O sprawie "Tygodnik Szczytno" pisał jako pierwszy w papierowym wydaniu.Dzięki czujności pracowników Banku Pocztowego 80-letnia kobieta nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Pracownice banku po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez kobietę częstych połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w banku celem założenia konta może nosić znamiona oszustwa.

 

O swoich podejrzeniach poinformowały policjantów.

 

Dzisiaj insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie osobiście podziękował pracownikom banku za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie.

 

 

Próba oszukania seniorki miała miejsce 22 października br. Sprawca dzwoniąc do 80-letniej kobiety zdołał ją przekonać, że jest funkcjonariuszem Policji i właśnie prowadzone są działania operacyjne skierowane przeciwko skorumpowanym pracownikom Banku w którym kobieta posiada rachunek bankowy.


Reklama

 

Podczas rozmowy telefonicznej osoba podająca się za policjanta poleciła kobiecie założenie konta w jednym ze szczycieńskich banków, przy czym dodała że przedmiotowe konto musi koniecznie posiadać dostęp do Internetu.

 

Mężczyzna poinstruował także kobietę, aby podczas zakładania konta podała do umowy wskazany przez niego numer telefonu. Podczas sporządzania przez pracownika banku dokumentów kobieta kilka razy odchodziła od stoiska celem odebrania telefonu. To zachowanie oraz zdenerwowanie kobiety wzbudziło podejrzenia pracownika banku co do zasadności oraz przeznaczenia zakładanego rachunku bankowego.

 

W rozmowie z 80-latką uzyskała informację, iż takie polecenie otrzymała od „funkcjonariusza”, który prowadzi akcję policyjną wymierzoną w pracowników banku w którym posiada konto. Po tej informacji pracownica banku była już pewna, że kobieta padła ofiarą oszustwa. W powyższej sprawie skontaktowała się z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki, który potwierdził jej przypuszczenia.

Reklama

 

 

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie zaprosił pracowników Banku Pocztowego na spotkanie. Było ono okazją do podziękowania za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie. Dzięki temu mieszkanka gminy Szczytno nie straciła oszczędności swojego życia.

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Pofajdok

Brawo Panie z BP za czujnośc i rekacje. Niezwykla empatia w dzisiejszych czasach. Seniorka powinna Paniom odpalic po niezlej premii.

urzadskarbowy

Ciekawe skąd polska emerytka miała taki \"piniądz\"?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18