Reklama


Reklama

Gigantyczne Oszustwo na 800 tys. zł udaremniły pracownice banku pocztowego


Pracownice Banku Pocztowego udaremniły oszustwo. Dzięki nim 80-latka nie straciła 800 tys. złotych. Dzisiaj osobiście podziękował im Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach. O sprawie "Tygodnik Szczytno" pisał jako pierwszy w papierowym wydaniu.



Dzięki czujności pracowników Banku Pocztowego 80-letnia kobieta nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Pracownice banku po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez kobietę częstych połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w banku celem założenia konta może nosić znamiona oszustwa.

 

O swoich podejrzeniach poinformowały policjantów.

 

Dzisiaj insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie osobiście podziękował pracownikom banku za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie.

 

 

Próba oszukania seniorki miała miejsce 22 października br. Sprawca dzwoniąc do 80-letniej kobiety zdołał ją przekonać, że jest funkcjonariuszem Policji i właśnie prowadzone są działania operacyjne skierowane przeciwko skorumpowanym pracownikom Banku w którym kobieta posiada rachunek bankowy.


Reklama

 

Podczas rozmowy telefonicznej osoba podająca się za policjanta poleciła kobiecie założenie konta w jednym ze szczycieńskich banków, przy czym dodała że przedmiotowe konto musi koniecznie posiadać dostęp do Internetu.

 

Mężczyzna poinstruował także kobietę, aby podczas zakładania konta podała do umowy wskazany przez niego numer telefonu. Podczas sporządzania przez pracownika banku dokumentów kobieta kilka razy odchodziła od stoiska celem odebrania telefonu. To zachowanie oraz zdenerwowanie kobiety wzbudziło podejrzenia pracownika banku co do zasadności oraz przeznaczenia zakładanego rachunku bankowego.

 

W rozmowie z 80-latką uzyskała informację, iż takie polecenie otrzymała od „funkcjonariusza”, który prowadzi akcję policyjną wymierzoną w pracowników banku w którym posiada konto. Po tej informacji pracownica banku była już pewna, że kobieta padła ofiarą oszustwa. W powyższej sprawie skontaktowała się z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki, który potwierdził jej przypuszczenia.

Reklama

 

 

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie zaprosił pracowników Banku Pocztowego na spotkanie. Było ono okazją do podziękowania za udaremnienie oszustwa poprzez szybkie rozpoznanie zagrożenia i skuteczne działanie. Dzięki temu mieszkanka gminy Szczytno nie straciła oszczędności swojego życia.

 

KPP Szczytno/ip

 



Komentarze do artykułu

MICHAL ANIOL

CIEKAWE OSZUSTWO Z PRZYSZŁOŚCI MIAŁO MIEJSCE 22 PAŹDZIERNIKA BR. CIEKAWE. ??? HMM.

Pofajdok

Brawo Panie z BP za czujnośc i rekacje. Niezwykla empatia w dzisiejszych czasach. Seniorka powinna Paniom odpalic po niezlej premii.

urzadskarbowy

Ciekawe skąd polska emerytka miała taki \"piniądz\"?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze