Reklama


Reklama

Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę


W Szczytnie ruszyła autogiełda. W każdą niedzielę każdy może tam wystawić swój samochód na sprzedaż bądź poszukać dla siebie czegoś nowego. Wjazd i wstęp są bezpłatne. Autogiełda znajduje się przy ulicy Bartna Strona 4. Startuje od godziny 7. Bywa, że pojawia się tam nawet 100 aut. To autorski pomysł Mariusza Ladzińskiego ze Szczytna.Mariusz Ladziński to rodzimy szczytnianin. Z działalnością motoryzacyjną związany jest od 10 lat. - Dokładnie w czerwcu świętowałem ten wyjątkowy jubileusz – śmieje się. To dobra okazja, aby porozmawiać o branży motoryzacyjnej i nowym pomyśle na utworzenie w Szczytnie autogiełdy.

 

Auto Handel 4M Auto Giełda

Bartna Strona 4 w Szczytnie

Tel. 604 627 967

 

 

Co jest ważne w branży motoryzacyjnej?

 

Przede wszystkim uczciwość. Jeśli raz się kogoś oszuka, to można zapomnieć o prowadzeniu tego biznesu. Oczywiście, na wiele rzeczy nie mamy wpływu, bo trudno zapytać samochód „co go boli, czy co mu dolega”, a popsuć się przecież może, bo to tylko rzecz. Mówiąc o uczciwości mam na myśli podpicowywanie aut, czy robienie ich pod sprzedaż. To zawsze ma krótkie nogi.

 

W branży jest pan od 10 lat, ile na koncie ma pan sprzedanych samochodów?

 

Myślę, że gdzieś około półtora tysiąca. I przyznam się, że nigdy nie trafił mi się niezadowolony klient. Od dziecka interesowała mnie motoryzacja, dlatego ta działalność to moja pasja, hobby. Owszem, żyję z tego, ale daje mi to też satysfakcję.

 

Pierwsze pana auto?

 

Mercedes 115. Miałem wówczas już 22 lata, sam na niego zarobiłem, sam kupiłem, sam odrestaurowałem i sam... sprzedałem. Nawet nieco na tym zarobiłem i to był moment, w którym stwierdziłem, że chyba zajmę się tym zawodowo. I tak poszło. Na niewielkiej działce powstał przy domu niewielki komis. Z czasami przeniosłem go na ulicę Bartna Strona 4. To komis i autohandel w jednym. Codziennie do obejrzenia i kupienia jest tu około 40-50 samochodów. To pewne i sprawdzone auta, dlatego kupujący mają gwarancję pochodzenia samochodu.


Reklama

 

Auto Handel 4M Auto Giełda

Bartna Strona 4 w Szczytnie

Tel. 604 627 967

 

 

Ale na tym pan się nie zatrzymał i rozszerza swoją działalność o giełdę samochodową.

 

 

To mój autorski pomysł. Zawsze mi tego w naszym powiecie, Szczytnie brakowało. Najbliższa autogiełda kiedyś była w Olsztynie. Teraz już jej tam nie ma i pomyślałem, że warto coś takiego stworzyć w Szczytnie. Autogiełda to niepowtarzalny klimat. Ludzie. Sprzedający, kupujący. Jest szansa na rozmowy, wymianę doświadczeń. Setki aut w jednym miejscu. Można obejrzeć, przetestować, kupić, sprzedać. Wynegocjować dobrą cenę. Doskonałe miejsce dla tych co chcą sprzedać oraz kupić.

 

W Szczytnie autogiełda już działa?

 

W najbliższą niedzielę, czyli 28 czerwca będzie jej trzecia edycja. Startujemy o godzinie 7. Gorąco zapraszam osoby, które chcą sprzedać swój samochód, kolegów po fachu, właścicieli lokalnych komisów. Im będzie nas więcej, tym ciekawiej. Na placu pojawi się ponad 100 aut, dlatego zapraszam też osoby, które chcą kupić nowy samochód, bo to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu można było mieć tak wielki wybór. Wjazd na giełdę jest bezpłatny. Dla kupujących również. Ze swojej strony zapewniam druki umów kupna-sprzedaży, czy profesjonalne doradztwo oraz ewentualne pośrednictwo w załatwieniu formalności, nawet tych kredytowych.

 

Reklama

 

Ale z tego, co wiem to niejedyny pana pomysł?

 

Owszem, mam ich sporo (śmiech). Jeśli autogiełda zaskoczy, to chciałbym sprowadzić tu też małą gastronomię. Kiełbaski, frytki, kawa, herbata - to klimat autogiełd, które ja pamiętam. Z kolei moja żona chciałaby autogiełdę połączyć z angielską wyprzedażą w stylu „carbud”. Ludzie przyjeżdżają samochodami, a w bagażnikach mają to, co jest jeszcze dobre, ale im nie potrzebne: ubranka dla dzieci, zabawki, książki, płyty – czyli taka wyprzedaż garażowa, ale z samochodowych bagażników (śmieje się). Żyjemy w takich czasach, że każdy z nas coś gromadzi, a potem okazuje się, że jest tego za dużo, że czegoś nie używamy, a takie miejsca, jak autogiełdy, są doskonałym bazarem – idealnym. Gorąco zapraszam w każdą niedzielę od godz. 7 rano na Giełdę Samochodową w Szczytnie znajdującą się przy ulicy Bartna Strona 4, tuż za szczycieńskim browarem.

 

 

 

Auto Handel 4M Auto Giełda

Bartna Strona 4 w Szczytnie

Tel. 604 627 967Komentarze do artykułu

Arek

Super. Pozdrawiam

WcPicker

Super pomysł. Z tego co pamiętam, to chyba kiedyś był jakiś dzień na naszym miejskim targowisku, gdzie działała mini giełda samochodowa.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04