Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)


Działacze Gminnego Klubu Sportowego Szczytno zorganizowali w miniony weekend Halowy Turniej Piłki Nożnej „GieKSa Cup 2020”. W dwóch grupach wiekowych wzięło udział aż po 10 zespołów. Zabrakło niestety reprezentacji SKS Szczytno. Dlaczego?Też się nad tym zastanawialiśmy, jako zarząd – przyznaje Ryszard Chorążewicz, prezes SKS Szczytno. - Decyzję podjął trener. Dajemy w tej kwestii wiele swobody. Nasi trenerzy wybrali po prostu inne zawody.

 

Jarosław Kostiuk, członek zarządu GKS Szczytno przyznaje, że nie było specjalnych zaproszeń dla klubów.

 

- Zainteresowanie naszymi zawodami było tak ogromne, że nikogo indywidualnie nie zachęcaliśmy do uczestnictwa – mówi.

 

Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że bojkot zawodów przez SKS Szczytno spowodowany był niesnaskami pomiędzy klubami, które dotyczą zawodników i rozliczeń finansowych. Sprawa dotyczy seniorów. Żadna ze stron nie che jednak oficjalnie podejmować tematu.

 

Szkoda, że konflikty dorosłych odbijają się na dzieciach.

 

Na szczęście w weekend ten temat nie był w ogóle podejmowany. Do rywalizacji w GieKSa Cup 2020 przystąpiło aż 20 drużyn.

 

- Poziom był niezwykle wysoki – mówi Jarosław Kostiuk. - Naprawdę pięknie oglądało się te pojedynki, bo młodzi piłkarze i piłkarki dawali z siebie wszystko. Drużyny z powiatu szczycieńskiego może nie zajęły najlepszych miejsc, ale to nie wynikało z ich słabej gry. Nie ustępowali umiejętnościami swoim rywalom z innych powiatów. Rywalizację przegrywali bramką lub punktem w tabeli. Były to naprawdę niewielkie różnice. Myślę, że innego dnia, przy nieco lepszej dyspozycji strzeleckiej i szczęściu mielibyśmy czołowe lokaty. Turniej służył przede wszystkim ogrywaniu młodych sportowców – i spełnił swoją rolę. Każdy zawodnik, każda drużyna wyjechała ze Szczytna z medalem i pucharem. Dziękuję wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.


Reklama

 

Turniej rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 

WYNIKI

 

Rocznik 2008

 

1. AP Ostróda

2. UKS Poncio Lidzbark

3. LUKS ZSO Wydminy

4. Czereś Sport Olsztyn

5. UKS Rona 03 Ełk

6. MKS Jeziorany

7. Błękitni Pasym

8. Pogoń Ryn

9. GKS Szczytno

 1. UKS Trójka Nidzica

 

GKS Szczytno: Wiktor Kowalski, Bartek Brzuzy, Kacper Murawski, Oskar Szymański, Gabryś Lewandowski, Miłosz Chorążewicz, Filip Brzęcki, Konrad Jesionowski, Grzegorz Nagórski, Piotrek Dykty.

Błękitni Pasym: Michał Borkowski, Michał Krysiak, Jakub Mirota, Tobiasz Czaplicki, Igor Komosiński, Paweł Bielawski, Blanka Kurpiewska, Wiktoria Tomaszewska.

 

 

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Bartosz Rolnik (LUKS ZSO Wydminy)

Najlepszy zawodnik: Igor Graczyk (AP Ostróda)

Najlepszy bramkarz: Michał Milz (UKS Poncio Lidzbark)

 

 

Rocznik 2009 i młodsi:

 

1. MŁKS Łomża

2. LUKS ZSO Wydminy

3. UKS Rona 03 Ełk

Reklama

4. Czereś Sport Olsztyn

5. AP Progres Lidzbark Warmiński

6. Omulew Wielbark

7. AS Stomil Olsztyn

8. GKS Szczytno

9. Błękitni Pasym

10. Football Academy Szczytno

 

 

GKS Szczytno: Prusiński Maciej, Prusiński Adam, Pac Wiktoria, Antoni Sokołowski, Jakub Michalak, Łukasz Żarnoch, Kamil Siok, Szymon Soliwoda, Wojciech Jakoniuk, Aleksander Zdanczewicz, Patryk Niedźwiecki.

Błękitni Pasym: Karol Szyszko, Kacper Obidziński, Rafał Łączyński, Wiktor Dobrowolski, Nikodem Kowalewski, Fabian Adamczyk, Igor Korczakowski, Aleksander Karkotka, Nataniel Bakuła, Antoni Brzóska, Michał Gołaszewski, Bartek Żelanowski, Mikołaj Błaszczak.

Omulew Wielbark: Wiktor Koziatek, Gabriel Kosiński, Wiktor Kłos, Kornel Szwaracki, Damian Matłoch, Wiktor Morawski, Marcin Grącki, Olgierd Gan, Dominik Kuciński.

FA Szczytno: Tymoteusz Archacki, Kamil Kalisz, Marcel Zawada, Piotr Wardęcki, Olaf Nagłowski, Paweł Połomski, Paulina Soliwoda, Kacprzak Franciszek, Aleksander Lutostański.

 

 

Nagrody indywidualne:

 

Król strzelców: Włodek Skowron (LUKS ZSO Wydminy)

Najlepszy bramkarz: Szymon Bruzda (Czereś Sport Olsztyn) Najlepszy zawodnik: Szymon Karolak (MŁKS Łomża)

 Komentarze do artykułu

Basia

Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28