Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)


Działacze Gminnego Klubu Sportowego Szczytno zorganizowali w miniony weekend Halowy Turniej Piłki Nożnej „GieKSa Cup 2020”. W dwóch grupach wiekowych wzięło udział aż po 10 zespołów. Zabrakło niestety reprezentacji SKS Szczytno. Dlaczego?Też się nad tym zastanawialiśmy, jako zarząd – przyznaje Ryszard Chorążewicz, prezes SKS Szczytno. - Decyzję podjął trener. Dajemy w tej kwestii wiele swobody. Nasi trenerzy wybrali po prostu inne zawody.

 

Jarosław Kostiuk, członek zarządu GKS Szczytno przyznaje, że nie było specjalnych zaproszeń dla klubów.

 

- Zainteresowanie naszymi zawodami było tak ogromne, że nikogo indywidualnie nie zachęcaliśmy do uczestnictwa – mówi.

 

Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że bojkot zawodów przez SKS Szczytno spowodowany był niesnaskami pomiędzy klubami, które dotyczą zawodników i rozliczeń finansowych. Sprawa dotyczy seniorów. Żadna ze stron nie che jednak oficjalnie podejmować tematu.

 

Szkoda, że konflikty dorosłych odbijają się na dzieciach.

 

Na szczęście w weekend ten temat nie był w ogóle podejmowany. Do rywalizacji w GieKSa Cup 2020 przystąpiło aż 20 drużyn.

 

- Poziom był niezwykle wysoki – mówi Jarosław Kostiuk. - Naprawdę pięknie oglądało się te pojedynki, bo młodzi piłkarze i piłkarki dawali z siebie wszystko. Drużyny z powiatu szczycieńskiego może nie zajęły najlepszych miejsc, ale to nie wynikało z ich słabej gry. Nie ustępowali umiejętnościami swoim rywalom z innych powiatów. Rywalizację przegrywali bramką lub punktem w tabeli. Były to naprawdę niewielkie różnice. Myślę, że innego dnia, przy nieco lepszej dyspozycji strzeleckiej i szczęściu mielibyśmy czołowe lokaty. Turniej służył przede wszystkim ogrywaniu młodych sportowców – i spełnił swoją rolę. Każdy zawodnik, każda drużyna wyjechała ze Szczytna z medalem i pucharem. Dziękuję wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.


Reklama

 

Turniej rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 

WYNIKI

 

Rocznik 2008

 

1. AP Ostróda

2. UKS Poncio Lidzbark

3. LUKS ZSO Wydminy

4. Czereś Sport Olsztyn

5. UKS Rona 03 Ełk

6. MKS Jeziorany

7. Błękitni Pasym

8. Pogoń Ryn

9. GKS Szczytno

 1. UKS Trójka Nidzica

 

GKS Szczytno: Wiktor Kowalski, Bartek Brzuzy, Kacper Murawski, Oskar Szymański, Gabryś Lewandowski, Miłosz Chorążewicz, Filip Brzęcki, Konrad Jesionowski, Grzegorz Nagórski, Piotrek Dykty.

Błękitni Pasym: Michał Borkowski, Michał Krysiak, Jakub Mirota, Tobiasz Czaplicki, Igor Komosiński, Paweł Bielawski, Blanka Kurpiewska, Wiktoria Tomaszewska.

 

 

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Bartosz Rolnik (LUKS ZSO Wydminy)

Najlepszy zawodnik: Igor Graczyk (AP Ostróda)

Najlepszy bramkarz: Michał Milz (UKS Poncio Lidzbark)

 

 

Rocznik 2009 i młodsi:

 

1. MŁKS Łomża

2. LUKS ZSO Wydminy

3. UKS Rona 03 Ełk

Reklama

4. Czereś Sport Olsztyn

5. AP Progres Lidzbark Warmiński

6. Omulew Wielbark

7. AS Stomil Olsztyn

8. GKS Szczytno

9. Błękitni Pasym

10. Football Academy Szczytno

 

 

GKS Szczytno: Prusiński Maciej, Prusiński Adam, Pac Wiktoria, Antoni Sokołowski, Jakub Michalak, Łukasz Żarnoch, Kamil Siok, Szymon Soliwoda, Wojciech Jakoniuk, Aleksander Zdanczewicz, Patryk Niedźwiecki.

Błękitni Pasym: Karol Szyszko, Kacper Obidziński, Rafał Łączyński, Wiktor Dobrowolski, Nikodem Kowalewski, Fabian Adamczyk, Igor Korczakowski, Aleksander Karkotka, Nataniel Bakuła, Antoni Brzóska, Michał Gołaszewski, Bartek Żelanowski, Mikołaj Błaszczak.

Omulew Wielbark: Wiktor Koziatek, Gabriel Kosiński, Wiktor Kłos, Kornel Szwaracki, Damian Matłoch, Wiktor Morawski, Marcin Grącki, Olgierd Gan, Dominik Kuciński.

FA Szczytno: Tymoteusz Archacki, Kamil Kalisz, Marcel Zawada, Piotr Wardęcki, Olaf Nagłowski, Paweł Połomski, Paulina Soliwoda, Kacprzak Franciszek, Aleksander Lutostański.

 

 

Nagrody indywidualne:

 

Król strzelców: Włodek Skowron (LUKS ZSO Wydminy)

Najlepszy bramkarz: Szymon Bruzda (Czereś Sport Olsztyn) Najlepszy zawodnik: Szymon Karolak (MŁKS Łomża)

 Komentarze do artykułu

Basia

Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama