Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Gdzie znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny?


Dla osób planujących zaciągnąć kredyt konsolidacyjny ważne jest, na jakich warunkach będzie on udzielony. Wszystkim zależy na tym, by zobowiązanie można było zaciągnąć na podstawie prostych formalności, a także na tym, by połączenie rat wiązało się z jak najniższymi kosztami.Dowiedz się, gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę dzięki porównywarce https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny , a także na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

 

O kredyt konsolidacyjny ubiegają się osoby zadłużone, które już spłacają inne zobowiązania kredytowe. Dzięki temu produktowi możliwe jest połączenie wszystkich rat w jedną o takiej wysokości, by była łatwa do spłaty. Konsolidacja jest więc sposobem na wcześniejszą spłatę innych pożyczek i kredytów poprzez sfinansowanie ich nowym kredytem. Poprzez taką operację można uzyskać szereg korzyści, ponieważ:

 

  • regulowanie jednej raty w miesiącu jest wygodniejsze niż pamiętanie o terminach spłaty kilku zobowiązań,

  • nowa rata może być znacznie mniejsza niż suma dotychczasowych,

  • w domowym budżecie może co miesiąc zostawać więcej pieniędzy na inne wydatki,

  • spłata zadłużenia staje się łatwiejsza, a więc ogranicza się ryzyko opóźnień w płatnościach i związanych z tym konsekwencji (windykacji, negatywnych wpisów w BIK itp.),

  • przy okazji konsolidacji można pożyczyć dodatkowe środki na dowolny cel.

 

Połączenie zobowiązań w jedno pomaga w uporaniu się ze spłatą nadmiernego zadłużenia. Usługa wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, dlatego tak ważne jest, by wybrać pod tym względem możliwie najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.

 

Najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny – czym powinien się charakteryzować?

 

Najkrócej ujmując, najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny powinien być po prostu tani. Należy bowiem pamiętać, że służy on do pokrycia już istniejących zobowiązań, a więc jego koszt nie powinien wpłynąć na znaczne powiększenie ogólnej kwoty zadłużenia. Wcześniejsza spłata kredytów pozwala co prawda oszczędzić na odsetkach – jednak nowy kredyt będzie także obciążony odsetkami, więc dobrze by było, by były one jak najmniejsze.


Reklama

 

Przy okazji warto wspomnieć, że przedterminowe zamknięcie innych umów kredytowych może wiązać się z dodatkowymi kosztami – banki dość często pobierają bowiem prowizję za spłatę zobowiązania przed zakończeniem umowy. Warto więc to sprawdzić i dokładnie policzyć, czy konsolidacja będzie się pod tym kątem opłacać. Jeśli tak, warto postarać się znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny. Na jego „cenę” wpływ mają następujące parametry:

 

  • oprocentowanie,

  • prowizja,

  • opłaty dodatkowe - np. opłata związana z rozpatrzeniem wniosku (mają one najmniejszy wpływ na wysokość odsetek, dlatego zazwyczaj przy porównywaniu ofert nie bierze się ich pod uwagę)

  • ubezpieczenie – z reguły nie jest obowiązkowe, jednak czasami jego wykupienie warunkuje skorzystanie z niższego oprocentowania lub niższej prowizji.

 

Najłatwiej pod względem kosztów porównywać kredyty, sprawdzając ich RRSO. Tzw. rzeczywista roczna stopa oprocentowania odzwierciedla wszystkie koszty zaciągnięcia zobowiązania, a więc nie trzeba się głowić nad analizą, czy tańszy będzie kredyt z niskim oprocentowaniem i wyższą prowizją, czy na odwrót. Porównanie kredytów według RRSO jest prostsze. Wystarczy przeliczyć wartość wskaźnika dla zobowiązania o tych samych parametrach (kwoty i okresu spłaty) w kilku bankach – oferta o najniższym RRSO będzie najkorzystniejsza.

 

Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny?

 

Wybór najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego, czyli najtańszego, nie tylko pozwala uniknąć nadmiernego powiększenia kwoty zadłużenia, ale niesie za sobą także inne pozytywne skutki. Warto bowiem pamiętać, że tańszy kredyt oznacza niższe raty. Większość osób korzystających z konsolidacji dąży do tego, by ich miesięczna rata była jak najniższa. Przy drogim kredycie osiągnięcie tego celu wymaga wydłużenia spłaty nawet o kilka lat. Przy niższych kosztach okres spłaty nie musi być tak długi. Tańszy kredyt jest również łatwiejszy do zaciągnięcia pod względem zdolności kredytowej. Daje też większe szanse na pożyczenie dodatkowych środków na dowolny cel.

Reklama

 

A gdzie znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z gotowych zestawień najlepszych ofert, jakie są dostępne na Totalmoney.pl. W szczególności przydatny jest kalkulator konsolidacji, za pomocą którego można znaleźć najtańszą ofertę dla zobowiązania o konkretnej wartości, a także dowiedzieć się, ile będzie wynosiła miesięczna rata kredytu przy określonym okresie jego spłaty.

 

Takie kalkulatory oraz rankingi kredytów konsolidacyjnych online wyliczają automatycznie RRSO w poszczególnych bankach, co również jest dużym ułatwieniem, ponieważ samodzielne obliczenie tego wskaźnika jest dość skomplikowane.

 

Jeżeli zależy Ci na korzystnym kredycie konsolidacyjnym, koniecznie zwróć uwagę przy porównywaniu ofert także na inne kwestie. Oferty banków różnią się bowiem nie tylko pod względem kosztów zaciągnięcia zobowiązania, ale także m.in. zakresem formalności, rodzajem zobowiązań, jakie można skonsolidować, czy wreszcie wysokością zobowiązania, o jakie można się ubiegać.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze