Reklama


Reklama

Gdzie jest SKS? - felieton Romana Żokowskiego


Niedziela wieczór, a ja zaglądam do kompa, aby sprawdzić wynik meczu SKS-u z Różnowem. Nie ukrywam, że liczyłem na pierwszą wygraną SKS-u, bo przeciwnik nie był z najwyższej półki i piłkarze powinni rozkręcać się z meczu na mecz. Owszem klęska z Orlętami odcisnęła piętno na psychice, ale teraz przyszła dobra okazja na podreperowanie zdobyczy punktowych i podniesienia morale.Wertuję strony w poszukiwaniu wyniku. Błękitni wygrali na wyjeździe, Omulew zremisowała na wyjeździe, a SKS nie dojechał na mecz. Jak to nie dojechał? Autobus się zepsuł po drodze czy co? Żadnej informacji na ten temat. Sucha informacja mnie nie satysfakcjonuje, więc grzebię dalej w poszukiwaniu przyczyn niedotarcia naszej drużyny na mecz. Wchodzę na oficjalną stronę SKS-u, a tam żadnej informacji.

 

 

Mało tego, to czas na tej stronie zatrzymał się w 2017 roku. Więc gdzie szukać tego, co mnie interesuje? Zaglądam na Facebooka, a tam zaczyna wrzeć. Kibice pytają co się stało, a pytania zostają bez odpowiedzi ze strony zarządu klubu. Cisza medialna rozpala umysły internautów. Ludzie piszą o pogłębiającym się kryzysie w klubie, o złym traktowaniu zawodników, odejściu trenerów i piłkarzy. Co tak naprawdę dzieje się w tym klubie? Słychać tylko plotki, ale nikt nie ma cywilnej odwagi opowiedzieć kibicom o co chodzi. Czyżby to koniec szczycieńskiego SKS-u?

 


Reklama

Chyba na to wygląda. Zresztą ten koniec trwa od 2017 roku, o czym świadczy oficjalna strona internetowa klubu. To, że konflikt istnieje, wskazywało odejście z klubu większej ilości piłkarzy z podstawowego składu. Jednak pierwszy mecz w tym sezonie wskazywał, że wszystko jest poukładane. Do składu doszli nowi zawodnicy, gra wyglądała całkiem dobrze, a i kibice byli zadowoleni. Więc co się stało po meczu z Orlętami?

 

Czyżby te 8:0 tak podłamało zawodników, że nie mieli odwagi pojechać na następny mecz? Szkoda meczu w Różnowie, bo naprawdę była szansa na odbicie się z dna tabeli. Szkoda też kibiców, którzy pojechali do Różnowa i obeszli się smakiem. Z żalem opowiadali, jak ich ukochany klub nabił ich w butelkę. Wystarczyła krótka informacja na „fejsie” i siedzieliby w domu. Przynajmniej zaoszczędziliby czas i pieniądze. Niestety, zabrakło szacunku dla kibica.

 

Cała ta sytuacja wokół SKS-u jest bardzo mętna i chyba już nikomu nie zależy na wyprowadzeniu klubu na prostą. A szkoda, bo jak pokazał pierwszy mecz, sporo kibiców przychodzi na stadion, a w Szczytnie jest zapotrzebowanie na dobrą piłkę. Szkoda też roztrwonionego potencjału zawodniczego. Byli zawodnicy SKS-u obecnie strzelają bramki dla innych klubów.

Reklama

 

Kulesik zadomowił się w Pasymiu, gdzie strzela bramki jak na zawołanie, a Balcerzak z powodzeniem występuje w drużynie z Mrągowa. Czy wrócą kiedyś grać dla Szczytna? Pytanie bez odpowiedzi. A czy Szczytno zagra w następnym meczu z Żaglem Piecki? To pytanie do władz klubu i samych zawodników. A kibice? A kibice, jak co niedziela, przyjdą na Ostrołęcką oklaskiwać swoich zawodników, bo prawdziwy kibic, na dobre i złe jest ze swoją drużyną.

 

Gdzie jest SKS? Czy zagra w następnym meczu? Na te pytania na razie nikt nie odpowiada. Wszyscy dookoła się śmieją, że Szczytno takie miasto, a nie może doczekać się klubu z prawdziwego zdarzenia. Nikt nie lubi jak z niego się śmieją, więc czas to zmienić, bo kibic też ma swoją wytrzymałość i niedługo Ostrołęcka może zaświecić pustkami.

 

 

 

Roman ŻokowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04