Reklama


Reklama

Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć


Odkładałam każdą złotówkę, każdą! To miał być mój wymarzony dom. Był. Przez chwile – szlocha Roksana Miłek z Rańska. W sobotę marzenie strawił ogień. Dziś kobieta błaga o pomoc w odbudowie.

 



Pożar w Rańsku wybuchł około godz. 9 rano w sobotę. Ogień jako pierwszy zobaczył miejscowy chłopiec Przemek Banul. To on powiadomił o tragedii dorosłych. Zachował się bardzo rozsądnie. - Być może dzięki niemu żyję – mówi ze łzami w oczach Roksana Miłek. - Gdy ogień niszczył mój dom, ja jeszcze spałam. Podobnie było z moją sąsiadką. Na ratunek rzucili nam się mieszkańcy Rańska. Między innymi panowie Zdzisław Morawski i Tomasz Bojanowski. Ten pierwszy zaczął nas budzić, dobijać się do drzwi, a drugi wynosić, co się dało.


Reklama

 

Straciła wszystko

 

Z płonącego domu nie udało się jednak wynieść wszystkiego. Zniszczenia są ogromne. Górna kondygnacja i dach zostały niemal całkowicie zniszczone.

- To właśnie tam było moje wymarzone mieszkanko – płacze Roksana Miłek. - Niewiele z niego zostało. Nieliczne ubrania, które udało mi się uratować piorę już trzeci raz, aby pozbyć się zapachu spalenizny. Może się uda. Na pralkę zwalił się sufit, lodówka, telewizor też ucierpiały. Właściwie straciłam wszystko...

 

Ciężko pracowała i oszczędzała

 

Wszystko, bo pani Roksana na zakup mieszkania w spalonym budynku wydała całe swoje oszczędności. - Odkładałam każdą złotówkę, gdy w końcu, zaledwie 11 miesięcy temu, udało mi się uzbierać odpowiednią sumę i kupić to mieszkanko byłam najszczęśliwszą osobą na świecie – wspomina. - Przez pierwsze miesiące remontowałam je, ocieplałam, właściwie nie było dnia, abym czegoś nie dokupiła do tego mojego raju. Zamieszkałam tam dosłownie kilka miesięcy temu. Dziś ten raj to zgliszcza, ból...

Reklama

 

 

Roksana prosi o pomoc

 

Kobieta błaga o pomoc w odbudowie.

- Marzę tylko o tym, aby znaleźli się ludzie, którzy pomogą odbudować mi ten dom – mówi ze łzami w oczach. - Przekażą lub po bardzo niskiej cenie odsprzedadzą materiały budowlane potrzebne do remontu. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

 

Potrzebne jest właściwie wszystko: łaty, krokwie, deski, rynny, cegły, pustaki... - Zostałam dosłownie bez dachu nad głową – mówi ze smutkiem pani Roksana. - Na razie pomieszkuję u mamy w Szczytnie, ale zrobię wszystko, aby odbudować swoje mieszkanko w Rańsku i tam wrócić. Jeśli ktoś może i chce mi pomóc to proszę o kontakt, mój numer telefonu 503-750-236. Będę wdzięczna za każdą rzecz, materiał budowlany, czy wykonaną pracę, która przybliży mnie do powrotu do mojego domu. Proszę...



Komentarze do artykułu

Zzzzz

Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.

Karolina

Czy zgłosiła się Pani po pomoc do Wójta Gminy Dźwierzuty? to jest obowiązek aby gmina też pomogła w tak ciężkiej sytuacji.

Kaj

Jaka przyczyna pozaru?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Pub w browarze z piwem Jurand już w przyszłym roku! (zdjęcia)
    A do takiej ruiny doprowadzili niemcy, który byli wcześniejszymi właścicielami browaru. Wycisnęli ile się dało z zakładu rozlewając wódkę i likiery a na koniec uciekli do niemiec.

    doradca


    2020-12-05 15:14:50
  • Warstwy sposobem na przetrwanie zimy!
    A w Mrągowie lodowisko jest.

    Łyżwa


    2020-12-05 08:45:02
  • Ma szczęście do nietypowych interwencji i jest dumna z tego, że nosi mundur
    To nie jest szczęście do nietypowych interwencji tylko nietypowe zaangażowanie w pracę! Brawo Lidka! Tak trzymaj! Równaj w górę!

    Brawo!


    2020-12-04 21:56:35
  • Szynobus zderzył się samochodem dostawczym (foto)
    kurierka i wszystko jasne

    były kurier


    2020-12-04 16:22:48
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Do NIKT. No to zanalizujmy pokrotce 16 lat minionej wladzy. Na przyklad jeziora. 1. Uzyskanie przez miasto wladztwa nad nimi, o co sie poprzednicy nieudolnie i malo wytrwale starali, bardziej pozorujac dzialania niz je istotnie realizujac. 2. Wladztwo otworzylo droge do tego, by miasto moglo cokolwiek w nich i przy nich robic, a jeziora, glownie duze, mogly czemus pozytecznemu sluzyc. 3. Oczyszczenie wody: wymagalo najpierw przebudowy kolektorow tak, by kanaly burzowe nie wlewaly wszelkiego g. do jezior. Wczesniej, w efekcie roznych \"awarii\" tymi odplywami burzowymi szly do jezior poprodukcyjne scieki, m,.in. z browaru czy mleczarni. 4. Po likwidacji zrodel syfu zrzucanego do jezior przyszedl czas na oczyszczenie wody we wspolpracy z UWM - trwalo trzy lata. 5. Kiedy woda juz nadawala sie do uzytku - powstala plaza miejska i milo bylo (i jest) widziec gromady uszczesliwionych dzieciakow taplajacych sie w tej wodzie, czego Szczytno bylo pozbawione przez kilkadziesiat wczesniejszych lat. 6. Uporzadkowanie terenow nadjeziornych lacznie z budowa sciezki wokol wiekszego z akwenow (przy wspolpacy z gmina, jako ze spora czesc tej sciezki przez teren gminy prowadzi). Warto byloby spytac tych, ktorzy nieustannie i licznie z tej sciezki korzystaja, czy w ogole pamietaja, ze to dzielo Gorskiej od poczatku do konca. To tylko jeden z kierunkow dzialan, ktore poprzednia wladza konsekwentnie realizowala: byla wizja, byl cel i wytyczona droga do jego osiagniecia. ULICE. Czy osoby mieszkajace przy ul. Lwowskiej pamietaja co im powiedzial burmistrz Zuchowski, gdy zadali budowy tej ulicy? \"To nie nasze, to powiatowe. Nie mozemy, nie da sie\". A za Gorskiej \"sie dalo\": I Lwowska, i Moniuszki, Przemyslowa, itp., dzieki czemu w wielu przypadkach nie trzeba sie przebijac przez zatloczone centrum. TERMOMODERNIZACJE. Ktos pamieta jak wygladal i jaki ziab panowal w budynku MDK-u? Ze takiego remontu doczekaly tez m.in. budynek MOPS-u czy przedszkola przy Polnej? Jesli wiec dzis Mankowski szczyci sie dzialaniami w SP6 czy przedszkolu przy ul. Konopnickiej, to raczej nie powinien mowic ze nadrabia \"wieloletnie zaleglosci\", bo te akurat inwestycje byly juz przygotowane przez Gorska, jak zreszta znakomita wiekszosc innych, ktore sa obecnie realizowane - np. ruiny zamku. I w tym tempie mozna by dlugo... A ze ludzka pamiec jest dobra, lecz krotka... coz.

    pirania


    2020-12-04 14:48:03
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

    Kowal


    2020-12-03 19:15:54
  • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
    To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

    Śmieszek


    2020-12-03 17:34:26
  • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
    Spoczywają w pokoju promotorze.

    Andrzej


    2020-12-03 17:24:09
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

    Krajan


    2020-12-03 14:02:21
  • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
    Chyba tylko matka Natura.

    Dziadek Mróz.


    2020-12-03 12:27:11