Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gabriela Fleszara opowieści o uzależnieniach


Niecodzienny gość odwiedził we wtorkowe południe Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie. Gabriel Fleszar, bo o nim mowa, przyjechał na spotkanie z młodzieżą w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień. Organizatorami spotkania był Zespół Szkół nr 2 oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie.Artysta rozpoczął występ swoim największym przebojem „Kroplą deszczu”, który, jak sam mówi, jest jego wizytówką. Potem była opowieść odnosząca się do wielu słabości człowieka. Pierwsza z nich dotyczyła tego, jak łatwo ulec nałogowi palenia. Fleszar przyznał się, że on sam jest przykładem uzależnienia od papierosów, ale także przytaczał fakty, opinie naukowców dotyczące szkodliwości palenia. Niezwykle wzruszająco opowiedział o śmierci ojca – nałogowego palacza i o walce z nikotynowym nałogiem matki, ale i z własnym.

 

Muzyk przedstawił też problemy alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków, którym ulegli jego znajomi i przyjaciele. Wielu z nich nie udało się uratować. To swego rodzaju świadectwo artysty miało być przestrogą dla młodych ludzi, by nie sięgali po używki, które dają jedynie złudzenie szczęścia, a tak naprawdę niosą cierpienie i często śmierć.


 

Blisko dwugodzinne spotkanie upłynęło w ciszy i skupieniu. Może to zasługa piosenek, którymi artysta przeplatał swoją opowieść. A może fakt, że o uzależnieniach opowiadał nie pedagog czy specjalista z poradni, ale ktoś, kto wiele z tego, co mówi, przeżył na własnej skórze.

Tekst: ENka

Foto: Mirosława Oporek–Miedzińska

 

Fot. Artysta zakończył spotkanie piosenką z repertuaru Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”

 

Fot. W recitalu wzięli udział uczniowie z ZS2, a także młodzież z PCPR w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-03-23 13:09:54

Gabriela największym talentem Sobiecha


Komentarze