Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Funkcjonowanie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 przedłużono do końca 2021 roku


Z uwagi na pandemię przedłużono funkcjonowanie Krajowego Rejestr Pacjentów z COVID-19 do 31 grudnia 2021 roku – wynika z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ministra zdrowia w tej sprawie.W nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 zaproponowano przedłużenie funkcjonowania tego rejestru do 31 grudnia 2021 r.

 

Utworzono go w kwietniu 2020 r. na 12 miesięcy. Rejestr prowadzi Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.


Reklama

 

Uzasadniono, że dzięki dalszemu funkcjonowaniu rejestru zwiększy się m.in. kontrola ognisk zakażenia. Możliwa będzie długoterminowa obserwacja chorych po wypisie ze szpitala lub izolatorium, jak również prowadzenie nadzoru nad wynikami leczenia pacjentów z COVID-19 w Polsce i porównanie efektów terapeutycznych uzyskiwanych lokalnie z danymi światowymi.

Reklama

 

Koszty prowadzenia rejestru finansowane z budżetu państwa od 10 kwietnia do 31 grudnia 2021 r. wyniosą 597,2 tys. zł. Ich wysokość oszacowano na podstawie dotychczasowych kosztów utrzymania rejestru.(PAP)

 

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze