Reklama


Reklama

Funduszu sołeckiego nie będzie


Podczas sesji, która miała miejsce w środę, 25 marca, przeciwko wyodrębnieniu funduszu sołeckiego zagłosowało 12 spośród 14 gminnych radnych. Dwóch radnych było za funduszem sołeckim. - Przeprowadziłem konsultacje społeczne z sołtysami i radami sołeckimi w swoim okręgu i większość jest za wyodrębnieniem taki...Podczas sesji, która miała miejsce w środę, 25 marca, przeciwko wyodrębnieniu funduszu sołeckiego zagłosowało 12 spośród 14 gminnych radnych. Dwóch radnych było za funduszem sołeckim. - Przeprowadziłem konsultacje społeczne z sołtysami i radami sołeckimi w swoim okręgu i większość jest za wyodrębnieniem takich środków – mówił Adam Żywica, gminny radny. - Moimi zdaniem powinniśmy go wyodrębnić.


Reklama

Radnego poparli sołtys Lipowej Góry Wschodniej Jan Niedźwiecki i sołtys Siódmaka Mirona Urbanik-Gołota. - To integruje społeczności lokalne, daje motywację do działania i pozyskiwania środków zewnętrznych – mówili. - Nie warto tego odbierać.

Przeciwko funduszowi byli z kolei Zygmunt Rząp i Kazimierz Łuszczaniec. - Te środki są niemal nie do ruszenia – tłumaczył Rząp. - Blokuje je ustawa o zamówieniach publicznych. - Szkoda na to czasu, zwłaszcza że wystarczy poprosić wójta, gminę o jakąś inwestycję, czy inną pomoc i jest ona realizowana. Nie warto się rozdrabniać

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze