Reklama


Reklama

Formalny start Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie


Na dobre rozpoczęło się tworzenie szkoły sportowej w Szczytnie. Na ostatniej sesji radni przyjęli jej statut. Wstępne założenia są takie, że szkoła ma być sprofilowana na: siatkówkę, piłkę nożną, pływanie i lekkoatletykę, ale także taniec, akrobatykę bądź gimnastykę oraz żeglarstwo. - Nie wykluczamy jednak rozszerzenia jej profilu – zapowiada burmistrz Krzysztof Mańkowski.Na środowej sesji radni przyjęli projekt uchwały o powołaniu nowej szkoły, która ma nosić nazwę Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4. Jej siedzibą mają być obiekty byłego Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca. Radni przyjęli też, choć nie bez dyskusji na komisjach, jej wstępny statut.


Reklama

 

Zawiera on szereg interesujących zapisów. Na przykład, poza wspomnianymi wyżej dyscyplinami sportowymi wymienia też: taniec, akrobatykę bądź gimnastykę oraz żeglarstwo. Najwięcej w tej kwestii uwag miała radna Anna Rybińska. która chciała doprecyzować niektóre zapisy, aby uniknąć sytuacji podobnych do zamieszania z seks-ankietą w szkołach. Odniosła się, między innymi, do punktu, który mówi, że szkoła realizuje swoje zadania poprzez „kształtowanie postaw tolerancji wobec odmienności drugiego człowieka […]. - Tolerancja, odmienność są to pojęcia bardzo szerokie, ja wolałabym, aby były one jednak doprecyzowane – przekonywała argumentując, że to doprecyzowanie pozwoliłoby uniknąć sytuacji podobnych do zamieszania z seks-ankietą w szkołach.

 

 

Słabe warunki na duże plany

 

Rybińska zwróciła też uwagę na to, że nowa szkoła, jej zdaniem, nie ma warunków do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki.

 

- Ma za słabą bazę – mówiła. - Nie ma stadionu, bieżni. Jestem byłą nauczycielką wychowania fizycznego, trenerką i wiem, jak bardzo ta baza jest potrzebna.

 

Na komisjach na jej wątpliwości próbowali odpowiedzieć nowy naczelnik Jacek Walaszczyk oraz sekretarz Lucjan Wołos.

Reklama

 

- Statut jest ramowy, bo i tak będzie to pierwsza rzecz, którą rada pedagogiczna nowej szkoły będzie zmieniała – mówił naczelnik Walaszczyk. - Wówczas będzie można doprecyzowywać pewne paragrafy. Muszą one być jednak zgodne z prawem.

 

Zdaniem twórców nowej szkoły baza sportowa jest wystarczająca.

 

- Szkoła ma najlepszy obiekt sportowy w powiecie, jakim jest hala imienia Huberta Wagnera – mówi burmistrz Mańkowski. - Odbywają się na niej imprezy rangi mistrzostw Polski.

 

Wstęp wolny, bez rejonizacji

 

Według zapowiedzi burmistrza nabór ruszy do oddziałów od 1 do 8.

 

- Szkoła jest elementem uporządkowania oświaty w naszym mieście po nowej reformie, która zlikwidowała gimnazja – mówi Krzysztof Mańkowski. - W kampanii mówiłem, co prawda, o pięciu podstawówkach, ale z liczby dzieci wynika, że cztery szkoły podstawowe w naszym mieście w zupełności wystarczą. Wracamy do tego, co było kiedyś. Czyli na oświatowej mapie Szczytna będą podstawówki nr 2, nr 3, nr 6 i Szkoła Sportowa bez wyznaczonego obwodu, co oznacza, że nie ma do niej rejonizacji i każdy rodzic może właśnie tam posłać swoje dziecko.

 

Merytoryczne przygotowania

 

Za dobór kadry w palcówce oraz nabór uczniów jest odpowiedzialna Małgorzata Afanasjew, była dyrektor Gimnazjum nr 2 w Szczytnie, a obecnie pełnomocnik burmistrza do utworzenia szkoły sportowej.

 

- Jest powołany specjalny zespół złożony z nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów klubowych, aby dopracować szczegóły i stworzyć naprawdę wysoki poziom i nauczania, i szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – mówi Mańkowski. - Myślę, że na przełomie grudnia, stycznia rozpoczną się już testy dla uczniów chcących uczyć się w tej placówce. Jej utworzenie jest naszym wyjściem w stronę oczekiwań mieszkańców Szczytna. Jestem pewien, że szkoła na brak zainteresowania nie będzie narzekała.Komentarze do artykułu

jaro

Chyba nie jest aż tak potrzebna w Szczytnie szkoła sportowa. Oczywiście następna podstawówka jak najbardziej ale nie koniecznie sportowa. należałoby jeszcze oficjalnie określić zasady przyjmowania kadry pedagogicznej do szkoły aby nie okazało się, że w szkole będą pracowały same koleżanki i przyjaciółki pani Afanasjew albo połowa emerytowanych nauczycieli bo przecież młodzi mogą iść na zasiłek do urzędu pracy. Więc jasne i oficjalnie określone zasady naboru.

bober

Może należałoby sprawdzić jak pani dyrektor Afanasjef w tym samym budynku jako poprzednia dyrektor wraz z główna księgową robiła zamówienia do szkoły. Pani Afanasjef dyrektor a główna księgowa w szkole pracowała na czarno jako księgowa w firmach, u których zamawiane były artykuły. Więc ofert tak naprawdę robiła dla samej siebie.

upsssss

Sny o potędze .... Specjalizacja ze wszystkiego? Dziwne i nierealne. Ale powodzenia ....

Joanna

Szkoła sportowa? Przecież już są \"klasy sportowe\" w SP6 w Szczytnie ale to tylko z nazwy bo klasy te to czysty żart pod względem organizacji i współpracy z władzami miasta. Oprócz tego że dzieci maja po 10 h wychowania fizycznego to nic. Brak szatni, butelki wody, sprzętu, już nawt nie wspomnę o prysznicach, które właściwie to są ale uczniowie nie mogą z nich korzystać. Zaznaczę że to 14 letni chłopcy którzy po 2 h grania w piłkę idą na dalsze lekcję i siedzą w klasach. Miasto nie bardzo interesuję się naszymi dziećmi a Burmistrza gra z nimi w piłkę tylko jak przyjeżdża telewizja, o koszulkach tylko do zdjęcia już nie wspomnę. Tak więc my rodzice zostaliśmy zawiedzeni wizją prawdziwie sportowej klasy której niestety nie ma. Porażka

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01