Reklama


Reklama

Formalnie skargi nie ma, jest za to... polityka


O skardze, złożonej na wójta przez grupę mieszkańców Jedwabna (17 osób) pisaliśmy już dwukrotnie, co najmniej ze względu na jej treść oraz skutki, jakie wywołała. Teraz okazuje się, że... formalnie skargi nie ma.Przypomnijmy, że kością niezgody stał się brak dopłat do ceny wody i ścieków, a w ślad za tym – wyższe koszty, jakie za te media ponoszą mieszkańcy. W złożonej miesiąc temu skardze grupa mieszkańców utożsamia tę „podwyżkę” z „helperowską” aferą, defraudacją środków publicznych i koniecznością zapłaty tych środków z gminnego budżetu. Autorzy pisma sugerują też, że niemal niemożliwe jest, by niektórzy gminni urzędnicy - skarbnik i sekretarz - gdy Helperowi przekazywano niebagatelne pieniądze, nie zdawali sobie sprawy, że nie da się ich wydatkować zgodnie z przeznaczeniem i w wyznaczonym terminie.

 

A jeśli zdawali sobie sprawę i to akceptowali, to... Owo „to...” - w ocenie wójta Sławomira Ambroziaka – stanowić może znieważenie urzędników, a znieważenie jest przestępstwem. Zawiadomił więc prokuraturę o tym, że 17 mieszkańców gminy, podpisanych pod skargą, mogło dopuścić się tego przestępstwa.

 

Brak nadawcy

 


Reklama

Podczas ostatniej sesji skarga znów stała się obiektem ostrej dyskusji, tym razem jednak w kontekście przepisów prawa administracyjnego, a nie karnego.

 

Chodzi o to, że autorzy skargi ją, co prawda, podpisali, ale brakuje danych, które umożliwiłyby przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. - Skarga musi zawierać imię i nazwisko oraz adres wnoszącego, a w tym piśmie nie zostało to wskazane. Zgodnie z przepisami takie pismo pozostawia się bez rozpatrzenia – tłumaczył Daniel Dunajski, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.

 

Żal – tak, oskarżenia – nie

 

Wójt Sławomir Ambroziak wyrażoną w postaci skargi aktywność mieszkańców uznaje za przejaw lokalnej polityki. - Odnośnie do wysokości opłat za wodę i ścieki wpłynęły też inne pisma, np. z sołectwa Szuć. Wyrażają one niezadowolenie z tej wysokości, ale nie zawierają mniej czy bardziej wyraźnych oskarżeń o czyny wręcz przestępcze.

Reklama

 

Wójt jest przekonany, że jest to kontynuacja działań, zapoczątkowanych już podczas minionej kampanii wyborczej i... kolejna kampania, którą w sposób zawoalowany (rękoma i pismami swoich zwolenników) prowadzi jego poprzednik. - Ten pan zarzucał mi niegospodarność, gdy na rok wprowadziliśmy dopłaty do wody i ścieków – mówił wójt. - Dziś, gdy dopłaty przestały obowiązywać, „okradam” mieszkańców, bo muszą płacić trochę więcej.

 

- W tej całej gminnej biedzie nie jest dobre, że zaczyna się wojna domowa wokół tej sprawy i wielu innych. Woda i ścieki to pretekst – komentował wójt.

 

Według wójta, kandydaci – chętni do kierowania gminą w przyszłości pojawili się tuż po tym, gdy on ogłosił oficjalnie, że w kolejnej kadencji, za pięć lat, nie będzie brał udziału. I ci chętni wprowadzają zamęt, który ma służyć określonym celom. - Ktoś chce zbić kapitał wyborczy – twierdzi Ambroziak.Komentarze do artykułu

Same przekręty

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02