Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Fontanna i „elektryczna” ławka staną w parku


Gmina Dźwierzuty otrzyma 56 tys. zł dofinansowania na budowę „Dźwierzuckie Centrum OZE – 1 etap”. Łączna wartość projektu to ponad 89 tys. zł. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?W ramach prac w dźwierzuckim parku ma stanąć między innymi fontanna oraz ławeczka fotowoltaiczna, przy której pojawią się gniazda i łącza umożliwiające podładowanie na przykład smartfona, czy tabletu.


Reklama

 

Reklama

- Idziemy w odnawialne źródła energii i ekologię, a nasz park to znakomite miejsce, aby edukować mieszkańców – wyjaśnia Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Oprócz wspominanych już fontanny, czy ławeczki pojawią się tam tablice edukacyjne, czy przeszklony kompostownik, więc będzie można obserwować procesy, jakie zachodzą z bioodpadami. Na tablicach pojawią się informacje o zaletach energii odnawialnej, czy dlaczego warto oszczędzać wodę.

 

Umowę na dofinansowanie projektu parafowali członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska, wójt Marianna Szydlik oraz skarbnik gminy Dźwierzuty Agata Urbańska.

Pieniądze pochodzą ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, której Gmina Dźwierzuty jest członkiem.

Projekt zostanie zrealizowany do końca tego roku.

 Komentarze do artykułu

Szanowną Redakcję proszę o nie usuwanie komentarzy. Proszę o publikację. Jestem świadoma tego co czynię, stawiając czoło rzeczywistości. Wszelkie konsekwencje biorę na siebie.

Wiesława Kowalewska

Parkowa wena Pani wójt kwitnie... covidowo coraz bardziej rozkwita !!!. Obserwuję z niesmakiem, iż niektóre przyczółki z 19-sołectw, tj. Orzyny , mściwie omija. Pani wójt ! - dokumentacja Urzędu Gminy Dźwierzuty w moich rękach jako ekonomisty- analityka, jest niczym innym, jak wylicytowanym w rozgrywce brydżowej \"szlemem bez atu\", z rekontrą, bez zakładania impasu. Czy mówi Pani \"pas\" , czy gra dalej?!. Do dn. 30.06. 2021 r. czekam na opublikowany raport stanu gminy i co znajdę w bilansie.

sąsiadka

Do tego super projektu gmina musi dołożyć ponad 33 tysiące. Tyle kasy na ławkę i fontannę. Pytam: na te ,,bzdety\" znalazły się pieniądze ? Skoro się znalazły to dlaczego nie przeznaczono ich na rozwój sportu??? Dlaczego nie na GKS???

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43