Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Firma ze Szczytna buduje ścieżkę po torowisku


Do końca października ma być gotowy 8-kilometrowy fragment trasy rowerowej po dawnym nasypie kolejowym Szczytno-Dźwierzuty-Biskupiec. Ale jest spora szansa, że pojedziemy nim jeszcze w tegoroczne wakacje. Trasa połączy on Szczytno z Ochódnem. Ścieżka ma być asfaltowa, dwukierunkowa o szerokości trzech metrów. - Zależy nam na jak najszybszym wykonaniu tego zadania – mówi Mirosław Głażewski, właściciel firmy, która buduję trasę. - Jeśli nie pojawią się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to rzeczywiście może się okazać, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tych wakacji.Umowę z wykonawcą, firmą Głażewski Zakład Usług Transportowych w Szczytnie starostwo powiatowe w Szczytnie podpisało umowę w poniedziałek, 13 maja. Tego samego dnia firma weszła też na plac budowy.

 

- Zależy nam na jak najszybszym wykonaniu tego zadania – mówi Mirosław Głażewski. - Jeśli nie pojawią się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to rzeczywiście może się okazać, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tych wakacji.

 

Raj dla rolkarzy i rowerzystów

 

W ramach prac ma powstać odcinek trasy rowerowej o długości 8 kilometrów i 122 metrów. Połączy on Szczytno z Ochódnem. Ścieżka ma być asfaltowa, dwukierunkowa o szerokości trzech metrów. Pobocza mają być trawiaste bez krzewów i drzew na łącznej szerokości 1 metra. W ramach prac mają zostać odremontowane dwa wiadukty – murowany i stalowy. To przez nie będzie wiodła trasa rowerowa. W samym Ochódnie, w pobliżu dawnego dworca kolejowego ma powstać plac do obsługi rowerzystów z wiatą, pojemnikami na śmieci, parkingiem dla rowerzystów.

 

 

Inwestycja będzie kosztowała ponad 3,1 mln zł. Powiat otrzymał na ten cel wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 969 tys. zł. Trochę swojego grosza, bo 214 tys. zł, dorzuciło też miasto Szczytno.

 


- Nasz wkład finansowy w to zadanie to pond 1,9 mln zł – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

Czekają na Rosję i Biskupiec

 

Fragment łączący Szczytno z Ochódnem jest jednym z trzech etapów budowy ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym Szczytno – Biskupiec. Tak zwany fragment dźwierzucki (około 20 km) ma być zrealizowany w ramach partnerstwa polsko-rosyjskiego.

 

W ramach pracy wyremontowane będą dwa mosty na trasie.

 

- Czekamy na podpisanie umowy – mówi starostwa Jarosław Matłach. - Właściwie wszystko jest tam dograne i możemy liczyć na wsparcie. Na razie jednak trudno mówić, jakie pieniądze na ten cel otrzymamy. Koszt tej inwestycji oszacowany jest na 3,6 mln zł, ale patrząc po ostatnich przetargach ta kwota może być jednak niewystarczająca.

 

Niedługo ma też ruszyć budowa fragmentu biskupieckiego. Tamtejszy samorząd, podobnie jak powiat szczycieński, otrzymał na ten cel wsparcie z RPO.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50