Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Firma ze Szczytna buduje ścieżkę po torowisku


Do końca października ma być gotowy 8-kilometrowy fragment trasy rowerowej po dawnym nasypie kolejowym Szczytno-Dźwierzuty-Biskupiec. Ale jest spora szansa, że pojedziemy nim jeszcze w tegoroczne wakacje. Trasa połączy on Szczytno z Ochódnem. Ścieżka ma być asfaltowa, dwukierunkowa o szerokości trzech metrów. - Zależy nam na jak najszybszym wykonaniu tego zadania – mówi Mirosław Głażewski, właściciel firmy, która buduję trasę. - Jeśli nie pojawią się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to rzeczywiście może się okazać, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tych wakacji.Umowę z wykonawcą, firmą Głażewski Zakład Usług Transportowych w Szczytnie starostwo powiatowe w Szczytnie podpisało umowę w poniedziałek, 13 maja. Tego samego dnia firma weszła też na plac budowy.

 

- Zależy nam na jak najszybszym wykonaniu tego zadania – mówi Mirosław Głażewski. - Jeśli nie pojawią się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to rzeczywiście może się okazać, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tych wakacji.

 

Raj dla rolkarzy i rowerzystów

 

W ramach prac ma powstać odcinek trasy rowerowej o długości 8 kilometrów i 122 metrów. Połączy on Szczytno z Ochódnem. Ścieżka ma być asfaltowa, dwukierunkowa o szerokości trzech metrów. Pobocza mają być trawiaste bez krzewów i drzew na łącznej szerokości 1 metra. W ramach prac mają zostać odremontowane dwa wiadukty – murowany i stalowy. To przez nie będzie wiodła trasa rowerowa. W samym Ochódnie, w pobliżu dawnego dworca kolejowego ma powstać plac do obsługi rowerzystów z wiatą, pojemnikami na śmieci, parkingiem dla rowerzystów.

 

 

Inwestycja będzie kosztowała ponad 3,1 mln zł. Powiat otrzymał na ten cel wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 969 tys. zł. Trochę swojego grosza, bo 214 tys. zł, dorzuciło też miasto Szczytno.

 


- Nasz wkład finansowy w to zadanie to pond 1,9 mln zł – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

Czekają na Rosję i Biskupiec

 

Fragment łączący Szczytno z Ochódnem jest jednym z trzech etapów budowy ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym Szczytno – Biskupiec. Tak zwany fragment dźwierzucki (około 20 km) ma być zrealizowany w ramach partnerstwa polsko-rosyjskiego.

 

W ramach pracy wyremontowane będą dwa mosty na trasie.

 

- Czekamy na podpisanie umowy – mówi starostwa Jarosław Matłach. - Właściwie wszystko jest tam dograne i możemy liczyć na wsparcie. Na razie jednak trudno mówić, jakie pieniądze na ten cel otrzymamy. Koszt tej inwestycji oszacowany jest na 3,6 mln zł, ale patrząc po ostatnich przetargach ta kwota może być jednak niewystarczająca.

 

Niedługo ma też ruszyć budowa fragmentu biskupieckiego. Tamtejszy samorząd, podobnie jak powiat szczycieński, otrzymał na ten cel wsparcie z RPO.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
  Autor: Ewa
  2019-08-23 19:36:46
 • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
  Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
  Autor: Ja
  2019-08-23 15:54:56
 • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
  Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
  Autor: Krajan
  2019-08-23 14:58:54
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
  Autor: alibaba
  2019-08-23 14:50:20
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
  Autor: Waga
  2019-08-23 13:12:29
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  O wiemod :)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-23 13:02:57
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
  Autor: Idiotów nie sieją
  2019-08-23 12:41:06
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A jak to się ma do RODO ?
  Autor: Ciekawski
  2019-08-23 12:00:59
 • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
  Cienias
  Autor: Rampage
  2019-08-23 11:44:04
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-08-23 09:40:49