Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Filmowy projekt młodzieży (zdjęcia)


Napisali do nas: Po sukcesie dwóch poprzednich edycji projektu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży (,,Amatorsko? Jeszcze nam wypada” i ,,Młodzież w działaniu”) od lutego bieżącego roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie był realizowany trzeci projekt - ,,Nakręćmy i zakręćmy” skupiony wokół działań związanych ze sztuką filmową. Wszystkie realizowane zadania to suma wkładu bezinteresownej pracy osób w wieku od 13 do 19 lat oraz koordynatorek - Aleksandry Krawczewskiej i Joanny Żmijewskiej.

 Pomimo pewnego doświadczenia, jeżeli chodzi o realizację tego typu przedsięwzięć, 2020 rok i ogłoszony stan globalnej pandemii, postawił przed grupą „Niepokonani” nowe wyzwania. Mimo niezwyczajnej sytuacji, nauczyliśmy się być razem, choć osobno, a kiedy wszystko zaczęło wracać do normy, prowadzić spotkania na żywo.

 

Efekty działań z tego okresu nietrudno zauważyć na Facebooku i Instagramie Równać Szanse - Jedwabno, gdzie można obejrzeć m.in. musical ,,Koty” czy filmik ,,Noc Kupały” inspirowany legendą o topielicy grasującej w Jeziorze Małszewskim. Ponadto ,,Niepokonani” mogą pochwalić się zdobyciem nagrody grantowej w konkursie ,,Nasze Równać Szanse” za nagranie ,,Ciężkie życie celebryty”, dzięki której udało się zorganizować trzydniową wycieczkę na południe Polski – do Krakowa.

 

O tym, że nie wszystko jest całkowicie przewidywalne i że niejednokrotnie nasz umysł może spłatać figle, przekonaliśmy się, odwiedzając Muzeum Iluzji ,,Krakil”. Odtąd prawa rządzące naukami ścisłymi stały się nam znacznie bliższe.


Reklama

 

Poza tym na trasie naszej wycieczki znalazły się miejsca często odwiedzane i znane przez wielu turystów, jak: miejski Park Planty, starówka ze słynną Bazyliką Mariacką, z której każdego dnia jest grany hejnał, Zamek Królewski na Wawelu czy owiany legendą Smok Wawelski ziejący ogniem.

 

Mieliśmy również przyjemność poznać mniej konwencjonalne miejsca i atrakcje. Świetną zabawę zapewnił nam krakowski Pokój Luster. Niektórzy z nas po raz pierwszy przejechali się hulajnogą elektryczną, spróbowali sushi czy byli na kole widokowym, skąd z wysokości podziwialiśmy nocną panoramę miasta.

 

Niewątpliwie na długo w pamięć zapadnie nam także spotkanie z przedstawicielkami grupy Równać Szanse z Myślenic (projekt ,,Młodzieżowa Mapa Miasta Myślenice-moje miejsce w Małopolsce” realizowany przez Myślenickie Towarzystwo Kultury). Zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie i oprowadzono nas po przepięknym mieście leżącym u podnóża Tatr. Tamtejsza grupa młodzieży opowiedziała nam o zrealizowanych działaniach i o tym, jaki miały one wpływ na zmianę ich najbliższego otoczenia, m.in. o wzięciu udziału przez młodych w przygotowaniach i występach podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Reklama

 

Wróciliśmy do domów pełni pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień z tych trzech dni, które mogliśmy spędzić we wspólnym towarzystwie.

 

Niespełna kilka tygodni później, na zakończenie tegorocznych działań postanowiliśmy spotkać się również z uczestnikami poprzednich edycji Równać Szanse, aby wspólnie świętować i wrócić pamięcią do minionych chwil.

 

Od ubiegłego miesiąca ruszył kolejny nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym, mamy nadzieję, że nasza jedwabieńska biblioteka ponownie znajdzie się wśród organizacji, które będą realizowały projekt ,,Równać Szanse”.

 

Agata KozłowskaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

Reklama


Komentarze