Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Film pod chmurką dla Gabrysi


Dla dzieci „Dzielny kogut Maniek” oraz dla dorosłych „Chata” - to dwa filmy, które będzie można obejrzeć w kinie plenerowym na placu przy kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Tuwima. Emisja odbędzie się w niedzielę, 1 września. Początek – godz. 20. Pomysłodawcami wydarzenia są miejscy radni Rafał Kiersikowski i Waldemar Zimny.



Całe spotkanie rozpocznie się nieco wcześniej, bo już o 19.

Rafał  Kiersikowski.

 

- Mamy godzinę na to, by przygotować plac do oglądania, a mieszkańcy, by zwiedzili otoczenie, znaleźli sobie miejsce, wzięli popcorn. Wzięli, bo ten popcorn będzie za darmo, ale za wejście na plac trzeba będzie uiścić... 5 złotych – mówi Rafał Kiersikowski, który reprezentuje organizatorów wydarzenia.


Reklama

 

A ma ono służyć już narodzonej Gabrysi Bednarek, która przyszła na świat w środę. Przypomnijmy, że u dziecka, jeszcze w łonie matki, stwierdzono bardzo poważną wadę serca. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest natychmiastowa operacja tuż po urodzeniu. Zabieg zostanie przeprowadzony w niemieckiej klinice, w której zresztą przyszła mama – Aleksandra – już przebywa.

 

Do końca zbiórki, prowadzonej za pośrednictwem jednej ze stron internetowych, pozostało już kilka dni. Ale rodzinę wspomagają przyjaciele i znajomi nie tylko poprzez bezpośrednie wpłaty na konto. Temu celowi służą tez różne imprezy. Był już mecz służb mundurowych i samorządowców, był koncert charytatywny, a teraz będzie kino.

Reklama

 

- I te 5 zł „wejściówki” jest przeznaczone na pomoc Gabrysi, na opłacenie jej operacji – wyjaśnia Kiersikowski, który wraz z innym radnym miejskim Waldemarem Zimnym, zainicjował to wydarzenie. - Planowaliśmy tradycyjny piknik na naszym osiedlu, ale pikników już było różnych wiele, więc robimy kino, bo Ola Bednarek pochodzi z naszego osiedla, z ulicy Mławskiej – dodaje Zimny. - Uznaliśmy, że musimy jej pomóc.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
    Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
    Autor: Atom
    2020-01-23 13:47:47
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
    Autor: normalny
    2020-01-23 13:08:37
  • Koperta czy dobre słowo?
    Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
    Autor: h
    2020-01-23 12:36:37
  • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
    Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
    Autor: Rodzic
    2020-01-23 11:35:08
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
    Autor: mieszkaniec
    2020-01-23 08:26:43
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
    Autor: Do A
    2020-01-23 07:25:18
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
    Autor: Podpowiadacz
    2020-01-23 00:25:26
  • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
    I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
    Autor: Hello
    2020-01-22 21:30:44
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
    Autor: Włodzimierz Dudek
    2020-01-22 15:26:17
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
    Autor: A.
    2020-01-22 15:03:12