Reklama


Reklama

FINAŁ WOŚP w Wielbarku i Świętajnie (zdjęcia)


27. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielbark przypieczętował kwotą 17.008 zł. Z kolei w Świętajnie zebrano 8.354,98 zł.Zorganizowano trzy imprezy towarzyszące. Ubiegły poniedziałek, 7 stycznia, był dniem dla dzieci - najmłodsi mogli spędzić czas z animatorem i obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek – na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielbarku oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Sobota, 12 stycznia, przebiegała na sportowo – na hali w Wielbarku rozegrano turniej piłki nożnej pod hasłem „Gramy – Pomagamy” przygotowany przez Akademię Piłkarską Omulew Wielbark. Podczas rozgrywek odbył się kiermasz ciast i zabawek dla dzieci oraz loteria fantowa, w której można było wygrać między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kupony rabatowe do sklepów lub prenumeratę czasopism.

 

 

W dzień finału, w niedzielę, odbyła się kwesta uliczna, a na wielbarskim rynku stanął namiot Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, w którym wolontariusze częstowali zupą oraz ciastem, można też było wziąć udział w loterii fantowej. Wieczorem odbyły się aukcje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez firmy , (między innymi mebli IKEA ), oraz osoby prywatne, a piękny, klimatyczny koncert zagrali i zaśpiewali Joanna Gawryszewska i Jan Lisiewski, wystąpiła także młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.


Reklama

 

 

Najwyższą kwotę do puszki przekazano za wylicytowaną komodę IKEA – 550 zł oraz za obraz przedstawiający Wielbark – 260 zł. W 27.Finał WOŚP w Gminie Wielbark zaangażowało się wiele firm, osób prywatnych i 23 wolontariuszy – za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Świętajno

 

Zbiórkę na terenie gminy prowadziło 5 wolontariuszy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie i opiekunami z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie.
Kwestowano przy kościołach, jak również w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie zorganizowana została "Styczniowa Kraina Dziecka".

 

 

W sali GOK-u czekało na rodziny wiele atrakcji, każdy mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego na candy barze, zrobić sobie brokatowy tatuaż, zjeść popcorn lub watę cukrową, pomalować bajecznie buźkę, by następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Przybyli goście chętnie wrzucali datki do skarbonek WOŚP.

Reklama

 

 

W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę 8354,98, która została przekazana do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie. 

 

 


Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 27. Finale WOŚP. Szczególnie pragniemy podziękować Wolontariuszom oraz strażakom z OSP Świętajno, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia przygotowali słodkości.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze