Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

FINAŁ WOŚP w Wielbarku i Świętajnie (zdjęcia)


27. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielbark przypieczętował kwotą 17.008 zł. Z kolei w Świętajnie zebrano 8.354,98 zł.Zorganizowano trzy imprezy towarzyszące. Ubiegły poniedziałek, 7 stycznia, był dniem dla dzieci - najmłodsi mogli spędzić czas z animatorem i obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek – na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielbarku oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Sobota, 12 stycznia, przebiegała na sportowo – na hali w Wielbarku rozegrano turniej piłki nożnej pod hasłem „Gramy – Pomagamy” przygotowany przez Akademię Piłkarską Omulew Wielbark. Podczas rozgrywek odbył się kiermasz ciast i zabawek dla dzieci oraz loteria fantowa, w której można było wygrać między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kupony rabatowe do sklepów lub prenumeratę czasopism.

 

 

W dzień finału, w niedzielę, odbyła się kwesta uliczna, a na wielbarskim rynku stanął namiot Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, w którym wolontariusze częstowali zupą oraz ciastem, można też było wziąć udział w loterii fantowej. Wieczorem odbyły się aukcje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez firmy , (między innymi mebli IKEA ), oraz osoby prywatne, a piękny, klimatyczny koncert zagrali i zaśpiewali Joanna Gawryszewska i Jan Lisiewski, wystąpiła także młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Najwyższą kwotę do puszki przekazano za wylicytowaną komodę IKEA – 550 zł oraz za obraz przedstawiający Wielbark – 260 zł. W 27.Finał WOŚP w Gminie Wielbark zaangażowało się wiele firm, osób prywatnych i 23 wolontariuszy – za co serdecznie dziękujemy.


 

 

Świętajno

 

Zbiórkę na terenie gminy prowadziło 5 wolontariuszy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie i opiekunami z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie.
Kwestowano przy kościołach, jak również w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie zorganizowana została "Styczniowa Kraina Dziecka".

 

 

W sali GOK-u czekało na rodziny wiele atrakcji, każdy mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego na candy barze, zrobić sobie brokatowy tatuaż, zjeść popcorn lub watę cukrową, pomalować bajecznie buźkę, by następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Przybyli goście chętnie wrzucali datki do skarbonek WOŚP.

 

 

W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę 8354,98, która została przekazana do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie. 

 

 


Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 27. Finale WOŚP. Szczególnie pragniemy podziękować Wolontariuszom oraz strażakom z OSP Świętajno, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia przygotowali słodkości.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05