Reklama


Reklama

Europejski mistrz mięśni Damian Kujtkowski


Damian Kujtkowski z Nowych Kiejkut został mistrzem Europy w kulturystyce. Tytuł wywalczył w Wielkiej Brytanii podczas zawodów w Birmingham. Startował w federacji PCA w kategorii men's physique. Wygrana to przepustka na przyszłoroczne mistrzostwa świata.Zawody połączone były w największymi targami w Europie – Body Power.


Reklama

 

Reklama

- Jest to jedno z największych wydarzeń fitness na świecie – mówi Daniel Kujtkowski. - W swojej kategorii miałem 17 rywali. Byłem tam jedynym Polakiem. Było to jedno wspólne wyjście, podczas którego każdy z nas musiał wykonać pozowania, zwroty. Wybrano szóstkę. Najlepsza szóstka musiała przedstawić indywidualną prezentację dla publiczności. Według sędziów byłem najlepszy. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, bo to również przepustka na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

 

Damian Kujtkowski ma 26 lat. Pochodzi z Nowych Kiejkut. Obecnie mieszka w Olsztynie. Swoją przygodę ze sportem zaczynał od piłki nożnej. Był jednym z lepiej zapowiadających się zawodników. Jego karierę przerwały jednak kontuzje.

 

- Ale paradoksalnie przybliżyły mnie do sportów siłowych – mówi. - I dziś tego naprawdę nie żałuję. Trudno porównać piłkę nożną do kulturystyki. Piłka nożna to, w mojej ocenie, sport lekki. Kulturystyka wymaga 24-godzinnego poświęcenia. Cały dzień musi być ułożony: treningi, posiłki. Tu nie ma możliwości pójścia na skróty. Jest to bardzo wymagający sport. Zajmuję się nim od 8 lat, a tak profesjonalnie od dwóch. To mój drugi sezon startowy.

 

Fot. Archiwum prywatne Damiana KujtkowskiegoKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze