Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona


Sławomir Lidacki z Kota dbał o swój motocykl przez ponad trzy dekady. Zabytkowa MZ ETZ stała się rodzinną pamiątką. Sprawiła, że jego syn Bartek zakochał się w motoryzacji i ukończył politechnikę. Motocykl miał być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Miał...W nocy z piątku na sobotę (11\12 września) w Kocie (gmina Jedwabno) bezczelni złodzieje skradli zabytkowy motocykl MZ ETZ 150 (nr rej. OLD 9153). Właścicielem pojazdu niezmiennie od 33 lat był Sławomir Lidacki.

 

- Tata kupił go osobiście w 1987 roku w siedzibie Polmozbytu w Olsztynie – opowiada „Tygodnikowi Szczytno” jego syn Bartek.

 

Wymarzony jednoślad cieszył nie tylko pana Sławomira, ale również jego syna, który m.in. za sprawą tego motocykla stał się pasjonatem motoryzacji.

 

Wspomnienie dzieciństwa

 

- Miała to być pamiątka rodzinna przekazywana z pokolenia na pokolenie – opowiada pan Bartek. - Pamiętam czasy, gdy tata woził mnie nim na zbiorniku, a ja marzyłem, aby jak najszybciej dorosnąć i móc samodzielnie nim jeździć.


Reklama

 

Obaj panowie dbali o każdy detal jednośladu.

 

- Wielokrotnie, jako dziecko, pomagałem tacie go remontować, czyścić, gaźnik do dziś mogę rozebrać, wyczyścić i złożyć z zamkniętymi oczyma – śmieje się pan Bartek. - Nasza MZ to dwusuw, dziś już takich maszyn się nie produkuje. Ma ogromną wartość sentymentalną. To ten motocykl sprawił, że skończyłem politechnikę i zostałem mechanikiem.

 

Złodzieje bez empatii

 

Kradzież motocykla została zgłoszona na policję, ale pan Bartek próbuje odnaleźć MZ ETZ na własną rękę. Na portalu społecznościowym umieścił poruszający wpis. Apeluje o pomoc w odnalezieniu jednośladu.

 

- Przykro, że ktoś kradnie rodzinną pamiątkę – mówi. - Złodziej bądź złodzieje nie mają uczuć, sentymentów. Dla nich to zapewne jakiś zwykły motocykl, pewnie nawet niezbyt dużo wart, a dla nas to wspomnienia, dzieciństwo, radość... Plan był taki, aby nigdy tego motocykla nie sprzedawać. Chcieliśmy, żeby został w rodzinie i był przekazywany dzieciom, wnukom, prawnukom...

Reklama

 

Rodzina apeluje o pomoc w odnalezieniu motocykla. Wszystkie osoby, które mogą wiedzieć, gdzie on się znajduje, proszone są o pomoc. Kontakt przez naszą redakcję – telefon 721-675-958, mail biuro@tygodnikszczytno.plKomentarze do artykułu

Noooo

Korniszon

Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

Taki Tam

Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama