Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Elektryczne autobusy wyjadą na miejskie drogi


Do Szczytna trafi ponad 4,7 mln zł. To dofinansowanie, które pozwoli między innymi kupić autobusy elektryczne oraz utworzyć nową miejską linię autobusową „czwórkę”, która połączy „osiedle królewskie” z resztą miasta. Pieniądze pochodzą z RPO.Do Szczytna trafi dokładnie 4 700 043,99 zł na realizację projektu "Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego". Całkowita wartość przedsięwzięcia to: 6 536 975,12 zł,

 

Za te pieniądze w naszym mieście mają pojawić się dwa autobusy elektryczne wraz z potrzebną infrastrukturą. Ma powstać też nowa miejska linia autobusowa „czwórka”, która połączyłaby „osiedle królewskie” z resztą miasta.

 

- Projekt zakłada też przebudowę ulic na osiedlu królewskim: Łomżyńskiej, Sobieskiego i Poniatowskiego – mówi burmistrz Mańkowski. - Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

Inicjatywa, której źródła sięgają już kilku lat wstecz, jest o tyle istotna, że na tzw. zatorzu powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, zasiedlone głównie przez młode rodziny. Dobra komunikacja tego terenu, dająca lepszy i szybszy dostęp do zakładów pracy, a przede wszystkim do szkół jest więc niezbędna.


Reklama

 

 

Czyja zasługa?

 

Walory społeczne przedsięwzięcia nie przez wszystkich są eksponowane tak, jakby należało. Jak poinformował nas Czytelnik ten miejski sukces otrąbiło część radnych, z przewodniczącym Tomaszem Łachaczem na czele.

 

- Szkoda tylko, że pisząc na Facebooku zapomnieli, kto tak naprawdę przyczynił się do tego sukcesu – mówi nam Czytelnik „Tygodnika Szczytno”, który zadzwonił do naszej redakcji. - To przykre, bo to ewidentna zasługa urzędników, a nie radnych. A oni wykorzystują to i manipulując informacją sprawiają wrażenie, jakby projekt był dziełem radnych, i to nawet nie wszystkich, a tylko niewielkiej grupy.

 

 

To sukces miasta

Reklama

 

Podobne wrażenie ma burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Nie mam jakichś obiekcji, że radni chwalą się miejskimi sukcesami – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem”. - Chociaż rzeczywiście w tym przypadku największą zasługę w pozyskaniu pieniędzy na to przedsięwzięcie mają nasi urzędnicy, między innymi Piotr Paszkiewicz, Krystyna Lis, czy naczelnik wydziału gospodarki miejskiej Katarzyna Hrybek. Ale przyzwyczaiłem się już do tego, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Choć tak naprawdę wydaje mi się, że i tak jest sprawa drugorzędna, bo najważniejsze że udało nam się pieniądze pozyskać.Komentarze do artykułu

Praiks

To wielki sukces! W końcu będzie coś ciekawego, czyli autobusy elektryczne i linia nr 4. Olsztyn czymś takim się nie chwali. Przynajmniej tu będziemy lepsi. Szkoda że nie wiadomo jeszcze jakie to autobusy oraz jaki przebieg będzie miała czwórka.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04