Czwartek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Elektryczne autobusy wyjadą na miejskie drogi


Do Szczytna trafi ponad 4,7 mln zł. To dofinansowanie, które pozwoli między innymi kupić autobusy elektryczne oraz utworzyć nową miejską linię autobusową „czwórkę”, która połączy „osiedle królewskie” z resztą miasta. Pieniądze pochodzą z RPO.



Do Szczytna trafi dokładnie 4 700 043,99 zł na realizację projektu "Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego". Całkowita wartość przedsięwzięcia to: 6 536 975,12 zł,

 

Za te pieniądze w naszym mieście mają pojawić się dwa autobusy elektryczne wraz z potrzebną infrastrukturą. Ma powstać też nowa miejska linia autobusowa „czwórka”, która połączyłaby „osiedle królewskie” z resztą miasta.

 

- Projekt zakłada też przebudowę ulic na osiedlu królewskim: Łomżyńskiej, Sobieskiego i Poniatowskiego – mówi burmistrz Mańkowski. - Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

Inicjatywa, której źródła sięgają już kilku lat wstecz, jest o tyle istotna, że na tzw. zatorzu powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, zasiedlone głównie przez młode rodziny. Dobra komunikacja tego terenu, dająca lepszy i szybszy dostęp do zakładów pracy, a przede wszystkim do szkół jest więc niezbędna.

 

 

Czyja zasługa?

 

Walory społeczne przedsięwzięcia nie przez wszystkich są eksponowane tak, jakby należało. Jak poinformował nas Czytelnik ten miejski sukces otrąbiło część radnych, z przewodniczącym Tomaszem Łachaczem na czele.


 

- Szkoda tylko, że pisząc na Facebooku zapomnieli, kto tak naprawdę przyczynił się do tego sukcesu – mówi nam Czytelnik „Tygodnika Szczytno”, który zadzwonił do naszej redakcji. - To przykre, bo to ewidentna zasługa urzędników, a nie radnych. A oni wykorzystują to i manipulując informacją sprawiają wrażenie, jakby projekt był dziełem radnych, i to nawet nie wszystkich, a tylko niewielkiej grupy.

 

 

To sukces miasta

 

Podobne wrażenie ma burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Nie mam jakichś obiekcji, że radni chwalą się miejskimi sukcesami – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem”. - Chociaż rzeczywiście w tym przypadku największą zasługę w pozyskaniu pieniędzy na to przedsięwzięcie mają nasi urzędnicy, między innymi Piotr Paszkiewicz, Krystyna Lis, czy naczelnik wydziału gospodarki miejskiej Katarzyna Hrybek. Ale przyzwyczaiłem się już do tego, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Choć tak naprawdę wydaje mi się, że i tak jest sprawa drugorzędna, bo najważniejsze że udało nam się pieniądze pozyskać.



Komentarze do artykułu

Praiks

To wielki sukces! W końcu będzie coś ciekawego, czyli autobusy elektryczne i linia nr 4. Olsztyn czymś takim się nie chwali. Przynajmniej tu będziemy lepsi. Szkoda że nie wiadomo jeszcze jakie to autobusy oraz jaki przebieg będzie miała czwórka.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-11-11 10:10:53

Śmierć to dopiero połowa drogi

  • Sobota, 2019-09-21 18:58:16

Są pieniądze na miejskie ulice

  • Sobota, 2019-08-10 20:53:33

Będzie modernizacja drogi


Komentarze

  • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
    Dziwne, dlaczego nie ma na zdjęciu Sylwii. A nie, jest, przepraszam, wszystko ok.
    Autor: fan Sylwii
    2019-11-21 15:25:55
  • Toyota zderzyła się z dzikami
    Policja po przyjęciu zgłoszenia pomoże nam w taki sposób, że ukarze nas mandatem. Więc dwa razy się zastanówcie czy powiadamiac policję. Sporadycznie się zdarza by ta formacja komuś pomogła.
    Autor: Marti
    2019-11-21 07:09:55
  • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
    Jak zwykle - pani Jaskulska. pyza na polnych ścieżkach... Przepraszam - na ścieżkach rowerowych. To naprawdę innowacyjne. A przez mazurskie okno na świat wyglądamy codziennie. Gdyby nie okejki, to byśmy nie mieli czym dojechać i wrócić z Olsztyna. Może zamiast ścieżek rowerowych - pyza z polnych (rowerowych) dróżek zajęłaby się przewozami regionalnymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-20 19:47:57
  • Uszedł z życiem po uderzenia TIRA... i zaczęły się kłopoty
    A co na to fundusz gwarancyjny? Po to on chyba jest?
    Autor: Kierowca
    2019-11-20 17:55:39
  • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
    Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
    Autor: Zawiedzony
    2019-11-20 09:47:13
  • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
    Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
    Autor: Kierowca Ciężarówki
    2019-11-20 09:37:44
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-20 08:36:12
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-20 08:11:37
  • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
    Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
    Autor: Mieszkaniec!
    2019-11-19 22:28:00
  • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
    Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
    Autor: Mieszkanka ...
    2019-11-19 22:22:58