Wtorek, 28 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ekstraklasowy awans ze Starych Czajek do Krakowa


17-letni Jakub Mysiorski, były piłkarz SKS Szczytno zasilił właśnie szeregi ekstraklasowej Cracovii Kraków. - To pokazuje, że nawet z tak niewielkich klubów można się wybić – mówi Tomasz Łachacz, jeden z trenerów SKS, pod których opieką Jakub stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.



Dla zawodnika to niewątpliwie sukces sportowy, a dla nas - trenerów powody do dumy – mówi Tomasz Łachacz. - Jakubem w SKS-ie zajmowało się kilku szkoleniowców.

 

Jakub Mysiorski pochodzi ze Starych Czajek w gminie Świętajno. Jego pierwszym klubem był MKS Szczytno.

 

- Trafiłem tam, gdy miałem sześć lat – opowiada „Tygodnikowi Szczytno” Jakub. - Na treningi przywoził mnie tata. Najpierw trenował mnie Mirek Zyśk, potem Marek Jurczak, Dariusz Pogorzelski i Tomasz Łachacz. Potem MKS zmienił nazwę na SKS.


Reklama

 

W wieku 14 lat Jakub trafił do klubu Naki Olsztyn, a w lipcu 2019 roku - do ekstraklasowej Cracovii Kraków.

 

- Duża w tym zasługa mojego trenera – mówi Jakub Mysiorski. - To on doprowadził do tego, że pojechałem na testy do Krakowa i przeszedłem je bardzo dobrze. Jestem już zawodnikiem Cracovii. Co czuję? Radość i spełnienie. To zupełnie inna piłka. A to dlatego, że jest tu profesjonalne podejście zawodników i szkoleniowców. Widać zaangażowanie dwóch stron. To bardzo ważne, aby osiągnąć sukces. Moja rada dla młodych piłkarzy z powiatu szczycieńskiego jest taka, aby nie oglądać się na innych, tylko ciężko i solidnie trenować. To skuteczna recepta na sukces. Gdy zaczynamy kombinować – skazujemy się na porażkę. Mój przykład pokazuje, że nawet z małej wioski, małego miasteczka można trafić do ekstraklasowej drużyny. Droga jest jedna – ciężka praca na treningach.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-11-15 09:14:12

Awans za uratowanie życia

  • Środa, 2019-04-24 17:42:17

No to lecimy do... Krakowa

  • Sobota, 2018-04-07 15:54:38

Z Krakowa po grunty do Jedwabna

Reklama


Komentarze

  • Trafienie „drogówki” w Gromie
    Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
    Autor: Ilona
    2020-01-28 16:13:59
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
    Autor: gość
    2020-01-28 13:23:33
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
    Autor: Rychu
    2020-01-28 12:20:14
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
    Autor: Radosny
    2020-01-28 12:17:22
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
    Autor: X-Men
    2020-01-28 11:24:14
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
    Autor: Albert
    2020-01-28 10:13:13
  • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
    Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
    Autor: Janusz
    2020-01-28 10:02:27
  • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
    Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
    Autor: Basia
    2020-01-28 08:52:19
  • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
    Bo bo
    Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
    2020-01-27 22:30:51
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
    Autor: Marlena