Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Ekstraklasowy awans ze Starych Czajek do Krakowa


17-letni Jakub Mysiorski, były piłkarz SKS Szczytno zasilił właśnie szeregi ekstraklasowej Cracovii Kraków. - To pokazuje, że nawet z tak niewielkich klubów można się wybić – mówi Tomasz Łachacz, jeden z trenerów SKS, pod których opieką Jakub stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.



Dla zawodnika to niewątpliwie sukces sportowy, a dla nas - trenerów powody do dumy – mówi Tomasz Łachacz. - Jakubem w SKS-ie zajmowało się kilku szkoleniowców.


Reklama

 

Jakub Mysiorski pochodzi ze Starych Czajek w gminie Świętajno. Jego pierwszym klubem był MKS Szczytno.

 

- Trafiłem tam, gdy miałem sześć lat – opowiada „Tygodnikowi Szczytno” Jakub. - Na treningi przywoził mnie tata. Najpierw trenował mnie Mirek Zyśk, potem Marek Jurczak, Dariusz Pogorzelski i Tomasz Łachacz. Potem MKS zmienił nazwę na SKS.

 

Reklama

W wieku 14 lat Jakub trafił do klubu Naki Olsztyn, a w lipcu 2019 roku - do ekstraklasowej Cracovii Kraków.

 

- Duża w tym zasługa mojego trenera – mówi Jakub Mysiorski. - To on doprowadził do tego, że pojechałem na testy do Krakowa i przeszedłem je bardzo dobrze. Jestem już zawodnikiem Cracovii. Co czuję? Radość i spełnienie. To zupełnie inna piłka. A to dlatego, że jest tu profesjonalne podejście zawodników i szkoleniowców. Widać zaangażowanie dwóch stron. To bardzo ważne, aby osiągnąć sukces. Moja rada dla młodych piłkarzy z powiatu szczycieńskiego jest taka, aby nie oglądać się na innych, tylko ciężko i solidnie trenować. To skuteczna recepta na sukces. Gdy zaczynamy kombinować – skazujemy się na porażkę. Mój przykład pokazuje, że nawet z małej wioski, małego miasteczka można trafić do ekstraklasowej drużyny. Droga jest jedna – ciężka praca na treningach.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-09-17 11:01:52

Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach

  • Niedziela, 2020-05-03 13:12:01

Będzie awans, ale bez spadku?

  • Czwartek, 2020-03-12 10:36:51

Przygotowania do wiosny i... awansu

  • Środa, 2020-02-12 12:36:48

Lipowiec w starych fotografiach

  • Piątek, 2019-11-15 09:14:12

Awans za uratowanie życia

Reklama


Komentarze

  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

    Jolanta Magierowska


    2020-09-19 20:26:16
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

    Wpieniony


    2020-09-19 18:28:35
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

    Taki sobie czytelnik


    2020-09-19 14:21:15
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

    Maryan


    2020-09-19 10:29:42
  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55