Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Ekspresowy turniej wygrał faworyt


Pogoda potrafi zmienić wszystko. I to przez aurę pierwsza edycja Tenisowego Turnieju Mazury Masters Cup 2021, zamiast trzy dni trwała tylko przez jeden. Niemniej nie zabrakło starć mecze na wysokim poziomie, a pierwsze wrażenia osób, które brały udział w turnieju są bardzo pozytywne.Opady deszczu spowodowały, że korty w Nowym Gizewie nie nadawały się do gry ani w piątek, ani w sobotę, dlatego nietypowo turniej rozpoczął się w niedzielę 4 lipca i w niedzielę też zakończył. Po formalnym otwarciu zawodów oraz podziale zawodników na grupy rozpoczęły się rozgrywki. W fazie grupowej wyłoniona została czwórka najlepszych tenisistów, którzy po krótkiej przerwie spotkali się w półfinałach. W pierwszym meczu Maciej Rajski pokonał Pawła Dzikiewicza z punktacją 6:2, 6:4, natomiast drugi półfinał wygrał Mikołaj Borkowski pokonując Piotra Dzikiewicza w stosunku 7:6, 4:6, 10:6.


Reklama

 

Reklama

Mimo późnej pory i niewątpliwego zmęczenia zawodników, rozegrany został także finał, w którym pokonując Mikołaja Borkowskiego z wynikiem 6:3, 6:2 zwyciężył faworyt - tenisista najbardziej utytułowany (wielokrotny Mistrz Polski oraz zwycięzca turnieju ITF) - Maciej Rajski.

 

- Zła pogoda nie pozwoliła na realizację wszystkich planów. Nie odbył się pokazowy mecz deblowy ani konkurs na celność serwisu. Nie rozegraliśmy także wszystkich planowanych meczy VIII Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno, który miał się toczyć równolegle. Licznie zebrani widzowie obejrzeli jednak w tym jednym dniu kilkanaście zaciętych meczy stojących na niezwykle wysokim zawodniczo poziomie. Po raz pierwszy w historii naszego powiatu udało się zorganizować turniej z tak dobrą obsadą zawodników grających na profesjonalnym poziomie - podsumowuje Andrzej Jemielita, jeden z organizatorów turnieju. - Na łamach „Tygodnika Szczytno” dziękujemy Gminie Szczytno za udostępnienie obiektu, na którym odbywał się turniej oraz za wsparcie finansowe. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować pierwszą edycję Turnieju Tenisowego Mazury Masters Cup 2021. Szczególne podziękowania należą się również członkom SMKT oraz Tenis Clubu zaangażowanym w pracę nad organizacją i przebiegiem turnieju.

 

Wyniki dla poszczególnych grup:

Grupa Biała

1. Mikołaj Borkowski

2. Paweł Dzikiewicz

3. Maksymilian Samojłowicz

4. Adam Chocholski

Grupa Czerwona

1. Maciej Rajski

2. Piotr Dzikiewicz

3. Dominik Dobaczewski

4. Piotr Kowalski

 

D. Deptuła

 

Fot. Szymon BugajKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama