Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Egzaminy mimo strajku


Nauczyciele walczą o podwyżki, ale przy okazji dostarczyli też dodatkowych nerwów uczniom ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum. Bo do końca nie byli oni pewni, czy odbędą się ich egzaminy. W naszym powiecie na szczęście się odbyły. Co ciekawe nie wszystkie placówki strajkują. Pracują nauczyciele w gminie Rozogi oraz w przedszkolu w Pasymiu.W Szczytnie jeszcze dzień przed egzaminami w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie trwało szkolenie osób, które miały odpowiadać za egzaminy w miejskich placówkach.

 

- Całym sercem popieram strajk nauczycieli, ale z drugiej strony trzeba było zrobić wszystko, aby nie cierpieli na tym uczniowie – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Myślę, że się to nam udało, bo egzaminy gimnazjalne się odbyły i mam nadzieję, że kończące szkołę podstawową również odbędą się bez komplikacji.

 

Podobnie było w Pasymiu. Komisja egzaminacyjna zebrała się na czas. Szkołę w środę rano odwiedził nasz reporter Zbigniew Gołda.

 

- Uczniowie byli nieco zestresowani, ale zadowoleni, że mogli przystąpić do egzaminu na czas – mówi. - Dyrektor placówki, Elżbieta Dyrda też była zadowolona, że mimo tych strajkowych trudności udało się jej skompletować zespół do przeprowadzenia egzaminu.


 

Problemów egzaminacyjnych nie było w gminie Rozogi, bo tam nauczyciele nie włączyli się do strajku.

 

- Uznali, że nie interesuje ich wejście w spór zbiorowy – mówi Janusz Koziński, szef ZNP w naszym województwie. - Z tego, co wiem, to egzaminy odbywają się, a samorządy posiłkują się zewnętrznymi, czyli na przykład w komisjach zasiadają wójtowie, burmistrzowie, naczelnicy, czy dyrektorzy szkół. Z kilku placówek miałem zapytanie, czy mogą zorganizować tam strajk okupacyjny i nie wpuścić zewnętrznych komisji, ale takiej możliwości nie ma, bo byłaby to sprzeczna z konstytucją forma ograniczenia swobód obywatelskich.Komentarze do artykułu

Śmieszek do Tomasza TK

O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).

Tomasz TK / Do Śmieszek

Przeczytaj coś napisał w dniu :2019-05-20 11:38:46 i powiedz nam, gdzie pobierałeś nauki :-D W szkole im. Janusza Korczaka w Szczytnie, płynniej operują konstrukcją zdań :-D

Śmieszek

Do Pasymiaka: żeby iść na kasę do przysłowiowej biedronki to trzeba umieć obsługiwać kasę fiskalną, a także umieć czytać i pisać - wiesz, gdzie tego uczą?

pasymiak

Do Śmieszka! Jak nie jesteś nauczycielem to nie opowiadaj tych głodnych kawałków. Nauczyciel ma 18 godzinny tydzień pracy, czyli niecałe pół etatu i tyle powinien dostać . Nie pasuje to idż do Biedronki na kasę na cały etat czyli 40 godzin, zobaczysz czy będziesz mieć tyle wolnego. Taka bieda nauczycielom a trzymają się posadki rękami i nogami. W normalnych zakładach pracy jak pracownikowi coś nie pasi to składa rezygnację z pracy i szuka kolejnej, lepszej a wy się swojej trzymacie jak byście nic innego nie umieli robić. A MOŻĘ?

Śmieszek

Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.

Rodzic

Do śmieszek. Proszę wytłumacz mi jak podwyższki nauczycieli mają mieć wpływ na jakość nauczania. To co, będą lepiej nauczać, jak lepiej zarobią ? Nadal będą to ci sami nauczyciele i dalej będziemy tym samym nauczycielom płacić za korepetycje. Punkt widzenie zależy od punktu siedzenia. Pokażcie mi choć jednego rodzica, który będzie popierał strajk w momencie gdy nie wiadomo będzie czy jego dziecko podejdzie do egzaminów i czy w ogóle będzie klesyfikowany.

jaga

Jakim prawem niektórzy włodarze w naszym powiecie, notabene z wykształcenia nauczyciele, wspominają o pomocy finansowej dla strajkujących? Kto dał im przyzwolenie na szafowanie samorządowymi pieniędzmi? Przepisy prawa stwierdzają jednoznacznie, iż za czas strajku nie należy się wynagrodzenie a wypłacanie z miejskiej kasy pieniędzy dla niepracujących nauczycieli jest co najmniej niemoralne i bardzo krzywdzące w stosunku do pozostałych mieszkańców.

Śmieszek

No i tak to jest. Żadnej konsekwencji w działaniu. Nawet wspólne cele nie są w stanie zjednoczyć jednego środowiska. A urzędnicy na pasku tej, czy innej partii będą robić, co należy, aby im z głowy włos nie spadł. Ale to też świadomość rodziców - czy chcą, by ich dzieci chodziły do dobrej szkoły z dobrymi nauczycielami, czy do byle jakiej szkoły - i tym samym nauczycielom płacić za korepetycje po szkole. A więc - jak kto woli!

Rafal

To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21