Reklama


Reklama

Dźwierzuty z własną monografią


Prawdopodobnie już w 2021 roku Dźwierzuty będą posiadały własne opracowanie monograficzne gminy. Autorem wydania będzie Olaf Göbeler, mieszkaniec Niemiec, którego przodkowie ze strony matki pochodzili z terenu powiatu szczycieńskiego.Wójt Marianna Szydlik spotkała się z Olafem Göbelerem, aby wstępnie omówić warunki wydania monografii gminy.

 

- Wydanie na pewno będzie miało wyjątkowy wymiar dla naszej gminy oraz będzie stanowiło wspaniały prezent dla naszych przyszłych gości – mówi wójt Szydlik.

 


Reklama

Jak zapewnia autor, książka, oprócz dziejów Dźwierzut, będzie również zawierać historię poszczególnych miejscowości.

Reklama

 

- Monografię Dźwierzut po raz pierwszy wydałem w niewielkim nakładzie i własnym sumptem już na początku XXI wieku. Znacznie obszerniejsze opracowanie, które planuję przygotować dla gminy, będzie zawierać więcej dokumentów z okresu zasiedlania tych terenów w średniowieczu – mówi Olaf.

 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i znajdą się środki na monografię, to - jak zapewnia wójt Marianna Szydlik - prawdopodobnie już wiosną 2021 roku ukaże się pierwsze wydanie historii Dźwierzut i regionu. Tym samym gmina stanie się pierwszą w powiecie, która będzie posiadać własną monografię.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze