Czwartek, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dźwierzuty z własną monografią


Prawdopodobnie już w 2021 roku Dźwierzuty będą posiadały własne opracowanie monograficzne gminy. Autorem wydania będzie Olaf Göbeler, mieszkaniec Niemiec, którego przodkowie ze strony matki pochodzili z terenu powiatu szczycieńskiego.Wójt Marianna Szydlik spotkała się z Olafem Göbelerem, aby wstępnie omówić warunki wydania monografii gminy.

 

- Wydanie na pewno będzie miało wyjątkowy wymiar dla naszej gminy oraz będzie stanowiło wspaniały prezent dla naszych przyszłych gości – mówi wójt Szydlik.

 

Jak zapewnia autor, książka, oprócz dziejów Dźwierzut, będzie również zawierać historię poszczególnych miejscowości.

 

- Monografię Dźwierzut po raz pierwszy wydałem w niewielkim nakładzie i własnym sumptem już na początku XXI wieku. Znacznie obszerniejsze opracowanie, które planuję przygotować dla gminy, będzie zawierać więcej dokumentów z okresu zasiedlania tych terenów w średniowieczu – mówi Olaf.


 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i znajdą się środki na monografię, to - jak zapewnia wójt Marianna Szydlik - prawdopodobnie już wiosną 2021 roku ukaże się pierwsze wydanie historii Dźwierzut i regionu. Tym samym gmina stanie się pierwszą w powiecie, która będzie posiadać własną monografię.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-11-08 12:46:27

Złote Gody w gminie Dźwierzuty (zdjęcie)

  • Czwartek, 2019-10-10 10:20:14

Własna gminna żwirownia

  • Wtorek, 2019-10-08 15:59:57

Gowin z wizytą w gminie Dźwierzuty

  • Czwartek, 2019-09-26 10:52:56

Dźwierzuty zdemolowały rywala


Komentarze