Reklama


Reklama

Dzikie Baby w Spychowiec (zdjęcia)


W Nadleśnictwie Spychowo kobiety ruszyły tropem wilków. To właśnie tam odbyły się warsztaty pn. „Dzikie Baby”. Były to zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, w których uczestniczą wyłącznie kobiety. Tym razem warsztaty dotyczyły wilków. Przez trzy dni 18 kobiet z różnych stron naszego kraju uczyło się rozpoznawać w terenie nie tylko tropy wilków, ale również innych zwierząt występujących w Puszczy Piskiej.Podczas wielokilometrowych wypraw pod okiem Adama Gełdona, pracownika Nadleśnictwa Spychowo, udało się nie tylko zaobserwować łosie, sarny czy jelenie, ale również odnaleźć tropy wilczej grupy rodzinnej, składającej się z 4 wilków.

 

 

Pogoda pod kątem tropień była doskonała, wszędzie w lesie leżał śnieg, na którym wyraźnie widać było odciśnięte łapy wilków. Za tropami wilków uczestniczki podążały tak długo, aż udało się policzyć ile osobników wchodziło w skład tej watahy. A nie było to łatwe, gdyż wilki często chodzą jeden za drugim stawiając łapy w tych samych miejscach.


Reklama

 

 

Udało się również odnaleźć resztki wilczej uczty sprzed kilku dni. Warsztaty odbywały się głównie w lesie, łącznie z nocną wyprawą do lasu w celu nasłuchiwania wycia wilków, ale nie zabrakło także kameralnych zajęć dotyczących biologii i ekologii wilka w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej.

 

Reklama

 

Podczas warsztatów nie zabrakło wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, smacznego i zdrowego jedzenia, a nawet morsowania w jeziorze Spychowskim. Atmosfera kobiecych warsztatów była niezwykła i mamy nadzieję jeszcze niejednokrotnie gościć Dzikie Baby w Nadleśnictwie Spychowo.

 

Fot. Bartek Guentzel/Adam GełdonKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze