Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dzikie Baby w Spychowiec (zdjęcia)


W Nadleśnictwie Spychowo kobiety ruszyły tropem wilków. To właśnie tam odbyły się warsztaty pn. „Dzikie Baby”. Były to zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, w których uczestniczą wyłącznie kobiety. Tym razem warsztaty dotyczyły wilków. Przez trzy dni 18 kobiet z różnych stron naszego kraju uczyło się rozpoznawać w terenie nie tylko tropy wilków, ale również innych zwierząt występujących w Puszczy Piskiej.Podczas wielokilometrowych wypraw pod okiem Adama Gełdona, pracownika Nadleśnictwa Spychowo, udało się nie tylko zaobserwować łosie, sarny czy jelenie, ale również odnaleźć tropy wilczej grupy rodzinnej, składającej się z 4 wilków.

 

 

Pogoda pod kątem tropień była doskonała, wszędzie w lesie leżał śnieg, na którym wyraźnie widać było odciśnięte łapy wilków. Za tropami wilków uczestniczki podążały tak długo, aż udało się policzyć ile osobników wchodziło w skład tej watahy. A nie było to łatwe, gdyż wilki często chodzą jeden za drugim stawiając łapy w tych samych miejscach.

 

 


Udało się również odnaleźć resztki wilczej uczty sprzed kilku dni. Warsztaty odbywały się głównie w lesie, łącznie z nocną wyprawą do lasu w celu nasłuchiwania wycia wilków, ale nie zabrakło także kameralnych zajęć dotyczących biologii i ekologii wilka w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej.

 

 

Podczas warsztatów nie zabrakło wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, smacznego i zdrowego jedzenia, a nawet morsowania w jeziorze Spychowskim. Atmosfera kobiecych warsztatów była niezwykła i mamy nadzieję jeszcze niejednokrotnie gościć Dzikie Baby w Nadleśnictwie Spychowo.

 

Fot. Bartek Guentzel/Adam GełdonKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54