Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dziewczynka wypadła z okna kamienicy


Niebezpieczny wypadek w Szczytnie. Z okna na pierwszym piętrze jednego z mieszkań wypadła 8-letnia dziewczynka. Po upadku 8-latce pomogła... 11-letnia siostrzyczka. W tym czasie w domu nie było żadnego dorosłego opiekuna.Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ul. Pasymskiej. Policjanci zajście wstępnie zakwalifikowali jako niebezpieczny wypadek. Zarzuty mogą jednak usłyszeć prawni opiekunowie dziewczynki, bo to oni odpowiadają za jej bezpieczeństwo.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że 8-latka bawiła się przy oknie i w pewnym momencie wypadła jej zabawka – mówi Anna Walerzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. - Dziewczynka najprawdopodobniej za mocno wychyliła się przez okno i wypadła.

 

Całe zdarzenie widziała 11-letni siostrzyczka dziewczynki. To ona wybiegła na dwór. Podbiegła do leżącej na ziemi 8-latki. Pomogła jej wstać i wrócić do mieszkania. Próbowała też ból koić opatrunkami. O zdarzeniu powiadomiła ciocię, która wezwała pogotowie ratunkowe.


 

Do wypadku doszło w niedzielę, 23 czerwca, około godz. 21.

 

 

Zespół ratownictwa medycznego zakwalifikował dziewczynkę do transportu do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Trafiła ona tam z urazem głowy oraz kończyn.

Policjanci ustalają teraz, jak dokładnie doszło do tego wypadku, kto tego dnia sprawował opiekę nad dziećmi. Dalsze kroki w postępowaniu będą też uzależnione od urazów, jakich doznała 8-latka. Te będą znane, gdy opuści ona szpital.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13