Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dziewczynka wypadła z okna kamienicy


Niebezpieczny wypadek w Szczytnie. Z okna na pierwszym piętrze jednego z mieszkań wypadła 8-letnia dziewczynka. Po upadku 8-latce pomogła... 11-letnia siostrzyczka. W tym czasie w domu nie było żadnego dorosłego opiekuna.Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ul. Pasymskiej. Policjanci zajście wstępnie zakwalifikowali jako niebezpieczny wypadek. Zarzuty mogą jednak usłyszeć prawni opiekunowie dziewczynki, bo to oni odpowiadają za jej bezpieczeństwo.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że 8-latka bawiła się przy oknie i w pewnym momencie wypadła jej zabawka – mówi Anna Walerzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. - Dziewczynka najprawdopodobniej za mocno wychyliła się przez okno i wypadła.

 

Całe zdarzenie widziała 11-letni siostrzyczka dziewczynki. To ona wybiegła na dwór. Podbiegła do leżącej na ziemi 8-latki. Pomogła jej wstać i wrócić do mieszkania. Próbowała też ból koić opatrunkami. O zdarzeniu powiadomiła ciocię, która wezwała pogotowie ratunkowe.


 

Do wypadku doszło w niedzielę, 23 czerwca, około godz. 21.

 

 

Zespół ratownictwa medycznego zakwalifikował dziewczynkę do transportu do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Trafiła ona tam z urazem głowy oraz kończyn.

Policjanci ustalają teraz, jak dokładnie doszło do tego wypadku, kto tego dnia sprawował opiekę nad dziećmi. Dalsze kroki w postępowaniu będą też uzależnione od urazów, jakich doznała 8-latka. Te będą znane, gdy opuści ona szpital.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2016-04-22 14:50:01

Pożar kamienicy przy Leyka

 • Wtorek, 2016-03-22 14:41:42

Wypadł z okna i zginął

 • Piątek, 2016-01-08 09:04:09

Dzieci "produkują" okna


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56