Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Dzierżawę rozwiązała zemsta


Katarzyna Szynkiewicz z Łupowa nie może uwierzyć, że ludzie mogą być aż tak mściwi. - Miarka się przebrała – mówi. - Dlatego proszę o nagłośnienie tego tematu – zadzwoniła do naszej redakcji. - Bez mojej wiedzy ktoś zaorał pole, które dzierżawię i wypuścił krowy, które tam się pasły – żali się kobieta.Do incydentu doszło w sobotę, 1 maja.

- Znany mi pan wjechał ciągnikiem na pastwisko, które dzierżawiłam od 10 lat – mówi pani Katarzyna. - Popsuł ogrodzenie. W tym czasie pasły tam się już moje krowy. Mimo to zaczął orać pastwisko. Leżały tam też moje baloty siana. Powiadomili mnie sąsiedzi, bo ten mężczyzna nie miał tyle odwagi, aby zawiadomić mnie wcześniej o swoich zamiarach. Przez rozwalone ogrodzenie uciekły nasze krowy. My je łapaliśmy, a on szyderczo się śmiał.

 

Gwałtowna zmiana dzierżawcy

 

Katarzyna Szynkiewicz, która od 10 lat jest też sołtysem Łupowa, wezwała na pomoc policję. Ta bezradnie rozłożyła ręce, bo okazało się, że właściciel pola poddzierżawił je... nowemu gospodarzowi.

 

- Ręce mi opadły – mówi pani Katarzyna. - Ale mogłam domyślać się, że tak to się skończy, bo nowy dzierżawca odgrażał mi się już wcześniej, że pożałuję. Czego? Ano tego, że wygrałam przetarg na dzierżawę hektarowej działki gminnej, która sąsiaduje z moim gospodarstwem. Ten pan podbił cenę aż do 2 tys. zł, a potem zrezygnował. Mimo to ja wydzierżawiłem te grunty, bo są mi bardzo potrzebne. Ale już wtedy groził mi, że pożałuję tego.


Reklama

 

Natychmiastowa „eksmisja”

 

Jak mówi sołtys Szynkiewicz, kilka dni po tym przetargu zadzwonił do niej właściciel innych dzierżawionych przez nią gruntów. - I powiedział mi, że ja już ich nie dzierżawię, bo ma innego chętnego – opowiada. - Umowa między nami była ustna, ale według mnie i prawników też obowiązywała i nie miał prawa wypowiedzieć jej z dnia na dzień. Powiedziałam mu, że zrezygnuję z dzierżawy do końca tego roku. Przecież musiałam mieć czas na znalezienie nowego miejsca dla swojego inwentarza. Niestety, 1 maja na polu pojawił się „nowy” dzierżawca i zaczął je orać niszcząc moje ogrodzenie i narażając mnie na straty. Ale gdy zobaczyłam, kim jest ten człowiek, od razu wiedziałam, że to wróży kłopoty. Wezwałam policję, ale nie pomogli.

 

Czysta złośliwość

 

Pani Anna zdaje sobie sprawę, że może dochodzić swoich spraw przed sądem.

Reklama

 

- Ale nie mam na to siły, prowadzę duże gospodarstwo rolne, w domu mam małe dzieci i nie chcę się szarpać, ale bardzo zależało mi na tym, aby ktoś o tym napisał i aby ludzie w naszym sołectwie dowiedzieli się, jakich mamy mściwych mieszkańców – mówi. - Jest mi najnormalniej przykro, że takich rzeczy nie można było w naszym sołectwie rozwiązać po ludzku. Wiem, że dzierżawa to nie własność i wiem, że właściciel może wydzierżawiać pole, komu się podoba, ale powinno się to odbywać w sposób cywilizowany, ale jak widać tak nie sądzą. Chodziło o to, aby mi dokuczyć.Komentarze do artykułu

Tababa

Łupek , jak masz problem to idź z tym na policję.

Łupek

Przy okazji tego artykułu o Pani Soltys mam pytanie. Kto w Łupowie sprzedaje ruskie fajki niepełnoletnim?

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40