Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dzielnicowy z Dźwierzut najlepszym bramkarzem mistrzostw świata


Starszy aspirant Rafał Sochacki został wybrany najlepszym bramkarzem międzynarodowego turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa w Sochi. Reprezentacja Polski wywalczyła tam wicemistrzostwo świata.Rafał Sochacki na co dzień pracuje w szczycieńskiej jednostce policji na stanowisku dzielnicowego gminy Dźwierzuty. Ponadto jest także członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn.

Rafał Sochacki.

 

 

 

Uczestniczył w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji przez WorldWide Indoor Soccer Police Association (WISPA). Nasz policjant grał na pozycji bramkarza. Turniej ten organizowany jest co roku w innym kraju. Dotychczas odbył się on na wszystkich kontynentach.

 

 

W tegorocznej 19-ej jego edycji udział wzięli przedstawiciele 21 państw całego świata w tym m.in.: Kanady, Brazylii, Barbadosu, RPA, Chin, Słowenii, Rosji, Jordanii, Anglii, Norwegii, Ukrainy, Bułgarii, Belgii i wielu innych krajów Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki.

 

 

Nasza drużyna - w skład której wchodzi m.in. st. asp. Rafał Sochacki - jako jedyna reprezentowała Polskę. W trakcie zawodów drużyna IPA Region Olsztyn zakwaterowana była w górskiej miejscowości Krasnaja Polana położonej w odległości około 40 km od Soczi. To właśnie tu w 2014 roku odbywały się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

 

W turnieju wzięło udział ponad 200 przedstawicieli służb bezpieczeństwa z całego świata.
W naszej grupie wygraliśmy w ciągu kilku dni 5 meczów, 1 zremisowaliśmy i 2 przegraliśmy. Udział w turnieju wzięły m. in. reprezentacje narodowe policji w piłce nożnej z Rosji, Chin, Jordanii czy też Ukrainy. Graliśmy w systemie mecz i rewanż w grupie. Pokonaliśmy dwukrotnie Kanadę, wygraliśmy i zremisowaliśmy z Chinami, wygraliśmy i przegraliśmy z reprezentacją Rosji oraz z takim samym stosunkiem zakończyły się nasze potyczki z drużyną, w której grali zaproszeni do udziału najlepsi zawodnicy innych ekip. Pozwoliło nam to do ostatniego dnia turnieju dotrzeć do finału naszej kategorii.


 

 

O mistrzostwo rozegraliśmy mecz ponownie z narodową reprezentacją Rosji, z którą w grupie wygraliśmy 3:1 oraz przegraliśmy 0:3. Po 20 - minutowym meczu ulegliśmy im w stosunku 0:2. W konsekwencji zostaliśmy Wicemistrzami Świata. To ogromny sukces naszej całej drużyny złożonej z przedstawicieli różnych jednostek warmińsko - mazurskiej Policji.

 

 

Bezpośrednio po rozegraniu wszystkich meczów rozdane zostały nagrody indywidualne. Okazało się, że nasz bramkarz – st. asp. Rafał Sochacki został wyróżniony przez kapitułę turnieju – jako najlepszy bramkarz w kategorii wiekowej czyli Senior 35+. Otrzymał piękną statuetkę oraz oklaski i wyrazy uznania od wszystkich uczestników turnieju.

 

Wieczorem na terenie skoczni olimpijskiej odbyła się uroczysta ceremonia podczas której wręczano medale i trofea. Naszej reprezentacji srebrne medale i okazały puchar za zajęcie II miejsca w mistrzostwach wręczył Minister Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej oraz Prezydent WISPA.

Z kolei dzisiaj (18.09.2019 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadinspektor Tomasz Klimek przyjął policjantów z IPA Region Olsztyn, którzy w dniach od 23 do 31 sierpnia 2019 roku reprezentowali nasz kraj w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa, zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji zdobywając II miejsce. Wyrazy uznania policjantom z garnizonu warmińsko - mazurskiego osobiście przekazał nadinsp. Tomasz Klimek. Policjanci w podziękowaniu za wsparcie ich wyjazdu, przekazali generałowi pamiątkową koszulkę, puchar oraz medal z turnieju. Szef warmińsko - mazurskich policjantów pogratulował funkcjonariuszom tego sukcesu i podtrzymał swoje zaangażowanie w kwestii wspierania drużyny podczas ich wyjazdów za granicę.

 

 

KPP w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07