Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dzielnicowy z Dźwierzut najlepszym bramkarzem mistrzostw świata


Starszy aspirant Rafał Sochacki został wybrany najlepszym bramkarzem międzynarodowego turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa w Sochi. Reprezentacja Polski wywalczyła tam wicemistrzostwo świata.Rafał Sochacki na co dzień pracuje w szczycieńskiej jednostce policji na stanowisku dzielnicowego gminy Dźwierzuty. Ponadto jest także członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn.

Rafał Sochacki.

 

 

 

Uczestniczył w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji przez WorldWide Indoor Soccer Police Association (WISPA). Nasz policjant grał na pozycji bramkarza. Turniej ten organizowany jest co roku w innym kraju. Dotychczas odbył się on na wszystkich kontynentach.

 

 

W tegorocznej 19-ej jego edycji udział wzięli przedstawiciele 21 państw całego świata w tym m.in.: Kanady, Brazylii, Barbadosu, RPA, Chin, Słowenii, Rosji, Jordanii, Anglii, Norwegii, Ukrainy, Bułgarii, Belgii i wielu innych krajów Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki.

 


Reklama

 

Nasza drużyna - w skład której wchodzi m.in. st. asp. Rafał Sochacki - jako jedyna reprezentowała Polskę. W trakcie zawodów drużyna IPA Region Olsztyn zakwaterowana była w górskiej miejscowości Krasnaja Polana położonej w odległości około 40 km od Soczi. To właśnie tu w 2014 roku odbywały się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

 

W turnieju wzięło udział ponad 200 przedstawicieli służb bezpieczeństwa z całego świata.
W naszej grupie wygraliśmy w ciągu kilku dni 5 meczów, 1 zremisowaliśmy i 2 przegraliśmy. Udział w turnieju wzięły m. in. reprezentacje narodowe policji w piłce nożnej z Rosji, Chin, Jordanii czy też Ukrainy. Graliśmy w systemie mecz i rewanż w grupie. Pokonaliśmy dwukrotnie Kanadę, wygraliśmy i zremisowaliśmy z Chinami, wygraliśmy i przegraliśmy z reprezentacją Rosji oraz z takim samym stosunkiem zakończyły się nasze potyczki z drużyną, w której grali zaproszeni do udziału najlepsi zawodnicy innych ekip. Pozwoliło nam to do ostatniego dnia turnieju dotrzeć do finału naszej kategorii.

 

 

O mistrzostwo rozegraliśmy mecz ponownie z narodową reprezentacją Rosji, z którą w grupie wygraliśmy 3:1 oraz przegraliśmy 0:3. Po 20 - minutowym meczu ulegliśmy im w stosunku 0:2. W konsekwencji zostaliśmy Wicemistrzami Świata. To ogromny sukces naszej całej drużyny złożonej z przedstawicieli różnych jednostek warmińsko - mazurskiej Policji.

Reklama

 

 

Bezpośrednio po rozegraniu wszystkich meczów rozdane zostały nagrody indywidualne. Okazało się, że nasz bramkarz – st. asp. Rafał Sochacki został wyróżniony przez kapitułę turnieju – jako najlepszy bramkarz w kategorii wiekowej czyli Senior 35+. Otrzymał piękną statuetkę oraz oklaski i wyrazy uznania od wszystkich uczestników turnieju.

 

Wieczorem na terenie skoczni olimpijskiej odbyła się uroczysta ceremonia podczas której wręczano medale i trofea. Naszej reprezentacji srebrne medale i okazały puchar za zajęcie II miejsca w mistrzostwach wręczył Minister Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej oraz Prezydent WISPA.

Z kolei dzisiaj (18.09.2019 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadinspektor Tomasz Klimek przyjął policjantów z IPA Region Olsztyn, którzy w dniach od 23 do 31 sierpnia 2019 roku reprezentowali nasz kraj w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa, zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji zdobywając II miejsce. Wyrazy uznania policjantom z garnizonu warmińsko - mazurskiego osobiście przekazał nadinsp. Tomasz Klimek. Policjanci w podziękowaniu za wsparcie ich wyjazdu, przekazali generałowi pamiątkową koszulkę, puchar oraz medal z turnieju. Szef warmińsko - mazurskich policjantów pogratulował funkcjonariuszom tego sukcesu i podtrzymał swoje zaangażowanie w kwestii wspierania drużyny podczas ich wyjazdów za granicę.

 

 

KPP w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-03-17 16:50:38

GOK w Dźwierzutach działa... wirtualnie

  • Poniedziałek, 2020-03-16 21:07:54

W Dźwierzutach o Wyklętych

  • Poniedziałek, 2020-03-09 19:40:35

Kamery będą pilnowały Dźwierzut

  • Środa, 2020-02-12 17:20:38

Dino ma chrapkę na Dźwierzuty

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:49:48

Czwarty DKK w województwie jest w Dźwierzutach

  • Piątek, 2019-12-27 09:36:22

Dźwierzuty na „ty” z ortografią

Reklama


Komentarze