Reklama


Reklama

Dzielnicowy z Dźwierzut najlepszym bramkarzem mistrzostw świata


Starszy aspirant Rafał Sochacki został wybrany najlepszym bramkarzem międzynarodowego turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa w Sochi. Reprezentacja Polski wywalczyła tam wicemistrzostwo świata.Rafał Sochacki na co dzień pracuje w szczycieńskiej jednostce policji na stanowisku dzielnicowego gminy Dźwierzuty. Ponadto jest także członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn.

Rafał Sochacki.

 

 

 

Uczestniczył w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji przez WorldWide Indoor Soccer Police Association (WISPA). Nasz policjant grał na pozycji bramkarza. Turniej ten organizowany jest co roku w innym kraju. Dotychczas odbył się on na wszystkich kontynentach.

 

 

W tegorocznej 19-ej jego edycji udział wzięli przedstawiciele 21 państw całego świata w tym m.in.: Kanady, Brazylii, Barbadosu, RPA, Chin, Słowenii, Rosji, Jordanii, Anglii, Norwegii, Ukrainy, Bułgarii, Belgii i wielu innych krajów Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki.

 


Reklama

 

Nasza drużyna - w skład której wchodzi m.in. st. asp. Rafał Sochacki - jako jedyna reprezentowała Polskę. W trakcie zawodów drużyna IPA Region Olsztyn zakwaterowana była w górskiej miejscowości Krasnaja Polana położonej w odległości około 40 km od Soczi. To właśnie tu w 2014 roku odbywały się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

 

W turnieju wzięło udział ponad 200 przedstawicieli służb bezpieczeństwa z całego świata.
W naszej grupie wygraliśmy w ciągu kilku dni 5 meczów, 1 zremisowaliśmy i 2 przegraliśmy. Udział w turnieju wzięły m. in. reprezentacje narodowe policji w piłce nożnej z Rosji, Chin, Jordanii czy też Ukrainy. Graliśmy w systemie mecz i rewanż w grupie. Pokonaliśmy dwukrotnie Kanadę, wygraliśmy i zremisowaliśmy z Chinami, wygraliśmy i przegraliśmy z reprezentacją Rosji oraz z takim samym stosunkiem zakończyły się nasze potyczki z drużyną, w której grali zaproszeni do udziału najlepsi zawodnicy innych ekip. Pozwoliło nam to do ostatniego dnia turnieju dotrzeć do finału naszej kategorii.

 

 

O mistrzostwo rozegraliśmy mecz ponownie z narodową reprezentacją Rosji, z którą w grupie wygraliśmy 3:1 oraz przegraliśmy 0:3. Po 20 - minutowym meczu ulegliśmy im w stosunku 0:2. W konsekwencji zostaliśmy Wicemistrzami Świata. To ogromny sukces naszej całej drużyny złożonej z przedstawicieli różnych jednostek warmińsko - mazurskiej Policji.

Reklama

 

 

Bezpośrednio po rozegraniu wszystkich meczów rozdane zostały nagrody indywidualne. Okazało się, że nasz bramkarz – st. asp. Rafał Sochacki został wyróżniony przez kapitułę turnieju – jako najlepszy bramkarz w kategorii wiekowej czyli Senior 35+. Otrzymał piękną statuetkę oraz oklaski i wyrazy uznania od wszystkich uczestników turnieju.

 

Wieczorem na terenie skoczni olimpijskiej odbyła się uroczysta ceremonia podczas której wręczano medale i trofea. Naszej reprezentacji srebrne medale i okazały puchar za zajęcie II miejsca w mistrzostwach wręczył Minister Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej oraz Prezydent WISPA.

Z kolei dzisiaj (18.09.2019 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadinspektor Tomasz Klimek przyjął policjantów z IPA Region Olsztyn, którzy w dniach od 23 do 31 sierpnia 2019 roku reprezentowali nasz kraj w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa, zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji zdobywając II miejsce. Wyrazy uznania policjantom z garnizonu warmińsko - mazurskiego osobiście przekazał nadinsp. Tomasz Klimek. Policjanci w podziękowaniu za wsparcie ich wyjazdu, przekazali generałowi pamiątkową koszulkę, puchar oraz medal z turnieju. Szef warmińsko - mazurskich policjantów pogratulował funkcjonariuszom tego sukcesu i podtrzymał swoje zaangażowanie w kwestii wspierania drużyny podczas ich wyjazdów za granicę.

 

 

KPP w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04