Reklama


Reklama

Dzielnicowy + ratownik medyczny = bezpieczeństwo


W Pasymiu, Gromie i Tylkowie odbyły się kolejne spotkania policjantów i ratowników medycznych z uczniami miejscowych szkół. Rozmawiano oczywiście o bezpieczeństwie.Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, dzielnicowy mł. asp. Artur Magnuszewski wspólnie z przedstawicielem Fundacji Autrimpus, Mateuszem Domżała przeprowadzili w szkołach na terenie miasta i gminy Pasym pogadanki pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … w domu, na drodze, na podwórku i nad wodą”.


Reklama

Wczoraj dzielnicowy miasta i gminy Pasym, mł. asp. Artur Magnuszewski odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Gromie, w Tylkowie oraz w Zespole Szkół w Pasymiu.

Ratownik medyczny Matuesz Domżała opowiedział milusińskim na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci miały również okazję nauczyć się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Reklama

Dzielnicowy przypomniał najmłodszym numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Mł. asp. Artur Magnuszewski zwrócił też uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych aktywności zawsze miały odpowiedni zabezpieczenie głowy i kończyn.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze