Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Dzielnicowi kontrolują letnie obozy


Szczycieńscy policjanci, a w szczególności dzielnicowi, w ramach planu „Bezpieczne Wakacje 2021r” systematycznie odwiedzają miejsca letniego wypoczynku w naszym powiecie. Dzięki nadzorowi prowadzonemu przez służby, najmłodsi turyści mogą czuć się u nas bezpiecznie i korzystać z uroków, jakie oferuje im nasz powiat.Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym, mł. asp. Grzegorz Licki odwiedził harcerzy wypoczywających w podległym mu rejonie służbowym. Mając na uwadze przede wszystkim dobro letników wypoczywających na naszych terenach i zmieniające się w ostatnim czasie drastycznie warunki pogodowe, przedstawiciele służb przez cały okres wakacji, będą sprawdzać warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu szczycieńskiego.

 

Organizatorzy obozów, które usytuowane są w lasach i nad jeziorami są kontrolowani przez policjantów, strażaków oraz pracowników sanepidu, pod kątem właściwego przygotowania, wyposażenia i prowadzenia wypoczynku.


Reklama

 

Podczas spotkania z harcerzami mł. asp. Grzegorz Licki swoją uwagę skupiła przede wszystkim na zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania czasu wolnego w domu, z uwzględnieniem zagrożeń wynikających

z korzystania z Internetu, jak i niebezpieczeństw, z którymi młodzież może się spotkać przebywając na świeżym powietrzu m. in. wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych ryzykownych zachowań. W trakcie wizyty dzielnicowy omówił również zasady bezpiecznego zachowania się na wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Przypomniał również o trwającym do 10 września br. konkursie plastyczno filmowym, zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, pn. „Artystyczny przeWodnik”, promujący bezpieczeństwo na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Reklama

 

Dzielnicowy, jak podczas pełnienia każdej służby obchodowej, tak i wczoraj, odwiedził również letników, którzy wypoczywają w jednym z największych ośrodków na naszym terenie, organizujących kolonie, obozy dla dzieci i młodzieży oraz tzw. Zielone Szkoły.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama