Sobota, 25 Styczeń, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dzieci świętowały swoje prawa w Rudce i Wielbarku (zdjęcia)


Szkoła Podstawowa w Rudce brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypadła wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do tegorocznych jubileuszowych obchodów Dnia Praw Dziecka włączyło się również i Przedszkole Samorządowe im. Jana Brzechwy w Wielbarku.Rudka

 

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Do akcji przystąpiła także podstawówka z Rudki, która w ramach obchodów zabarwiła się na... niebiesko. Takim kolorem udekorowana została szkoła, takie były ubiory dzieci i nauczycieli.

 

Przygotowana też została galeria prac konkursowych pt. „Dziecka prawa – poważna sprawa”, a w każdej klasie odbyły się zajęcia dotyczące praw dzieci oraz warunków życia dzieci w różnych krajach (np. Syria, Niger, Jemen, Sudan Południowy, Nepal, Mali i inne). Odbyło się także spotkanie uczniów, rodziców i mieszkańców wsi, podczas którego uczniowie klasy V B i kl. II przypomnieli wszystkim, czym jest Konwencja o prawach dziecka, jakie są prawa dziecka, śpiewali piosenki, deklamowali wiersze i rozdawane były ulotki zawierające prawa dziecka oraz numery telefonów, które warto zapamiętać.


Reklama

 

Małgorzata Szlegel, koordynator Szkolnego Klubu UNICEF

 

 

 

Wielbark

 

Do tegorocznych jubileuszowych obchodów Dnia Praw Dziecka włączyło się również i Przedszkole Samorządowe im. Jana Brzechwy w Wielbarku. Dzieci wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w zorganizowanym przez przedszkole „Marszu Praw Dziecka”. Fala maluchów z niebieskimi balonami wzbudziła żywe zainteresowanie mieszkańców Wielbarka.

 

Podczas przemarszu przez miasto, najmłodsi mieszkańcy Wielbarka wręczali przechodniom przygotowane ulotki z prawami, śpiewając przy tym wesołe piosenki z przedszkolnego repertuaru. Wyjście dzieci poza teren placówki było okazją do pokazania, że prawa dziecka i ich przestrzeganie jest bardzo ważną sprawą oraz symbolem jedności z dziećmi na całym świecie.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-01-23 10:57:25

Wzajemna edukacja dzieci i policjantów

 • Poniedziałek, 2020-01-20 12:08:02

Ciężarówka zderzyła się z bmw (zdjęcia)

 • Poniedziałek, 2020-01-20 10:10:21

Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama