Reklama


Reklama

Dzieci posprzątały groby


Już po raz kolejny, z inicjatywy Anny Weichhaus z Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach, dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach organizowanych przez ośrodek, posprzątały groby przed nadchodzącymi Wszystkimi Świętymi i Zaduszkami.Pogoda dopisała i w sobotę, 24 października, kolejne groby na dźwierzuckim cmentarzu zostały uprzątnięte.


Reklama

 

Reklama

- Sprzątanie grobów odbyło się po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem – wyjaśnia Anna Weichhaus. - Nasza inicjatywa miała na celu przywrócenie pamięci wszystkich pochowanych i zapomnianych. Akcja polegała na wycinaniu krzewów, małych drzewek, grabieniu liści i porządkowaniu terenu wokół nagrobków. Z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyściliśmy groby i alejki z jesiennych liści, aby oddać cześć spoczywającym. Dzięki takim akcjom dzieci poznają historię i uczą się szacunku do tradycji.

 

Jak podkreśla inicjatorka październikowego sprzątania, pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością, bo istniejemy, póki ktoś o nas pamięta. - A w chwili refleksji i zadumy w tych nadchodzących dniach chociaż przez moment skierujmy spojrzenie w stronę naszej historii, otulmy myślami tych, których już z nami nie ma, zapalmy znicz na opuszczonej mogile – dodaje pani Ania.

 

GOK DźwierzutyKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze