Sobota, 30 Maj, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama -

Reklama


Reklama

Dzieci igrały z własnym życiem na wieży ciśnień


Sygnał Czytelniczki: Przerażona jestem tym, co dzieje się na wieży ciśnień w Szczytnie – zadzwoniła do naszej redakcji Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”. - We wtorek około godziny 17 zauważyłam na szczycie tego budynku troje dzieci. Siedziały na samym skraju dachu. Czy naprawdę nikt nie pilnuje tego obiektu? Czy tak łatwo mogą do niego wejść dzieci? Proszę o interwencję, bo może dojść do tragedii.Sprawę zgłosiłam na policję, ale myślę, że jak redakcja to nagłośni, to ktoś na poważnie zajmie się tym, nim dojdzie do tragedii.


Reklama

 

Reklama

Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji potwierdza, że takie zgłoszenie zostało przyjęte.

 

- Nasi policjanci udali się pod wieżę ciśnień – mówi. - Rzeczywiście znajdowało się tam troje nieletnich. Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat oraz 15-letni chłopiec.

 

Młodzi ludzie zostali sprowadzeni z wieży. Tłumaczyli policjantom, że weszli tam z ciekawości.

 

- Na miejsce wezwano opiekunów nieletnich – mówi Izabela Cyganiuk. - Zostali poinformowani o zagrożeniu oraz o ciążącym na nich obowiązku opieki nad nieletnimi. Sprawą zajmuje się też dzielnicowy, którzy sporządził dokumentację, o sytuacji powiadomił właściciela budowy oraz nadzór budowlany, że obiekt nie jest właściwie zabezpieczony przed wejściem tam osób postronnych.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Zanim nie zamknięto terenu zamku - to dopiero były pokazy kaskaderskie na jego murach w wykonaniu nieletnich, nawet bardzo nieletnich. Zwłaszcza popołudniami, ale wcześniej też. Skakanie po murach zamku, skakanie z murów (wielopoziomowych) otaczających ratusz. Zbieganie po murach przy schodach do fosy. Że też w ogóle tego wówczas nie zauważały odpowiednie służby. Ani też nikt z przechodniów. Ja opie...em młodych, ale tylko w popłochu uciekali, aby ponownie się pojawić. Nikogo to nie obchodziło. Ani policji, ani straży miejskiej.

Matka

Rodzice pewnie w pracy( nie mogą wziąć zwolnienia tzw. opiekuńczego bo to tylko do 8 roku życia) a dzieci same samopas chodzą i wymyślają pomysły...współczuję rodzicom dzieci powyżej 8 roku życia.

Wies

Jest okres kwarantanny Co za debil wypuszcza dzieci z domu Wina matki i ojca jak i dzieci Wpier... Na dupe bo brak slow co za siano w glowach maja

Szczytno

Powinni to zburzyć już dawno

Koper

Odkupie wieże za 10 zł

Łukasz

Powinni coś z tym zrobić. A nie stoi sobie niezabezpieczone kiedyś coś się stanie to będziecie mieli to na sumieniu!!!

Patologia

To patologia. Pilnować dzieci tym bardziej teraz Nieroby

Szczytnianin

Żuchowski, jak ktoś z tej wieży spadnie to ty będziesz tego kogoś miał na sumieniu o ile w ogóle masz sumienie!!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23