Reklama


Reklama

Dzieci igrały z własnym życiem na wieży ciśnień


Sygnał Czytelniczki: Przerażona jestem tym, co dzieje się na wieży ciśnień w Szczytnie – zadzwoniła do naszej redakcji Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”. - We wtorek około godziny 17 zauważyłam na szczycie tego budynku troje dzieci. Siedziały na samym skraju dachu. Czy naprawdę nikt nie pilnuje tego obiektu? Czy tak łatwo mogą do niego wejść dzieci? Proszę o interwencję, bo może dojść do tragedii.Sprawę zgłosiłam na policję, ale myślę, że jak redakcja to nagłośni, to ktoś na poważnie zajmie się tym, nim dojdzie do tragedii.


Reklama

 

Reklama

Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji potwierdza, że takie zgłoszenie zostało przyjęte.

 

- Nasi policjanci udali się pod wieżę ciśnień – mówi. - Rzeczywiście znajdowało się tam troje nieletnich. Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat oraz 15-letni chłopiec.

 

Młodzi ludzie zostali sprowadzeni z wieży. Tłumaczyli policjantom, że weszli tam z ciekawości.

 

- Na miejsce wezwano opiekunów nieletnich – mówi Izabela Cyganiuk. - Zostali poinformowani o zagrożeniu oraz o ciążącym na nich obowiązku opieki nad nieletnimi. Sprawą zajmuje się też dzielnicowy, którzy sporządził dokumentację, o sytuacji powiadomił właściciela budowy oraz nadzór budowlany, że obiekt nie jest właściwie zabezpieczony przed wejściem tam osób postronnych.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Zanim nie zamknięto terenu zamku - to dopiero były pokazy kaskaderskie na jego murach w wykonaniu nieletnich, nawet bardzo nieletnich. Zwłaszcza popołudniami, ale wcześniej też. Skakanie po murach zamku, skakanie z murów (wielopoziomowych) otaczających ratusz. Zbieganie po murach przy schodach do fosy. Że też w ogóle tego wówczas nie zauważały odpowiednie służby. Ani też nikt z przechodniów. Ja opie...em młodych, ale tylko w popłochu uciekali, aby ponownie się pojawić. Nikogo to nie obchodziło. Ani policji, ani straży miejskiej.

Matka

Rodzice pewnie w pracy( nie mogą wziąć zwolnienia tzw. opiekuńczego bo to tylko do 8 roku życia) a dzieci same samopas chodzą i wymyślają pomysły...współczuję rodzicom dzieci powyżej 8 roku życia.

Wies

Jest okres kwarantanny Co za debil wypuszcza dzieci z domu Wina matki i ojca jak i dzieci Wpier... Na dupe bo brak slow co za siano w glowach maja

Szczytno

Powinni to zburzyć już dawno

Koper

Odkupie wieże za 10 zł

Łukasz

Powinni coś z tym zrobić. A nie stoi sobie niezabezpieczone kiedyś coś się stanie to będziecie mieli to na sumieniu!!!

Patologia

To patologia. Pilnować dzieci tym bardziej teraz Nieroby

Szczytnianin

Żuchowski, jak ktoś z tej wieży spadnie to ty będziesz tego kogoś miał na sumieniu o ile w ogóle masz sumienie!!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04