Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dzieci igrały z własnym życiem na wieży ciśnień


Sygnał Czytelniczki: Przerażona jestem tym, co dzieje się na wieży ciśnień w Szczytnie – zadzwoniła do naszej redakcji Czytelniczka „Tygodnika Szczytno”. - We wtorek około godziny 17 zauważyłam na szczycie tego budynku troje dzieci. Siedziały na samym skraju dachu. Czy naprawdę nikt nie pilnuje tego obiektu? Czy tak łatwo mogą do niego wejść dzieci? Proszę o interwencję, bo może dojść do tragedii.Sprawę zgłosiłam na policję, ale myślę, że jak redakcja to nagłośni, to ktoś na poważnie zajmie się tym, nim dojdzie do tragedii.


Reklama

 

Reklama

Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji potwierdza, że takie zgłoszenie zostało przyjęte.

 

- Nasi policjanci udali się pod wieżę ciśnień – mówi. - Rzeczywiście znajdowało się tam troje nieletnich. Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat oraz 15-letni chłopiec.

 

Młodzi ludzie zostali sprowadzeni z wieży. Tłumaczyli policjantom, że weszli tam z ciekawości.

 

- Na miejsce wezwano opiekunów nieletnich – mówi Izabela Cyganiuk. - Zostali poinformowani o zagrożeniu oraz o ciążącym na nich obowiązku opieki nad nieletnimi. Sprawą zajmuje się też dzielnicowy, którzy sporządził dokumentację, o sytuacji powiadomił właściciela budowy oraz nadzór budowlany, że obiekt nie jest właściwie zabezpieczony przed wejściem tam osób postronnych.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Zanim nie zamknięto terenu zamku - to dopiero były pokazy kaskaderskie na jego murach w wykonaniu nieletnich, nawet bardzo nieletnich. Zwłaszcza popołudniami, ale wcześniej też. Skakanie po murach zamku, skakanie z murów (wielopoziomowych) otaczających ratusz. Zbieganie po murach przy schodach do fosy. Że też w ogóle tego wówczas nie zauważały odpowiednie służby. Ani też nikt z przechodniów. Ja opie...em młodych, ale tylko w popłochu uciekali, aby ponownie się pojawić. Nikogo to nie obchodziło. Ani policji, ani straży miejskiej.

Matka

Rodzice pewnie w pracy( nie mogą wziąć zwolnienia tzw. opiekuńczego bo to tylko do 8 roku życia) a dzieci same samopas chodzą i wymyślają pomysły...współczuję rodzicom dzieci powyżej 8 roku życia.

Wies

Jest okres kwarantanny Co za debil wypuszcza dzieci z domu Wina matki i ojca jak i dzieci Wpier... Na dupe bo brak slow co za siano w glowach maja

Szczytno

Powinni to zburzyć już dawno

Koper

Odkupie wieże za 10 zł

Łukasz

Powinni coś z tym zrobić. A nie stoi sobie niezabezpieczone kiedyś coś się stanie to będziecie mieli to na sumieniu!!!

Patologia

To patologia. Pilnować dzieci tym bardziej teraz Nieroby

Szczytnianin

Żuchowski, jak ktoś z tej wieży spadnie to ty będziesz tego kogoś miał na sumieniu o ile w ogóle masz sumienie!!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13