Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dyrektorskie przetasowania w szkołach


Są nowi dyrektorzy dwóch szkół podstawowych w Szczytnie. Nominacje dyrektorskie, w efekcie konkursów, otrzymały Grażyna Wrona-Jankowska (SP 3) oraz Katarzyna Ulatowska (SP 2). Obie panie były jedynymi kandydatkami na stanowiska.Pierwsza z wymienionych jako jedyna stanęła do konkursu na kierowanie Szkołą Podstawową nr 3 i zachowała swoją funkcje, piastowaną już od wielu lat.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie Grażyna Wrona-Janowska z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim.

 

 

Natomiast Katarzyna Ulatowska od 1 września będzie kierowała podstawową „dwójką” i zastąpi na tym stanowisku Grażynę Wyrzykowską-Mączyńską, która odchodzi na emeryturę. Nowa dyrektor „dwójki” jest obecnie jeszcze nauczycielką w „szóstce”, gdzie kilka lat temu pełniła także funkcję wicedyrektora.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie Katarzyna Ulatowska z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim


 

 

Trzy lata temu ubiegała się o stanowisko dyrektora, ale że żadna z dwóch kandydatek, które wówczas stanęły do konkursu w „szóstce”, nie uzyskała rekomendacji komisji konkursowej, kierownicza funkcja została powierzona bez konkursu Grażynie Zielińskiej. Obecnie Katarzyna Ulatowska zmieni więc i stanowisko, i szkołę. W przeprowadzonym konkursie była jedyną kandydatką.

 

Z końcem sierpnia dyrektorskie funkcje stracą też Małgorzata Afanasjew i Andrzej Misiurski – szefowie dwóch szczycieńskich gimnazjów. Stracą, bo nie da się kierować nieistniejącymi placówkami. - Oboje będą nadal zatrudnieni – zapewnia naczelnik miejskiego wydziału oświaty Robert Dobroński, ale na pytanie czy będą oni tzw. zwykłymi nauczycielami odpowiedzi nie udzielił.Komentarze do artykułu

Rafał

Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?

Karol

Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-01-17 10:08:58

Fotowoltaika na szkołach w gminie Rozogi

 • Piątek, 2017-06-30 12:49:08

Znamy wyniki matur w szkołach w Szczytnie

 • Czwartek, 2015-08-20 12:42:49

Kamery pojawia się w szkołach


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36